Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Βελονες

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 5 Ιουνίου 2008.

  1. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Θα το κάμω copy paste οντέ με ρωτούνε γιάντα μ'αρέσουν τα βελονοπαίγνια. (από την άλλη όχθη   )
     
  2. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Χαχαχα να νοιωσω συνενοχος στην αποπλανηση "αθωων" ;
     
  3. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Σας παρακαλώ, αφήκετέ με να βγάλω κι εγώ κάνα ρομαντιΖμο  
     
  4. E. Dantes

    E. Dantes Uno, nessuno e centomila

    Δεν εχω παιξει ποτε με δαυτες αλλα εχω μια αφελη απορια: το να ξερει καποιος βελονισμο θα ηταν συν η πλην?
     
  5. Mind'n'Flesh

    Mind'n'Flesh Ναι, εγώ είμαι.

    Θεωρώ πως ναι, αρκεί να υπάρχει ένας κάποιος τρόπος συνεννόησης. Δηλαδή, αν ο ένας μιλά κάποια ασιατικη γλώσσα που δεν γνωρίζει ο όποιος άλλος Ευρωπαίος πχ και δεν έχουν βλεμματική επαφή.... Φαντάσου ε...
     
  6. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

  7. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

  8. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Δεν είναι τόσο άμεσο με το νήμα αλλά προξενεί παρόμοια ή μάλλον μεγαλύτερη αίσθηση "τσιμπήματος".
    Θα το παραθέσω με εικόνες.
    Είναι κάτι αυτοσχέδιο και χρησιμοποιήθηκε για βασανισμό πελμάτων.
       
     
  9. Anonymous

    Anonymous New Member

  10. tithon

    tithon Contributor

    στο παιγνίδι με τις βελόνες σε κοιλιά και στήθος, προκύπτει πολυ ενδιαφέρουσα διαφοροποίηση ανάλογα αν της έχεις δέσει τα μάτια ή όχι.
    αντιλαμβάνεται διαφορετικά, και το σώμα της αντιδρά διαφορετικά.
     
  11. Sofia__

    Sofia__ In A Relationship

    Το παιχνίδι με τις βελόνες είναι καθαρά ψυχολογικό. Λϊγο η ιεροτελεστία, λίγο οι παιδικές αναμνήσεις μας δημιουργούν ένα κλίμα φόβου.

    Ο/η υπο θα πρέπει στην θεση του φοβου να βάλει την εμπιστοσύνη απέναντι στον/στην Κ του .. Απόλυτη παράδοση

    Ο πόνος είναι από ελάχιστος ως ανύπαρκτος αν και εφόσον βέβαια τοποθετηθούν σωστά (δεν πρέπει ποτέ να καρφωθεί η βελόνα σε μυϊκό ιστό, καθώς ο πόνος που προκαλείτε μόνο ευχάριστος δεν ειναι ) .

    Επίσης πολύ βασικό ειναι να παρθούν ολα τα απαραίτητα μέτρα υγιεινής .

    Πριν το δέρμα τρυπηθεί, χρειάζεται να περαστεί με οινόπνευμα και οι βελόνες πάντα να είναι μίας χρήσεως, κατα την αφαίρεση τους απολυμαίνουμε πάντα πάλι το δέρμα που εχουν τοποθετηθεί οι βελόνες και καλο θα ειναι το άτομο που θα τις τοποθετήσει να φοράει γάντια μιας χρήσεως προς αποφυγή επαφής με το αιμα αν και εφόσον υπάρξει