Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Βανιλλιαση

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος tangerine, στις 7 Ιουλίου 2007.

Tags:
  1. Black Butterfly

    Black Butterfly Αηδιασμένη

    Πάρε νουμεράκι, το μισό φόρουμ θέλει να με δείρει.  
     
  2. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    εγω παλι δυσκολευομαι να κατανοησω και να συμβαδισω με καποιες εννοιες ετσι οπως παρουσιαζονται συνηθως. ισως γιατι η εμπειριες μου ειναι λιγο softy. τι παει να πει βανιλα κατασταση? νομιζω το εχω ξαναπει αλλα μου εχει τυχει να αισθανθω πολυ πιο dominated απο Κ σε φαση βανιλλα σεξ μ αυτην απο πανω, παρα με αλλη που με παταγε κατω. αν καποιος εβλεπε τις δυο σκηνες απ εξω θα εβλεπε ενα βανιλα γαμισι στη μια και bdsm στην αλλη (?). αρα το ποσο μια βανιλλα κατασταση ειναι τελικα βανιλλα μπορει να μην ειναι και τοσο απλο.

    κατ εμε μια κυριαρχη ειναι ακριβως αυτο. και αυτο θα βγαινει ειτε κανει bdsm ειτε οχι. αυτο δηλαδη θα εισπρατει ο αλλος. και εχω αμφιβολιες κατα ποσο θα μπορουσε μια Κ να κανει πραγματικα βανιλλα σχεση εκτος αν με καποιον τροπο καταφερει να αλλαξει αυτο που ειναι και να γινει κατι αλλο. το να κανει κατι αλλο δεν νομιζω οτι θα αλλαξει κατι στην γενικοτερη ψυχολογια και δυναμικη της καταστασης.

    με επιφυλαξη τα παραπανω...

    δεν ειναι προσωπικη απαντηση απλα πηρα αφορμη απ αυτο.
     
  3. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Εγώ πλέον έχω μπει σε διαδικασία τάχιστης "αποβουδουσουμοποίησης"...
    Γιατί αν είναι όλα μόνο θέμα "μπάτσας", κοκκινισμένου κώλου και τέλειου ανθρώπινου τραπεζιού...
    Δίχως το ελάχιστο "βάθος"/ ψάξιμο...
    Ευχαριστώ, αλλά είχα "ποταπές βανιλλοσχέσεις" πολύ πιο κοντινές στο BDSM και την εξερεύνηση/ικανοποίηση των όποιων "διαστροφών" μου...
    Και αν είναι μόνο η ετικέτα που κάνει το όποιο BDSM..."Καθαρό" η "αιρετικό/γιαλαντζί"...
    Εγώ κρατάω την ουσία...Εκείνα που ουσία είναι για μένα...
    Και τις ετικέτες τις αφήνω στα αντικείμενα, καθώς και σε κείνους/ες που τις γουστάρουν...

      
     
    Last edited: 20 Δεκεμβρίου 2014
  4. aethereal

    aethereal Guest

    εγω παλι,με το 33% μου(1/3 υποτακτικη και 2/3 βανιλα πωπω σαν συνταγη σε κανενα χριστουγεννιατικο γλυκο διαβαζεται πλεον)μενω παντα μετεξεταστεα και αδυνατω να γραφτω στη σχολη των υποτακτικων..
    οποτε,δηλωνω βανιλα-μπαλαντεζ ωστε να φτανω τα τυχον ακρα μου με καποια ευστροφια κινησεων
    βεβαια,τετοιου ειδους ενδιαμεσες ταμπελοποιησεις λειτουργουν ως Ντομοαπωθητικο για καποια ιπταμενα εΝτομα
    ομως,αντιθετα με τις "συμβουλες"καποιων (δηλ.μην αποκαλυπτεσαι κι εσυ αμεσως,δες πρωτα τι ζητα ο αλλος)πιστευω ακραδαντα πως "το σημαντικοτερο ειναι να εισαι ο εαυτος σου,και το χειροτερο να νομιζεις πως αυτο δεν αρκει"
    επισης,καποιοι αλλοι μου χαμογελασαν λεγοντας πως "με τον καταλληλο,θα στρωσεις κι εσυ"
    αλλα,προτιμω να απολαμβανω τις επιθυμιες μου βιωματικα κι οχι να ηδονιζομαι μεσα απο τον "προσηλυτισμο" τυχον "συνεσταλμενων,μπερδεμενων,φοβισμενων νεαρων κορασιδων"
     
     
  5. Black Butterfly

    Black Butterfly Αηδιασμένη

    Θυμάμαι άθελά μου κάποιον, που, όταν ήταν σημαντικός για μένα, μου είχε πει πως είμαι ρεμπελάκι και δεν βάζω μυαλό με τίποτα και θα με στρώσει/ισιώσει/σιδερώσει και άλλα ωραία. Τότε το προσπαθούσα πολύ, είναι η αλήθεια. Τώρα, που έχουν περάσει κάποια χρόνια, χαίρομαι που δεν το κατάφερε αυτός, γιατί ήταν πολύ λίγος ως άνθρωπος γενικότερα και ο τίτλος του Ντομ που έδινε στον εαυτό του δεν του ταίριαζε καθόλου, όπως αποδείχτηκε. Θα ήθελα να μπορούσα να του πω ότι τελικά δεν είναι τόσο δύσκολο να "στρώσεις" κάποια, αρκεί να της εμπνέεις σεβασμό και να είσαι όσο μπορείς απαλλαγμένος από τα όποια κόμπλεξ και τις αβάσιμες ανασφάλειές σου. Αλλά δεν του το λέω, μη και το ρίξει στα βαριά, μέρες που έρχονται.
     
  6. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Και αρκεί να θέλει να "στρωθεί" διότι όσο και να χτυπάνε ορισμένοι το κώλιον χαμέ, δεν είναι όλες εν δυνάμει υποτακτικές.
     
  7. Black Butterfly

    Black Butterfly Αηδιασμένη

    Πολύ πολύ σωστό.
    Βέβαια, εμένα αντί να με βοηθήσει, με έστειλε να διαβάσω διάφορα, για να μάθω ακόμα και πώς να τον αποκαλώ, αντί να μου το πει ο ίδιος. Και έτσι, για κακή σας τύχη, κατέληξα εδώ.
     
  8. danos

    danos Regular Member

    εγω είπαμε αγκαλίτσα  
     
  9. danos

    danos Regular Member

    αν κάνεις 33% υπο ,33% βανίλια και 33% κυρίαρχη, εχεις στρώσει απο μονη σου   , εισαι γυναίκα διακόπτης  
    οπότε αρχίζω να θέλω και απο σενα αγκαλίτσα  
     
  10. brenda

    brenda FU very much

    Το έχουμε καταλάβει, μη νομίζεις....   
     
  11. Black Butterfly

    Black Butterfly Αηδιασμένη

    Ναι, μόνο εγώ αρνούμαι να το αποδεχτώ.  
     
  12. brenda

    brenda FU very much

    Πρόσεχε, γιατί το μισό φόρουμ θα θέλει να σε δείρει και το άλλο μισό να σε αποβανιλλοποιήσει! Τότε να δούμε που θα κρυφτείς!!!