Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Βιντεοσκοπηση

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος capeaway, στις 26 Σεπτεμβρίου 2007.

  1. capeaway

    capeaway Regular Member

    Πολλα vanilla ζευγαρια συνηθιζουν να βιντεοσκοπουν τις ερωτικες τους στιγμες, και να τις βλεπουν μετα απο την ερωτικη πραξη, ή και σε καποιο αλλο χρονο στο μελλον. Μιλαω παντα για βιντεοσκοπησεις οι οποιες μενουν στο σπιτι και μονο μεταξυ του ζευγαριου.

    Η βιντεοσκοπηση, κατα τη γνωμη μου, ξυπνα συναισθηματα ενοχης (καθως αφηνει ντοκουμεντα) και προαγει την εμπιστοσυνη. Απο τη δικη μας οπτικη γωνια, σα συμβολισμος, το να αφησει ο υποτακτικος το ντοκουμεντο στην Κυριαρχο, ειναι μια πραξη απολυτης παραδωσης.


    H βιντεοσκοπηση ενος session
    1. Τι συναισθηματα σας ξυπνα?
    2. Τι συμβολιζει για εσας?
    3. Μπορει να ανεβασει την ερωτικη σας διαθεση?
    4. Πρεπει καποτε να σταματισει και να καταστρεψετε τα ντοκουμεντα?
    5. Ειναι κατι που κανατε ή σκεφτεστε να κανετε?

    Περα απο τη βιντεοσκοπηση, τα παραπανω ερωτηματα μπορουν να τεθουν και για την περιπτωση της απλης φωτογραφισης.
     
  2. mds

    mds Regular Member

    Απάντηση: Βιντεοσκοπηση

    Ωραίο θέμα έθεσες...
    Να απαντήσω λοιπόν επειδή το έχω κάνει.
    Τα συναισθήματα είναι ευχάριστα, περισσότερο δε όταν βλέπεις παρέα με τον/την συμμετέχοντα το βίντεο ξανά και ξανά.
    Περισσότερο προκαλεί γέλιο θα έλεγα και τουλάχιστον στην περιπτωσή μου μπορεί να ανεβάσει την διάθεση κατακόρυφα.
    Αποτελεί δε και ένα τρόπο βελτίωσης θα έλεγα!
    Ακόμα περισσότερο όταν είναι σκηνοθετημένο απο πριν το τι θα καταγραφεί.
    Περισσότερο ερεθιζόταν η σύντροφός μου όταν έβλεπε τον εαυτό της να υποβάλλεται σε διάφορες ταπεινώσεις, παρά όταν έβλεπε την σεξουαλική πράξη καθεαυτή.
    Το αν θα πρέπει να σταματήσει ή να καταστραφεί η ταινία κάποτε δεν ξέρω... εξαρτάται... ξέρω όμως ότι αυτά τα βίντεο πρέπει να φυλλάσονται καλά κρυμένα γιατί αν αύριο το ζευγάρι αυτό είναι παντρεμένο με παιδιά φανταστείτε πως θα νοιώσει αν μπεί μια μέρα σπίτι και δεί τα παιδιά να παρακολουθούν τους γονείς τους να κάνουν τα ακατανόμαστα!
    Πάντως, αν αυτό το ζευγάρι παραμείνει στη ζωή μαζί, θα ήταν πιστεύω πολύ όμορφο να βλέπουν τα 2 γερόντια τα νειάτα τους και το τι έκαναν κάποτε πάνω στην ορμή της νιότης τους.
    Αυτή η βιντεοσκόπηση όμως απαιτεί όχι μόνο την συναίνεση και των 2 αλλά και την αμοιβαία και απόλυτη αλληλοεκτίμηση και εμπιστοσύνη.
    Γιατί δυστυχώς υπάρχουν οι "ακατάλληλοι" και μικροπρεπείς σύντροφοι που σε μια στιγμή αδυναμίας της σχέσης τους, θα μπορούσαν να χρησιμοποιήσουν το βίντεο αυτό σαν εκδίκηση και αυτό είναι ότι χειρότερο μπορεί να συμβεί.
    Ισως κατ' εμέ αυτού του είδους η χρήση-"δημοσιοποίηση" να είναι ότι πιο ανήθικο και φασιστικό μπορεί να κάνει ο ένας στον άλλο και πραγματικά σε μία τέτοια περίπτωση θα ήμουν εξω-φρενών και με τάσεις αυστηρής εκδίκησης ακόμα και έξω από τα νόμιμα πλαίσια!
    Ευτυχώς δεν μου έτυχε ποτέ κάτι τέτοιο!
     
  3. Kits

    Kits Contributor

    Δεν εχω προβλημα με την βιντεοσκοπηση... αμα θελουν μπορουν να παρουν μερος η μακιγιερ, η κωμμοτρια, η στυλιστρια κτλ κτλ ....

    Ο σκηνοθετης, ο καμεραμαν, ο οπερατερ, ο μπουμαν κτλ κτλ ειναι προτιμοτερο να μην παρουν μερος αλλα αμα δεν υπαρχει αλλη λυση... χιλιοι καλοι χωρανε...



    να δουμε στο τελος ποιος θα τραβαει το βιντεο?
     
  4. capeaway

    capeaway Regular Member

    Απάντηση: Βιντεοσκοπηση

    Αυτο το σκεφτομουνα πολυ οταν εθετα το θεμα. Οπως και για τα υπολοιπα που λες, συμφωνω απολυτα.
     
  5. sapfw

    sapfw Hard to handle Contributor

    Απάντηση: Re: Βιντεοσκοπηση


    εγώ
     
  6. HiSasori

    HiSasori Regular Member

    Να πω την αλήθεια, σαν βανιλλάκι   ακόμα (που δεν έχει νιώσει τις αισθήσεις του χώρου) αυτό που με τραβάει στο BDSM και ειδικά στο σχοινί είναι η ένταση των οπτικών εικόνων που προσφέρει. Γοτθικές ενδυμασίες, δέρμα, γυμνά κορμιά παραδομένα στο σχοινί, το απλό βλέμμα που φανερώνει το subspace σε όλο του το μεγαλείο..

    Μην ξεχνάτε έχω την φωτογραφία ήδη στο αίμα μου.

    Φυσικό λοιπόν για μένα να έχω την φωτογράφηση ή και γιατί όχι την βιντεοσκόπηση ενός σέσσιον σχεδόν τόσο ψηλά στις φαντασιώσεις μου (things to do) όσο και το ίδιο το σέσσιον.

    Δυστυχώς, το να βρω και να στήσω τον εξοπλισμό, τον χώρο και το μοντέλο ώστε να κάνω σοβαρή δουλειά που θα μπορώ δυνητικά να δείξω παραέξω μου φαίνεται πιο δύσκολο από το να κάνω κάτι στην κρεβατοκάμαρά μου με τα τωρινά δεδομένα.  Όχι ότι το έχω ψάξει βέβαια.
     
  7. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Ξερω πως ειναι απιστευτα ηδονικο, το να κατσεις μετα χαλαρα και να παρακολουθησεις τα οσα εκανες.
    Ουφ! Παλι αναψα!!!!
     
  8. ft_boy

    ft_boy New Member

    γιατι να καταφευγουμε στη βιντεοσκοπηση αντι να προσπαθουμε να ξαναζησουμε αυτες τις ωραιες στιγμες?
    νομιζω πως με το να θελουμε να ξαναδουμε τι καναμε για να αναψουν τα αιματα και να το ξανακανουμε δεν κερδιζουμε κατι ιδιαιτερο αλλωστε μπροστα στις επαγγελματικες παραγωγες οι συγκρισεις ειναι αδυνατες.
    χχχ ταινιες Vs homemade video σημειωσατε 1
     
  9. capeaway

    capeaway Regular Member

    Απάντηση: Re: Βιντεοσκοπηση

    Μη ξεχνας τις επαγγελματικες παραγωγες οι οποιες γινονται με ερασιτεχνες (amateurs). Μπορει να μην εχουν τη λεπτοτητα των καθαρων επαγγελματικων αλλα εχουν μια δικη τους ιδιαιτερη ομορφια.

    Η βιντεοσκοπηση των ιδιαιτερων στιγμων μας δεν εχει σκοπο να ανταγωνιστει τις επαγγελματικες ταινιες. Παραπανω αναφερονται οι λογοι που πολλους απο εμας μας ωθουν προς αυτη.
     
  10. Kits

    Kits Contributor


    εχεις δει δικιά Μου παραγωγη????


    ...μαλλον θα αλλαξεις γνωμη!!

    Τυφλα να χουν τα στρουμφακια και οι π@υτσες μπλε τους.
     
  11. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Χαχαχαχαχα!!!!!!!!!!!
    Παντα εκπληκτικος ο Κιτς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 
     
  12. sw

    sw

    Αγαπητε φιλε, capeaway, το θεμα του νηματος σου με βρισκει ιδιαιτερα ενθουσιωδη, σκανδαλιζει

    την φαντασια μου, και μου θυμιζει τη μεθοδο που πριν καμια 15αρια χρονια εφαρμοζα για να

    προκαλεσω το ενδιαφερον των Mistresses που, (απο αγγελιες και αλληλογραφια, τοτε) επεδιωκα να

    προσεγγισω , ωστε να κανω τη διαφορα αναμεσα στις εκατονταδες των επιστολων που λαμβαναν.

    Απο την πλευρα μου, δεν νοιωθω αισθηματα ενοχης, για τα ντοκουμεντα, αλλα μια λαγνεια που τα

    αιτια της οφειλονται στην παραδωση μου σε Εκεινη. Οποιοι επιλεξει Εκεινη, να δουν τη

    βιντεοσκοπηση, εφ οσον Της δινει ευχαριστηση, καλως να τη δουν. Ακομη και αν τους δωσει καποια

    κοπια, και ... καταληξει να τη δει και γνωστος μου ακομη, η μιση ντροπη δικη του!!! ( Οι δικες μου

    αυτοβιντεοσκοπησεις που προανεφερα, ηταν προσεκτικα σκηνοθετημενες ωστε να μην αναγνωριζονται

    ουτε το προσσωπο μου ουτε ο περιβαλλων χωρος μου, γιατι απευθυνονταν σε αγνωστους).

    1. Συναισθηματα παραδωσης, απελευθερωσης, υποταγης, εξαρσης, εκθεσης, ντροπης, δεσμευσης,

    ευθυνης για τελειοτητα (ντοκουμεντα), καταναγκασμο (ισως αν το θελησει Εκεινη) ειναι τα κυρια

    αναμεσα σε οσα μου προκαλουνται, και πιστευω πως δεν προαγει αλλα προυποθετει (!!!!!!) την

    εμπιστοσυνη. (Αν επιχειρησεις να την προαγεις μ αυτο τον τροπο και αποτυχεις θα ειναι λιγο αργα!).

    2και3 . Συμβολιζει την παραχωρηση της εικονας μου και την εκθεση των συμπεριφορων μου, σε

    Εκεινη,για οποια χρηση τους επιλεξει. Να σκεφτω μερικες: Οπτικη Της ικανοποιηση σε στιγμες που

    ειναι μονη, ηθικη της ικανοποιηση οταν μοιραζεται το θεαμα με επιλεγμενη της παρεα (ερημην μου η

    οχι), συμβουλευτικη οταν το μοιραζεται με Α/αλλους/ες για να συγκεντρωσει ιδεες αποψεις, σχολια

    Τ/τους, "διαφημιστικη" οταν αναζητα Α/αλλους/ες για συμμετοχη τους η για δανεισμο μου (lending),

    για εξευτελισμο μου, εχοντας με γυμνο αναμεσα σε Α/αγνωστους/τες μου γονατιστο ακριβως κατω

    απο την οθονη της προβολης, να κοιτω με χαμηλωμενα τα ματια και μισανοιχτα το στομα με τη

    γλωσσα εξω, Τ/τους/ις καλοντημενους/ες επισκεπτες της , περιμενοντας εντολη Της να ικανοποιησω

    τις ορεξεις Τ/τους απο τη λαγνεια της προβολης, επιτοπου εκει αναμεσα Τ/τους, η να υποστω τις

    τιμωριες που Εκεινη θα επιλεξει για λογαπιασμο οσων το θεαμα μου αφησε αδιαφορους.

    4. Οχι ! Γιατι να καταστρεψεις μαγικες στιγμες που μπορουν να θυμισουν η/και να αναπαραγουν

    τετοιες; (Δεν θα ειχαν καταγραφει-εκτεθει αν δεν προυπηρχε πολυ-αμοιβαια εμπιστοσυνη και

    ταυτιση). Εδω θα θυμηθω το ποστ του mds για εργαλειο βελτιωσης!! Χρειαζεσαι καποιο αρχειο!!!

    5. Ναι και ναι (εφ οσον, φυσικα, ειναι και δικη Της επιθυμια).