Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αφροδίσια νοσήματα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και υγεία' που ξεκίνησε από το μέλος Konstantinos, στις 22 Ιουλίου 2009.

  1. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Όλα τα αφρόλουτρα είναι ίδια, το μόνο που αλλάζει είναι το άρωμα, και δεν υπάρχει περίπτωση αυτό να προκαλεί κολπίτιδες. Για την "ευαίσθητη περιοχή" είτε κανονικό αφρόλουτρο είτε νερό. Τα ειδικά αφρόλουτρα κάνουν καλό μόνο στη τσέπη εκείνων που τα πουλάνε.
     
  2. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Εμένα ο γυναικολόγος μου που φον ρώτησα γιατί είχα ακούσει πολλά για το θέμα,μου είπε ότι τα αφρόλουτρα σώματος επιναι πολύ ισχυρά και αλλάζουν το ph του κόλπου και όντως είναι υπεύθυνα για κολπίτιδες,τα παιδικά θεωρούνται πιο ήπια.Τώρα με προβλημάτισε αυτό που είπες...Άρα μάλλον μόνο το χαμομήλι είναι σωστό.
     
  3. halkidikiotis

    halkidikiotis reflexology, therapy massage tantra

    Προσεχετε κοσμε καλοκαιρι αυξηση γενικως...μη παρασυρεστε καντε λιγο εγκρατεια η ζωη δεν ειναι μονο γαμησι προσοχη .
     
  4. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Nα καταλαβαινόμαστε. Εξωτερικά μπορείς να χρησιμοποιήσεις ότι θέλεις, μέσα στον κόλπο δεν χρειάζεται πλύση με οποιοδήποτε είδος σαπουνιού, βασικά δεν χρειάζεται πλύση καν, αν η κολπική χλωρίδα είναι εντάξει.
    Αν δεις τις οδηγίες των παιδικών και ειδικών σαπουνιών, όλα αναγράφουν "για εξωτερική χρήση", οπότε...

    Το χαμομήλι χρησιμοποιείται, και αν, μόνο σε περίπτωση ήπιων μηχανικών ενοχλήσεων, φαγούρα και παρέα, αλλά η προσωπική μου γνώμη είναι ότι τίποτα δεν αντικαθιστά την συμβουλή ενός ειδικού σε περίπτωση οποιουδήποτε προβλήματος.
     
  5. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Συμφωνώ απόλυτα και σίγουρα σε καμία περίπτωση το χαμομήλι δεν είναι θεραπεία!απλώς σαν παραπάνω φροντίδα νομίζω είναι το μόνο σωστό που μπορείς να χρησιμοποιήσεις εκεί.
     
  6. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Δεν μιλούσα για προβλήματα κι αντιμετωπίσεις αλλά για φροντίδα και πρόληψη...