Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Βελονες

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 5 Ιουνίου 2008.

  1. slave xoris oria

    slave xoris oria Regular Member

    μου α΄ρεσουν οι βελόνες.

    μου έχουνε τριπύσει τις ρώγες σχετικά.

    ήτανε οδυνηρό και όμορφο.
     
  2. Pepito

    Pepito New Member


    Σχετικά με τι;
     
  3. Afrodyte

    Afrodyte Regular Member

    Απάντηση: Βελονες

    Περιμενα περισσοτερα.Αν δε φοβασαι τη βελονα δεν καταλαβαινεις κατι.Καθαρα εγκεφαλικο ειναι.Αν δεν τις εβλεπα να μπαινουν θα νομιζα οτι με κοροοιδευουν.Τωρα εγω ειμαι αναισθητη;;;..τι να πω...
     
  4. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Έχει δίκιο η Aphrodite. Είναι άλλη αίσθηση όταν μπαίνουν πονάνε λίγο. Μετά δεν κάνουν καθόλου πόνο.
     
  5. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: Re: Βελονες

    αναλογα που μπαινουν και πως μπαινουν...επισης βελονα με βελονα διαφερει κατα πολυ, αλλο κεντηματος και αλλο πλεξιματος!
     
  6. Aribecy

    Aribecy Regular Member

    Εχω κανει piercing σε μερικα σημεια του σωματος μου,και παρολο που με τις βελονες δεν νιωθω ανετα,παραδοξως πως μ'αρεσει η αισθηση μετα.ο πονος,ριγος,η ανακουφιση μετα το τρυπημα.Μαλιστα ελεγα μετα δεν θα ξανατρυπησω τιποτα,και παλι κατεληγα με καποιο νεο piercing.  
     
  7. master_gr30

    master_gr30 New Member

    πολλη σωστη !
     
  8. black_pearl

    black_pearl Regular Member

    Απάντηση: Βελονες

    Συν ότι υπάρχει κίνδυνος να τραυματιστείς θανάσιμα αν δεν ξέρεις κάποια σημαντικά πράγματα για το που και πως θα βάλεις μια βελόνα.
     
  9. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Βελονες

    Κάποια παραδείγματα, αν θα είχες την καλοσύνη;
     
  10. black_pearl

    black_pearl Regular Member

    Απάντηση: Βελονες

    Φυσικά!! Υπάρχει κάποιο σημείο στον λαιμό (αριστερά και πλαγίως) που αν το πιέσης με αρκετή δύναμη, η το τρυπήσεις μπορή να πεθάνεις ακαριαία.
    Κάνω aikido 8 μήνες και μου το έχουν πή δάσκαλοι αυτό. Εχει σχέση με την καρδιά για αυτό είναι επικύνδινο.
     
  11. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Βελονες

    Φυσικά... Και αν χώσεις τη βελόνα στο μάτι, μπορεί και να τυφλωθείς... Κι αν πάρεις μιά βελόνα πλεξίματος, και την βυθίσεις κάτω από τον αριστερό μαστό, μάλλον δεν θα επιζήσεις...

    Έχει καμμιάν ουσία να λέμε τέτοια πράγματα; Εκτός φυσικά, κι αν απευθυνόμαστε σε ηλιθίους...

    Μα, στα σοβαρά μας τώρα, υπάρχει έμφρων άνθρωπος, που θα πάει να βάλει βελόνες πάνω ή διπλα στις καρωτίδες;

    Κάποιο σημείο από αυτά όπου μπαίνουν συνήθως οι βελόνες στις συνήθεις bdsm πρακτικές, εγγυμονεί τέτοιους κινδύνους, που τόσο γενικόλογα ανέφερες πιό πάνω;

    Διότι, κι ένα μαστίγιο θα μπορούσε να κάνει πολύ σοβαρή ζημιά, αν το χρησιμοποιήσεις σαν τρελλός... Αν πιάσεις π.χ, το flogger από τις ουρές, και κοπανήσεις κάποιον με τη λαβή στον κρόταφο... Είναι όμως σωστό, αν κάτι τέτοιο έχουμε στο μυαλό μας, να λέμε γενικά "τα μαστίγια μπορούν να σκοτώσουν";
     
  12. black_pearl

    black_pearl Regular Member

    Απάντηση: Βελονες

    Θα σας απαντήσω σε όσα γνωρίζω. Αποφεύγουμε την αριστερή μεριά του σώματος, διότι είναι η περιοχή τις καρδιάς . Δεν τρυπάμε ποτέ το σώμα μας αν δεν ξέρουμε καλά κάποια πράγματα. Δεν τρυπάμε το χέρι από τον αγκώνα και προς τα πάνω, (εκτός του μπράτσο). Εδώ να σας πω… έχει τρυπήσει άνθρωπος το σώμα του στο σημείο που είναι η μασχάλη και πέθανε ακαριαία. Δεν τρυπάμε, τις γάμπες, πίσω από το γόνατο, την πλάτη, - TO KEΦΑΛΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ - και την μέση. Εκτός και αν είναι για ιατρικό σκοπό, και από κάποιον γνώστη. Και δεν τρυπάμε το σώμα σε βάθος περισσότερο από ( το μέγιστο 1,2 χιλιοστά ) .
    Τώρα όσον αφορά το BDSM ( δεν ξέρω και πολλά πράγματα) από όσα ξέρω μέχρι τώρα, δεν εγκυμονεί κάποιος κίνδυνος, διότι τρυπάνε τις ρόγες, τα αυτιά, και κάποια άλλα σημεία ακίνδυνα. Πιστεύω να σας κάλυψα με την απάντηση μου.
    [FONT=&quot]Με εκτίμηση [/FONT][FONT=&quot]Black Pearl. [/FONT]