Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Βάζω latex,βγάζω βέρα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Incomplete_, στις 11 Οκτωβρίου 2008.

  1. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Προβληματισμός:

    Κάποιοι-ες BDSMers είναι παντρεμένοι-ες και ενασχολούνται για ευνόητους λόγους κρυφά από το/τη σύντροφο τους με το χώρο.

    Στην περίπτωση των Κυρίαρχων και σκλάβων(και μόνο) που υποτίθεται πως η όποια σχέση που έχουν,προϋποθέτει περισσότερο χρόνο και επένδυση σε όλα τα επίπεδα,πως μπορούν να ανταπεξέλθουν του ρόλου τους;Πως ,δηλαδή, ένας παντρεμένος Master θα μπορέσει να αφιερώθεί στην εκπαίδευση της σκλάβας του ή το αντίστροφο,όταν ο χρόνος είναι διπλά πιεσμένος και υπάρχουν αυτονόητοι περιορισμοί;
    Βέβαια θα μου πεις:" Ρε κάβλα τι περιμένεις τώρα;Να βγει ο παντρεμένος,να το δηλώσει εδώ και να σου βγάλει το εγχειρίδιο;"
    Σαφώς και όχι.Απλά θα ήθελα να συζητήσουμε πως κάποιος δοσμένος συναισθηματικά ή κοινωνικά ή και τα δύο μπορεί να κατευθύνει το ιδιαίτερο κομμάτι του εαυτού του σε καθεστώς περιορισμού και πίεσης και πόσο αποδίδει προς το δεύτερο Τ/ταίρι του..

    Πρωτού δώσω την εκκίνηση για απάντηση ,να θέσω δύο περιορισμούς:

    α.Δε θα πιάσουμε το κοινωνικοηθικό κομμάτι του να κρίνουμε αν αυτό που κάνουν είναι σωστό ή όχι.Υπάρχουν πολλά forums του Λιβάνη(ή Λυμπέρη-δε θυμάμαι) που θα μπορούσαν με χαρά να δεχτούν τις όποιες κρίσεις,παρακαλώ απαντήστε εκεί..Κοινώς,δεν κρίνουμε!!

    β.Να θεωρήσω αυτονόητο πως δε θα κατανομαστεί κανένα πιθανό μέλος ή θα υπάρξουν έστω σπόντες .Δίνω το ελεύθερο στη διαχείριση να διαγράψει όποια posts πέσουν στην αντίληψη τους και πιθανόν θα περιέχουν αιχμές για άλλά μέλη.Δεν ξέρω αν θα υπάρξει τέτοιο θέμα,απλά το προλαμβάνω..
    Αν πάλι κάποιος/α θέλει να μιλήσει ατομικά για τον-την ίδιο/α,είναι δικό του θέμα και μόνο..Κοινώς,δεν αναφερόμαστε άμεσα ή έμμεσα άλλο μέλος του φόρουμ!!!


    και γ.Το παρόν νήμα είναι προϊόν ατομικού προβληματισμού και μόνο..


    Τώρα μπορώ να περιμένω τις απόψεις σας.Ευχαριστώ
     
  2. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Βάζω latex,βγάζω βέρα

    Δεν πιστεύω πως μπορεί. Εδώ εμείς ελεύθεροι είμαστε και δυσκολευόμαστε.. άσε πικρή ιστορία αυτή με τους παντρεμένους. Κανένα τηλ. Κανένα μήνυμα, κανένα σεσιον ε αυτά. Ρωτάς τα αυτονόητα και εσύ. 
     
  3. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Η επένδυση δεν νομίζω να αφορά τον χρόνο που κάποιος θα διαθέσει στην σχέση του, αν και σίγουρα θα διαθέσει κάποιο χρόνο περισσότερο από ένα ναι ή ένα όχι σε sms, κι αυτό πότε πότε. Θα διαθέσει τον απαιτούμενο χρόνο, ούτε παραπάνω ούτε παρακάτω, ανάλογα τη σχέση που επιθυμεί να κάνει.

    Πιστεύω ότι μιλούμε κυρίως περί ψυχικής επένδυσης. Αν έχει ψυχή, ας είναι και παντρεμένος. Αν μπορεί και ξέρει να δίνει κομμάτια της ψυχής του, ας είναι και Μορμόνος με 8 παιδιά, τί σημασία έχει αυτό; Γιατί, εγώ που έχω τα παιδιά μου και τις ασχολίες μου, πόσο χρόνο έχω για να αφιερώσω σε μία σχέση, είτε αυτή είναι βανίλλα είτε BDSM; Και όμως, βρίσκω τον απαιτούμενο χρόνο. Ξεκλέβω από τον ύπνο μου, από άλλες δραστηριότητες, δεν βλέπω τηλεόραση, δεν κάνω μαθήματα χορού, τέτοια πράγματα.

    Όσο για τη μυστικότητα που απαιτείται από έναν παντρεμένο που έχει και σχέση BDSM, σάμπως οι ελεύθεροι δεν τηρούν τα προσχήματα στο επαγγελματικό, οικογενειακό και κοινωνικό τους περιβάλλον; Και αν επικεντρωθούμε στις σχέσεις M/s, θα πρέπει να ξεκαθαρίσουμε, μέσα μας πρωτίστως, ότι το 24/7 δεν απαιτεί μπουντρούμι, αλυσσίδες και μεσαιωνικά βασανιστήρια. Ο Κυρίαρχος ξέρει ότι η σκλάβα θα πάει στη δουλειά της και θα κάνει τις καθημερινές ασχολίες της, και θα είναι πάντα έτοιμη για παν ενδεχόμενο, ικανή να ανταπεξέλθει σε ότι της ζητηθεί, μπορεί ίσως να φοράει την τάπα της ή να φέρει το σημάδι του κάτω από τα ρούχα της (το σημάδι του θηρίου, σόρρυ, αυθόρμητο). 

    Και ο Κ θα είναι διαθέσιμος για επικοινωνία και δραστηριότητες άλλου τύπου, σε συγκεκριμένες ώρες και συγκεκριμένο πλαίσιο. Δεν είναι απαραίτητο να τον ξυπνήσουμε στη μέση της νύχτας κλαίγοντας επειδή δεν ξέρουμε αν είμαστε επιθυμητές ή έχουμε καυλίτσες και θέλουμε να ζητήσουμε άδεια οργασμού. Θα σεβαστούμε τον χρόνο του, τις επιλογές της ζωής του, το πλαίσιο το οποίο θα οριστεί εξ αρχής, όπως και αυτός θα σεβαστεί τις δικές μας υποχρεώσεις. Μιλούμε για λογικά άτομα που έχουν εναλλακτικές ερωτικές σχέσεις, όχι για τρελάρες που ονειρεύονται το κάστρο στο Ρουασί. 

    Πιστεύω πως όλες οι δυσκολίες μπορούν να αντιμετωπιστούν με καλό time management. Επίσης πιστεύω ότι υπάρχει μια προκατάλειψη εναντίον των παντρεμένων που βρίσκονται στον χώρο του BDSM. Δεν συμμερίζομαι αυτή την προκατάλειψη.
     
  4. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Αγαπητέ Incomplete πολύ όμορφο το θέμα,

    πάμε λοιπόν.Θεωρώ ότι είναι κάτι πολύ δύσκολο.Υπάρχει ελάχιστος χρόνος διαθέσιμος για να δωθείς σε μία Domme.Επομένως δεν τίθεται θέμα D/s σχέσης.Μιλάμε για κάποιες ώρες που μπορεί απλά δύο άνθρωποι να περνάνε καλά.Επομένως υπάρχει κάποιου είδους συμβιβάσμος κυρίως από την Domme που Εκείνη θα έχει ''απαιτήσεις''.Τώρα αν αυτές τις λίγες ώρες μπορεί ο υποτακτικός να δώσει το 100% του ώστε Εκείνη να είναι ικανοποιημένη έχει καλώς.Αν όχι τότε...
    Πάντως αν και οι δύο είναι παντρεμένοι τότε η κατανόηση είναι αμοιβαία.Αν είναι μόνο η Domme.o sub δεν μπορεί να κάνει και πολλά.Τέλος αν είναι μόνο ο sub τότε εκεί είναι που υπάρχει ο μεγαλύτερος συμβιβασμός.
    Πίστεψέ με όμως...μπορούν να υπάρξουν τόσο έντονα συναισθήματα που ούτε με τη γυναίκα σου δεν έχεις νιώσει.Να φεύγεις από το σπίτι Της και να αναρωτιέσαι πως μπορεί μία γυναίκα που ξέρεις λίγο και βλέπεις λίγο να μπορεί να σε οδηγήσει σε τέτοια μονοπάτια.Μοναδικές εμπειρίες.Η χημεία θα μου πεις...επίσης θα μου πεις ρε φίλε μήπως παντρεύτικες λάθος άνθρωπο?Θα σου πω όχι ή θα σου πω ποτέ δεν θα μάθω αν έκανα το σωστό ή το λάθος.

    υπάκουο σκυλάκι
     
  5. cider

    cider Kitchen master

    Ίνκο συγχαρητήρια που θέτεις το θέμα στην πρακτική του βάση.

    Διάβασα το αρχικό σου ποστ, και εκεί που ετοιμαζόμουν να γράψω "Κλαψ, επιφυλάσσομαι να μιλήσω σχετικά σε μεταγενέστερη φάση", ήρθε το ποστ της Ντόρας και με κάλυψε σχεδόν 90%.

    (Μια σημείωση επί προσωπικού μόνο: απεχθάνομαι το λάτεξ. Το σιχαίνομαι πραγματικά. Δεν θέλω να το βλέπω ή να με ακουμπάει. Όπως έχω δηλώσει ξανά σε αυτό το φόρουμ όχι απλώς δεν είμαι φετιχιστής αλλά μάλλον θα έλεγα ότι είμαι αντι-φετιχιστής. Κι από δερμάτινα έχω μόνο ένα τζάκετ -- άρα θα έχω χοντρό πρόβλημα στις εκδηλώσεις με dress code).
     
  6. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: Βάζω latex,βγάζω βέρα

    και οι παντρεμενοι εχουν ψυχη!!

    Το οτι δεν ταιριαζεις με εναν ανθρωπο στο σεξ δεν σημαινει πως δεν μπορεις να τον αγαπησεις και να τον παντρευτεις ακομα... Βεβαια οπως ειχε πει καποτε και η μεταξενια
    ''καλη η αγαπη , καλως ο ερωτας αλλα το βιτσιο ειναι υπερανω''

    Αν μπορεσει ο καθε παντρεμενος/η να διαχωρισει το αισθημα απο την καυλα τοτε κανενα προβλημα, οταν ομως αυτα τα δυο μπλεξουν τοτε γάματα!!
     
  7. slave_geo

    slave_geo New Member

    Νομιζω οτι υπαρχει και αλλη μια παραμετρος σε αυτο το θεμα... δεν ειναι απαραιτητο να εισαι παντρεμενος για να μην εχεις χρονο, εγω αντιμετωπιζω ας πουμε τεραστιο προβλημα γιατι συντηρω ενα σπιτι εχω μια σχεση ασχετη με BDSM αλλα δεν θελω με τιποτα να την χασω και απο την αλλη κατα καιρους θελω να μπορω να απολαμβανω την σχεση με μια Domme, δυστηχος αυτο με εχει οδηγηση εκ των πραγματων να ειμαι αναξιπιστος μερικες φορες σε κατι απο ολα αυτα, με αποτελεσμα τις πιο πολλες φορες ( που δεν ειναι και πολλες βεβαια) να ειμαι αναξιοπιστος στην BDSM σχεση μου, και αν ολα αυτα τα εχω συζητηση με την Domme και διχνει καποια κατανοηση αυτο δεν μπορει να γινει και πολλες φορες με αποτελεσμα να μην μπορω να κανω στην ουσια αυτο που μου αρεσει και που θελω...
    Πιστευω οτι ο χρονος ειναι το χειροτερο... Μακαρι να ειχε καμια 30αρια ωρες η μερα (εκτος απο την Δευτερα...)
     
  8. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Βάζω latex,βγάζω βέρα

    ...όλα γίνονται αρκεί να υπάρχει καλή θέληση 
     
  9. Ride a Woman

    Ride a Woman Regular Member

    Απάντηση: Βάζω latex,βγάζω βέρα

    Βασικα πιστευω μεγαλυτερο προβλημα που πρεπει να εχει λυσει,ειναι χωρος με ξεχωριστα κρεβατια.....!!!!!
    Τα ξενοδοχεια ακριβηναν!!!!! 
     
  10. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Βάζω latex,βγάζω βέρα

    Το επαναφέρω  
     
  11. cdalexia

    cdalexia New Member

    ο γαμος πολλαπλασιαζει τα προβληματα οταν τα μελη του ζευγαριου δεν παρεχουν ο ενας στον αλλο τις σεξουαλικες του επιδιωξεις.Ειναι που ειναι ο χρονος των περισσοτερων περιορισμενος λογω εργασιας,ο γαμος και η οικογενεια τον περιοριζει κι αλλο.
    Αν μαλιστα προσθεσει καποιος και τις δυσκολιες μιας επαρχιακης πολης στην εξευρεση συντροφου εκτος γαμου για τετοιες σχεσεις,τοτε τα πραγματα γινονται ασφυκτικα.......
    Ειναι απειρες οι φορες που σκεφτομαι ποσο διαφορετικη θα ηταν η ζωη μου αν εμενα στην Αθηνα....
     
  12. leopoldos

    leopoldos Regular Member

    Όταν υπάρχει ένα ισχυρό θέλω, τότε σίγουρα θα βρεθεί και ο τρόπος. Η προκατάληψη όχι απλώς υπάρχει, αλλά είναι και πολύ έντονη, ειδικά από ανθρώπους του χώρου, που είναι της άποψης ''όλα ή τίποτα'' αγνοώντας ένα σωρό άλλους παράγοντες.