Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Βελονες

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 5 Ιουνίου 2008.

  1. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Βελονες

    Σταυροβελονιά επιτρέπεται, συναγωνιστές;
     
  2. female

    female Contributor

    Re: Απάντηση: Βελονες





    Αχ, Dolmance πολυφίλητε, άλλο το ράψιμο κι άλλο το βελόνιασμα. Το οποίο, πιστεύω πως αν αναχθεί στην ραπτικήν, ομοιάζει, νομίζω με το καρφίτσωμα.

    Πάντως για ποικιλία σου συστήνω τη μπιμπίλα, το ανεβατό ακόμα και το κοπανέλλι. Βέλτιστον αποτέλεσμα με μπρισίμι.

     

     
  3. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Βελονες

    Τωόντι, πολλά βέλτιστο το 'ποτέλεσμα με το μπρισίμι!
     
  4. Pain-Inducer

    Pain-Inducer Premium Member

    και σταυροβελονια και γαζι μπορεις να κανεις
    αρκει να υπαρχει προσοχη
    για να βλαψεις παντως αρτηριες πρεπει η βελονα να ειναι αρκετα μεγαλη και να μπει καθετα
    στο επιφανειακο δεν υπαρχει κανενα προβλημα
    το θεμα ειναι ποσο αντεχει η/ο παρτενερ
    και βεβεα υπαρχουν και τροποι να μην προκαλεσεις μεγαλο πονο τρυπωντας
     
  5. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: Βελονες

    καλυτερα πλακο-.... ( ραφή) !!
     
  6. Pain-Inducer

    Pain-Inducer Premium Member

    και σταυροβελονια και σταυροπλακοβελονια
     
  7. Elvira

    Elvira Regular Member

    Απάντηση: Βελονες

    @ female

    Στα περισσοτερα που λες εχεις φυσικα δικιο, μιας και οποιος ακουει βελονες στην αρχη ερχονται στο μυαλο του οι ενδοφλεβιες και οι οροι.

    Συνηθως οι βελονες ειναι μικρες (ινσουλινης) παντα καινουργιες παντα αχρησιμοποιητες και παντα αποστειρωμενες, χρησιμοποιουνται συνηθως επιδερμικα και σε σημεια με μεγαλο ποσοστο λιπους, πχ.στηθος, οποτε ο κινδυνος να πειραχτει αρτηρια η νευρο ειναι απειροελαχιστος.

    Το να υποστει το υ λιποθυμικο σοκ απο την επιδερμικη "διεισδυση" μιας βελονας πχ. στο στηθος το θεωρω τουλαχιστον αδυνατον. Μιας και αυτο θα μπορουσε να συμβει μονο αν το υ δεν ξερει ακριβως τι του γινεται και δεν εχει ενημερωθει για ενα τετοιου ειδους παιχνιδι. Πραγμα που ειναι επισης σπανιο γιατι για ενα τετοιου ειδους παιχνιδι υποτιθεται πως εχει προετοιμαστει και καταλληλα. Δηλαδη εχει λυθει καθε της απορια και ξερει τι προκειται να της συμβει.

    Μπορει καποιος να παιξει και με πιο χοντρες βελονες απο εκεινες της ινσουλινης(προσωπικα τις μικρες βελονες τις θεωρω απολυτως ανωδυνες και σε καποιον που παντα ξερει τι κανει εντελως ακινδυνες). Οι μεγαλυτερες απο εκεινες της ινσουλινης ενοειται πως προσφερουν μεγαλυτερη ηδονη και επισης ενοειται πως χρησιμοποιουνται και αυτες ΜΟΝΟ επιδερμικα. Μακρια απο καθε νευρο,καθε αρτηρια κι παντα αποστειρωμενες.

    Οι βελονες που περναν επιδερμικα απο το στηθος σπανε απαλα το δερμα, με εναν κροτο πολυ μικροτερου βεληνεκους απο εκεινο που νιωθουμε οταν τρυπαμε τα αυτια μας για σκουλαρικια. Στο τελος και καθ ολη τη διαρκεια που μενουν στο σωμα αφηνουν μια αισθηση σαν ενα μικρο τσιμπημα η χαδι (αναλογα με τα γουστα του καθενος). Οι βελονες που περναν (επιφανειακα παντα) απο καποια σημεια του κατω σημειου, ειδικα αν ειναι ερεθισμενο αφηνουν μετα το σπασιμο του δερματος μια αισθηση σαν καπως πιο εντονο τσιμπημα, αναλογα με το ποσες ειναι και σε ποια ακριβως σημεια ειναι. Την ωρα που βγενουν καλο θα ειναι να υπαρχει μια στοιχειωδης απολυμανση του σημειου, απαραιτητο ειναι απλα να γινει με ηρεμια και σιγα σιγα ετσι ωστε να μην σκιστει το δερμα. Αιμα αν γινει σωστα η απομακρυνση ειναι σχεδον ανυπαρκτο.Αν και προσωπικα αρεσκομαι να βλεπω μια μικρη κουκιδα αιματος.

    Υπαρχουν και παιχνιδια με πολυ πιο χοντρες βελονες που δεν περνουν μονο επιδερμικα, ομως πιστευω πως μια τετοια αναλυση δεν ανηκει σε αυτο το σαιτ την συγγεκριμενη στιγμη.

    Τα παιχνιδι με τις επιδερμικες βελονες καπως πιο χοντρες η καπως πιο λεπτες(δεν εχει σημασια) δεν αφηνει καθολου σημαδια. Ενα απο τα ελαχιστα παιχνιδια υποτιθεται σκληρων οριων που ειναι εντελως ασημαδευτο. Πρωσοπικα το αγαπημενο μου, τοσο αγαπημενο που πλησιαζει στο φετιχ.

    Οπως ομως πολυ σωστα ειπε η female οπως και ολα τα αλλα παιχνιδια ετσι και αυτο για να γινεται με ασφαλεια πρεπει να υπαρχει και γνωση. Αυτο υσχιει τοσο για τους Κυριαρχους, οσο και για τους υποτακτικους.
     
  8. Vermilion

    Vermilion Regular Member

    Απάντηση: Βελονες

    Καλές οι βελόνες, κι εμένα μ'αρέσουνε αλλά όπως έχω πει δεν εμπιστεύομαι το σώμα μου σε κανέναν αδαή, μόνο και μόνο για να ικανοποιηθεί βλέποντάς τη βελονιστής.
     
  9. Elvira

    Elvira Regular Member

    Απάντηση: Βελονες

    Ixixi.....δηλαδη εσυ δεν ικανοποιεισαι; Μονο ο αδαης;;; 
     
  10. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Βελονες

    το στηθος εχει λιπος?
     
  11. Vermilion

    Vermilion Regular Member

    Απάντηση: Βελονες

    Και μόνο που θα έχω το άγχος μη με σφάξει με τη βελόνα, εννοείται πως δε θα ικανοποιούμαι. Άλλο είναι να αγχώνομαι, και άλλο να αράζω στην πολυθρόνα και να βλέπω τον κούκλο piercer να ετοιμάζεται να μου περάσει τη βελόνα, αφού πρώτα ψάξει εξονυχιστικά αν περνάει φλέβα ή νεύρο (από φλέβα δεν έκανα piercing στη γλώσσα), και μετά να μου λέει τι καλό και ήσυχο κορίτσι που ήμουν που δεν έμπηξα τις φωνές. Στη μια περίπτωση είμαι με την ψυχή στο στόμα, στην άλλη αφήνομαι να το απολαύσω σε έμπειρα χέρια (...και τι χέρια.....)  
     
  12. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Re: Απάντηση: Βελονες

    Όλο και κάτι θα 'χει... Ενίοτε και πολύ