Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αφεντρα + Αφέντης= ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Nadia R., στις 16 Ιουλίου 2012.

  1. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Απάντηση: Αφεντρα + Αφέντης= ?

    Ο κάθε άνθρωπος χτίζει τη δική του σεξουαλική ζωή σύμφωνα με τις ανάγκες και τα θέλω του. Σίγουρα δεν είναι όλα για όλους και τα γούστα είναι διαφορετικά. Το να λέμε οι straight είναι έτσι και οι ομοφυλόφιλοι γιουβέτσι είναι μονάχα υπεργενικεύσεις. Όπως και το τί είναι σεξ για τον καθέναν και το τί πρεσβεύει στη δική του ερωτική ζωή είτε είναι άνδρας είτε γυναίκα.
     
  2. Medusa X

    Medusa X New Member

    Απάντηση: Αφεντρα + Αφέντης= ?

    Συμφωνώ απόλυτα βασικά..Το έχω ζήσει. Είμαι κυρίαρχη, λατρεύω να εξουσιάζω με οποιονδήποτε τρόπο. Όταν όμως αντιμετοπίζεις κάποιον άλλον κυρίαρχο είναι απλά υπέροχο. Υπάρχει ένταση και μεγαλύτερη διασκέδαση. Είναι κάτι διαφορετικό..και βγαίνουν και οι 2 κερδισμένοι. Και οι 2 δίνουν ότι έχουν..τι πιο υπέροχο από μία τέτοια ένταση που είναι τόσο διασκεδαστική ταυτόχρονα? Ωραίο και να εξουσιάζεις..υπέροχο βασικά! Αλλά σε ένα σημείο καταντάει και βαρετό γιατί μετά από αρκετό καιρό γίνονται συνέχεια τα ίδια και τα ίδια..
     
  3. Alpha Noir

    Alpha Noir Regular Member

    Απάντηση: Αφεντρα + Αφέντης= ?

    Μα πώς γίνεται να καλύπτουν δύο Κυρίαρχοι τις ανάγκες Τους μέσα σε μία τέτοια σχέση/συναναστροφή; Υποτίθεται πως και οι δύο θέλουν να κυριαρχήσουν, εξουσιάσουν, έχουν ανάλογες ανάγκες ελέγχου, σαδισμού ίσως, θέλουν να έχουν τον άλλον του χεριού τους για να το εκφράσω αλλιώς, πώς γίνεται επομένως δύο άτομα ίδιου προσανατολισμού να αλληλοσυμπληρώνονται?
    Προσωπικα μου φαίνεται ανέφικτο. Εκτός αν η μία (ή και οι δύο) πλευρές παρουσιάζουν είναι όχι Κυρίαρχοι, αλλά φέρουν και switch χαρακτηριστικά, εκεί ναι, το καταλαβαίνω. Δε βάζω το σαδιστικό ή μαζοχιστικό κομμάτι μέσα, γιατί πιστεύω πως δεν είναι αρκετά δηλωτικό του προσανατολισμού όσο η επιθυμία ελέγχου.
     
  4. Έστω ότι 2 Κυρίαρχοι διαφορετικού Φύλλου

    γίνεται να συνυπάρξουν σε σκηνές / συνεδρίες υπό την προυπόθεση του ότι

    α) Θαυμάζουν αμοιβαία το σαδιστικό στοιχείο ο ένας στον άλλο, αλλά όχι επάνω τους, μα απέναντι σε 3ους subs

    β) Δεν υπάρχει συναγωνισμός γύρω από τον έλεγχο ανάμεσά τους

    Σαν σχέση (πράγμα που είναι λιγότερο πιθανό να συμβεί) σαφώς το ένα από τα 2 μέρη (σύνηθες φαινόμενο με γυναίκες σαδίστριες / Κυρίαρχες) θα πρέπει να αφήσει τον έλεγχο στο άλλο
     
  5. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

  6. ΕΚΡΗΚΤΙΚΟ ΜΙΓΜΑ! με ΔΥΝΑΤΟ! ΣΕΞ μπορουν να ειναι μαζι αρκει ο εναs να ΣΕΒΕΤΑΙ τη δυναμη! και τα ορια του αλλου και φυσικα να υπαρχει ΕΡΩΤΑΣ! 
     
  7. zeusgr

    zeusgr New Member

    Αφεντρα + Αφέντης= Ζευγαρη, σχεση,ερωτικη και ανθρωπινη,γιατι οχι?
     
  8. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

  9. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

    Αφεντρα + Αφέντης= ?

    Παράθεση προσωπικών εμπειριών, οι οποίες ίσως συμβάλλουν στην διερεύνηση του εν λόγω νήματος.
    Σε καμμία περίπτωση δεν ισχυρίζομαι πως τα όσα έχω βιώσει ισχύουν καθολικώς και πως μονοσήμαντα ορίζουν τέτοιου είδους σχέσεις.

    Α. Σχέση με Αφέντρα (real one - όχι μετέπειτα sub μου). Μάπα το καρπούζι. Χωρίς να υπάρχει ανταγωνισμός (επάνω σε άλλα σκλαβιά εννοώ - καλό αυτό), όταν και έαν ένας εκ των δύο άρχιζε να φέρεται όπως του βγαίνει και του αρέσει (δλδ. να sub-άρει τον άλλον), ακόμα και με υποχώρηση -λόγω έρωτα- από την άλλη πλευρά, το αποτέλεσμα ήταν άστα να πάνε...
    Θετικά στοιχεία: η συναδελφικότητα, η αλληλοβοήθεια στις παράλληλες σχέσεις και η free-will αλληλοεκτίμηση. Επίσης και το πολύ καλό βανιλα sex (το καλό, χρειάζεται που και που).
    Καθαρά αρνητικό στοιχείο: ο έρωτας -που όπως και σε άλλες σχέσεις π.χ. M/s- σκοτώνει το όποιο BDSM. Αυτό κάνει και σε αυτή την περίπτωση*.

    Β. Σχέση με Αφέντρα (not so natural-born). Όπως πολλοί έχουν περιγράψει και εδώ στο forum, απλά δείχνεις σε μία υποτακτική πως ναι, ταίριαζε στο BDSM, αλλά για κάποιους (ανεξάντλητη πληθώρα) λόγους μπήκε από την λάθος μεριά. Συνεχίζει ως μία από τις γνωστές σχέσεις του χώρου.

    Γ. Συνεργασία με Αφέντρα (συνήθως όχι με ανεξάρτητους υ ο καθένας -όπως περιγράφω στην πρώτη περίπτωση- αλλά για κοινή κυριαρχία σε υ και κυρίως ΖΕΥΓΑΡΙΑ υ). Αν και φαίνεται ως-και την ονομάζω άλλωστε- συνεργασία, λόγω των κοινών session δεν μπορεί να αποφευχθεί το ερωτικό/σεξουαλικό στοιχείο. Not bad... Υπέροχος ερωτισμός, αλλά κάτι σαν αδιάφορο... "φίλοι με προνόμια". Καλή αλλά λίγη συντροφικότητα, σχεδόν καθόλου συναίσθημα. Θετικό: Δημιουργεί αγνές φιλίες αλληλοεκτίμησης που αντέχουν στον χρόνο, αν και σε αυτή την κατηγορία έχω την λιγότερη εμπειρία, Τόσο... ξώφαλτσα που παραλίγο να μην την είχα καν σαν εμπειρία.

    Αν και είναι άσχετο με το topic, δεν μπορώ να μην αναφερθώ στην:
    Φιλία με Αφέντρα και φιλία μόνον. Ίσως οι πιό φιλότιμες, υποστηρικτικές και ανθρώπινες φιλίες που έιχα ποτέ!!!

    Υπόμνημα

    *Για να μην "φαγωθούμε", θυμίζω ξανά πως περιγράφω τι έχω δει και το τι προσωπικά πιστεύω, χωρίς προεκτάσεις σε άλλα άτομα και πρακτικές. Στο κάτω-κάτω ο χαρακτήρας του καθενός μπορεί να δρομολογεί συγκεκριμένες -και μόνον- εξελίξεις στις σχέσεις του, οπότε στα "μάτια του", αυτή η εξέλιξη να φαντάζει ως κανόνας, ΟΚ?

    Προσωπικά, λοιπόν, έχω δει το συναίσθημα να σκοτώνει το BDSM σε κάθε flavor σχέσης και status, άρα και να "σκοτώνει" την σχέση την ίδια σχεδόν πάντα. Γι αυτό και πιστεύω στο ξερο-απόλυτο M/s. Θα μου πεις: το καταφέρνεις πάντα? Φυσικά και όχι, αλλά κάθε φορά το πλήρωσα τόσο εγώ όσο και η σχέση. Γηράσκω αεί... και μπλα μπλα...

    Πήγα να γράψω και άλλα για αυτό, μετά γέμισα σεντόνι και τα έσβησα ΟΛΑ. Αν είναι να επεκταθούμε σε αυτό ας το κάνουμε στο κατάλληλο topic. Πως να εξηγήσω σε 2-3 γραμμές εδώ το πως αυτό που απαιτώ, δλδ. η έλλειψη συναισθήματος, μπορεί να οδηγήσει σε εκρηξη αγάπης και BDSM "συναισθήματος" άλλου ύφους και επιπέδου? Ας γίνω... γραφικός σε άλλο νήμα!!!
     
  10. tithon

    tithon Contributor

    καλό δίδυμο γιά τάβλι.
     
  11. Apocryphos

    Apocryphos Γένεσις 4:9-15


    Προσωπική εμπειρία: MONO vanilla...there is no other way...
     
  12. περι ορεξεωs ουδειs λογοs! ΞΕΡΕΙΣ! ΕΣΥ!....