Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Βαζοντας μια αγγελια στο net, φλερταρω με τον κινδυνο???

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Mirella_trans_Domme, στις 31 Οκτωβρίου 2008.

  1. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Παλαιοτερα υπηρχαν οι ταχυδρομικες και αργοτερα οι τηλεφωνικες θυριδες.
    Υστερα ηρθε το internet με πληθος απο sites γνωριμιων καθε ειδους.
    Η γοητεια του αγνωστου, η συλλογη εμπειριων απο τις σχεσεις της μιας βραδυας, το "γαργαλημα" στις αισθησεις απο την προσμονη για το "τυφλο" ραντεβου.
    Και πισω απο ολα αυτα, καπου χωμενη στο πισω-πισω μερος του μυαλου, αναμεσα στις σκεψεις του: "Πως θα ειναι? Θα μου αρεσει?? Λες να ειναι ενα ματσο χαλια???", χωμενη και η σκεψη μιας ομορφης γνωριμιας, κατι καινουργιου που πιθανον να ξεκινησει και γιατι οχι και κατι συναρπαστικου.
    Ομως, ποσο δυσκολο ειναι, αναμεσα στις οποιες απαντησεις στην αγγελια μιας γνωριμιας, με τον οποιο σκοπο, να κρυβεται και ο κινδυνος της συνευρεσης με ατομο επικινδυνο και ψυχασθενες?
    Ποσο δυσκολο ειναι, το ατομο που συναντησες, να "διψα" για εκδικηση, για τον οποιοδηποτε λογο και να αναζητα θυμα για να ξεσπασει την οργη του?
    Μετα την πρωτη "επαφη", που συνηθως λαμβανει χωρα σε χωρο δημοσιο με φωτα και κοσμο, σιγουρα εαν υπαρχει θεληση εκατερωθεν θα υπαρξει και δευτερη, ή και τριτη.
    Ποιος εγγυαται οτι σε αυτην την δευτερη ή τριτη φορα το ο,τι φοβασαι δεν θα παρει σαρκα και οστα???
    Τι εξασφαλιζει πως στην πρωτη συναντηση το ατομο που απαντησε στο καλεσμα μιας γνωριμιας δεν σου ελεγε απλα αυτο που ηθελες να ακουσεις???
     
  2. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Βαζοντας μια αγγελια στο net, φλερταρω με τον κινδυνο???

    Φλερτάρεις και με τον κίνδυνο να εκνευριστείς.Οι λόγοι ευνόητοι.Από 'και και πέρα σαφώς και παίρνεις ένα ρίσκο,αλλά πρέπει να είσαι τρομερά άτυχη για να σου συμβεί κάτι κακό.Να πέσεις σε κάποιον ψυχάκια ή σε κάποιον κλέφτη ,όπως λες.Όμως και πάλι δεν ξέρεις άμα σου τύχει κάτι όμορφο.Προχώρα και όπως πάει.Από 'κει και πέρα μπορείς να λαμβάνεις τα μέτρα σου.Πχ

    -Είτε πηγαίνεις σε άλλα σπίτια,είτε καλείς στο δικό σου,μέσα στη συζήτηση να αναφέρεις μία υποτιθέμενη φίλη που μένει πάρα πολύ κοντά ή ένα όροφο πιο κάτω από εσένα.
    -Να μην κρατάς πολλά χρήματα μαζί σου και πράγματα αξίας ή να μην έχεις κοινή θέα πράγματα αξίας σπίτι σου.Ας τα κρύβεις αν υπάρχουν ,μέχρι να φύγει ο προσκεκλημένος.
    -Να μη δίνεις ραντεβού σε απομακρυσμένα σημεία ή σε σημεία που δεν κυκλοφορεί κόσμος.
    -Οταν δίνεις έξω ραντεβού ,έχε το νου σου για τρίτα άτομα που μπορεί να υπάρχουν κοντά και να φαίνονται / φέρονται ύποπτα.
    -Να έχεις στο σπίτι σου στο σημείο που κάθεσαι κάτι που θα μπορεί να σε βοηθήσει να αμυνθείς αν ..χτύπα ξύλο ,με πιάνεις..
    -Να καθιερώσεις τα safe numbers.Δηλαδή αν κάποιο ραντεβού σου κάνει κάπως ,να έχεις προειδοποιήσει έναν φίλο να σε πάρει τηλέφωνο να τσεκάρει ή και στην ανάγκη να δώσεις το τηλ του..

    Φυσικά αυτά τα ξέρεις..

    Μπορεί να φαίνονται περίεργα όλα αυτά ,αλλά μην ξεχνάτε πως δε διατρέχει τόσο τους ίδιους κινδύνους μία γυναίκα και μία transexual.Μπορεί να υπάρχει μεγάλη διαφορά και στην επικοινωνία και στα στοιχεία που 8α δωθούν και στον τρόπο που θα κλειστεί ένα ραντεβού γνωριμίας...
     
  3. thanasis

    thanasis Contributor

    Μια καλή πατέντα:
    Φροντίζεις κάποιο έμπιστό σου άτομο να γνωρίζει πού θα είσαι και σε ποιό χρονικό πλαίσιο.

    Ενημερώνεις το άτομο οτι, αν μέχρι μια συγκεκριμένη ώρα δεν έχεις πάρει τηλέφωνο, επί παραδείγματι, αυτό σημαίνει trouble.

    Ενημερώνεις τον επίδοξο εραστή/ερωμένη για αυτή σου την κίνηση.

    Από εκεί και πέρα, καλό είναι να έχουμε οξυμένο το αισθητήριό μας, να τσεκάρουμε για αντιφάσεις σε αυτά που μας λέει ο άλλος, να τσεκάρουμε με προηγούμενους συντρόφους αυτού του ατόμου για το conduct του. Άντε, και καλή τύχη, μάγκες.
     
  4. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Βαζοντας μια αγγελια στο net, φλερταρω με τον κινδυνο???

    Ως προς το δεύτερο συμφωνώ.Στο πρώτο όμως φίλε μου,όσο και σεβαστό και να είναι ,είναι λίγο προσβλητικό το να πεις σε κάποιον ,πως "έχουν το νου τους για 'μένα.." .. Ακόμα και εσένα πχ να σου τύχαινε,όσο και να είχες όλη την κατανόηση γι' αυτό θα σε ενοχλούσε η έλλειψη τακτ..Βέβαια, θα μπορούσε να ειπωθεί σε μια δύσκολη και κακή στιγμή.Αλλά ..χτύπα ξύλο να μην τύχει σε κανέναν..
     
  5. thanasis

    thanasis Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Βαζοντας μια αγγελια στο net, φλερταρω με τον κινδυνο???

    Χμμμ, μάλλον διαφέρουμε πολύ σε αυτό το θέμα. Μου "τυχαίνει" συνέχεια και μου τυχαίνει επειδή το ζητάω εγώ από τις (που δεν ξέρω τις ρόλο βαράνε και δεν ξέρουν και αυτές τι ρόλο βαράω) συντρόφους μου να ετοιμάσουν ένα τέτοιο σχέδιο και αρνούμαι να τις συναντήσω πριβέ πριν το κάνουν. Δεν είναι θέμα έλλειψης τακτ και προσβλητικής διάθεσης, αλλά θέμα ασφάλειας*. Ασφάλειας και δικής σου και του συντρόφου σου.

    Better safe than sorry.

    * Σε ένα τέτοιο πρίσμα, ακόμα και το safeword θα μπορούσε να εκληφθεί και ως έλλειψη τακτ.
     
  6. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Βαζοντας μια αγγελια στο net, φλερταρω με τον κινδυνο???

    Δηλαδή λες στα επικείμενα dates "να ενημερώσετε κάποια φίλη σας που είστε και να σας πάρουν τηλέφωνο για να τσεκάρουν αν είστε καλά" ;
     
  7. thanasis

    thanasis Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Βαζοντας μια αγγελια στο net, φλερταρω με τον κινδυνο

    Πόσο γρήγορος είσαι, αδερφέ μου;  

    Όχι. Απλώς την εντολή να ετοιμάσουν ένα τέτοιο plan και να μου πουν οτι αυτό έχει τεθεί εν ενεργεία.
     
  8. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Βαζοντας μια αγγελια στο net, φλερταρω με τον κινδυνο???

    Ή όντως έχεις δίκιο ότι είμαι "αργός" ή έχω πρόβλημα με τα ελληνικά μου..Τέλος πάντων..συνεννοηθήκαμε..
     
  9. thanasis

    thanasis Contributor

    Με το γρήγορος κυριολεκτούσα...   Post #5, Today, 18:48 απάντησες δύο λεπτά αργότερα!

    Από εκεί και πέρα, και ανάλογα με τις ιδιαιτερότητες της κάθε περίστασης, τα plans αυτά μπορεί να διαφέρουν. Αυτό θίγω.
     
  10. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Βαζοντας μια αγγελια στο net, φλερταρω με τον κινδυνο???

     
     
  11. s/m

    s/m Regular Member

    θα συμφωνησω εν μερη με τους προλαλησαντες και εχω να πω το εξης....
    αυτος που εχει σκοπο να κανει κατι ,,οτι και να ειναι αυτο θα πρεπει να κερδισει καποια εμπιστοσυνη.
    αν ειναι καρφωμενο στο μυαλο του να το κανει ,, θα το κανει με οτι τροπο βρει...
    αυτο βεβαια μπορει να ειναι καποια γλυκολογα,καποιες εξοδους,καποια δωρα κλπ...
     
  12. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Βαζοντας μια αγγελια στο net, φλερταρω με τον κινδυνο???

    Πάααααααααάνε αυτές οι εποχές...ούτε πάστες δε φέρνουνε τώρα..