Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Βανιλλιαση

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος tangerine, στις 7 Ιουλίου 2007.

Tags:
  1. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Βανιλλιαση

    Βανιλλίαση, είναι σαν να λέμε Μις Μαρί.

    Να είσαι καλά βρε Μις Μαρί, όπου και να είσαι. 
     
    Last edited: 28 Μαϊου 2013
  2. Απάντηση: Βανιλλιαση

    Βανιλλίαση.. σα να λέμε ηλίαση ένα πράμα..
    Λες και μπορούμε να βάλουμε σε κουτάκια τις ανθρώπινες ανάγκες..
     
  3. Black Butterfly

    Black Butterfly Αηδιασμένη

    Απάντηση: Βανιλλιαση

    Αχχχ...άλλο ένα νήμα για μένα....πώς θα αντέξω τόση δημοσιότητα;  
     
  4. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Εγώ το πολύ το "ίδιο" το βαριέμαι...Μετά από ένα σημείο με κουράζει αφόρητα και "κλωτσάω" σαν το διάλο μέχρι να το αποτινάξω από πάνω μου...
    Ξέρω ότι αυτό που θα γράψω, για πολλούς είναι "αίρεση" και σας αφήνω τα σπίρτα ν'ανάψετε την πυρά...
    Αλλά ποιος είπε ότι ντε και καλά μια βανίλλα σχέση είναι και "επίπεδη", η ότι τα δυο μέρη δεν κάνουν τίποτε το "ακραίο"?
    Τις πιο όμορφες "βουδουσουμοφετιχιστικές" στιγμές, τις έζησα σε "βανίλλα" σχέσεις και όχι σε "δηλωμένη" βουδουσουμιάρικη...
    Ίσως γιατί ήταν πιο αυθόρμητες...Και ίσως να μην είχα ποτέ "καθαρά" βανίλλα σχέση...Γιατί αργά ( η μάλλον γρήγορα ) την διάνθιζα με αρκετά φετιχοβουδουσουμικά στοιχεία...

    Και στο τέλος χίλιες φορές κάποια βανίλλα σχέση που το σεξ είναι απολαυστικό...Παρά κάποια "δηλωμένη" βουδουσουμιάρικη, που το "κρεβάτι" είναι από μέτριο έως μάπα ( για να μην παρεξηγηθώ, μιλάω για δικές μου εμπειρίες...Δεν έβαλα ποτέ το μάτι στην "κλειδαρότρυπα" κανενός άλλου, για να ξέρω αν η όποια σχέση του ήταν σεξουαλικώς καλή η όχι και δεν μ'ενδιέφερε ποτέ να το κάνω )...
    Μπορώ να κάνω και χωρίς τις "μπούφλες", τα δεσίματα και τα λοιπά "παραφερνάλια"...Γιατί από μόνα τους, αν το σεξ δεν είναι καλό...Σ' εμένα δεν φτάνουν...

    Τώρα αν όποιος "βανιλλιάζει" έστω και για λίγο καιρό...Κατατάσσεται απευθείας στην κατηγορία των "είδα φως και μπήκα...έτσι από ανία η περιέργεια", η είναι απλά Kinky...
    Ε τότε είδα φως και μπαινοβγαίνω εδώ και χρόνια...Εμένα το όποιο status μου δεν ήταν θέμα επιλογής, αλλά χαρακτήρα...Με κάνει βουδουσουμιάρη? Με κάνει βανίλλα?
    Σίγουρα με κάνει τον εαυτό μου...Και η βανιλλίαση η όχι εξαρτάται και από την εκάστοτε σύντροφο...Άλλες μου ξυπνούν τον Κ, άλλες τον "ελεεινό" Perv, άλλες και τα δυο ταυτόχρονα, άλλες την εναλλαγή στο βουδουσουμιάρικο και το βανίλλα, άλλες μόνο τον βανίλια και άλλες απλά ξυπνούν τον ξενέρωτο...Ο οποίος προτιμά να πάει να "κοιμηθεί" μονάχος του στο τέλος...

    Ο καθένας ότι γουστάρει, κάνει...Και, προσωπική γνώμη, πολλά είναι και θέμα χρονικής συγκυρίας και πιθανού η όχι κορεσμού...Βανίλλα η βουδουσουμού...Αλλά αν κάποιος είναι ακόρεστος...Χαίρομαι για κεινον...Κάνει αποκλειστικά κάτι τ' οποίο δεν βαριέται ποτέ...Στο κάτω κάτω της γραφής όλα θέμα επιθυμιών και ευχαρίστησης δεν είναι?

      
     
    Last edited: 8 Δεκεμβρίου 2014
  5. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Το μόνο που κατέω είναι ότι έχω γνωρίσει κάτι παικτρόνια με γαμώ τις βανιλοδιαστροφές  
     
  6. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Βανιλλίαση, είναι επιλογή,προσωπικά περνάω την πιο βανιλλίστικη περίοδο της ζωής μου,τέλεια.-

     
     
  7. Ε τότε να φύγεις από δω, να πας αλλού! Ξενέρωτη!
     
  8. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Δε μπορω να με φανταστώ αυτή τη περίοδο της ζωής μου σε βανιλα κατάσταση, δε το αποκλειω όμως σε άλλη φάση. Αν και παλι, οχι τελείως βανιλα. Σίγουρα θα έχει στοιχεία, τουλάχιστον φετιχιστικά.
     
  9. Black Butterfly

    Black Butterfly Αηδιασμένη

    Εγώ πάλι είμαι σε φάση αποβανιλλοποίησης.  
     
  10. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Ωπα. Tell me more darling.  
     
  11. Black Butterfly

    Black Butterfly Αηδιασμένη

    Με το μαλακό, μη μου πέσει βαρύ. :Ρ
     
  12. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Χαχα να μου πεις είπα οχι να κάτσεις να σε βουρδουλιασω