Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Βοϊδόπουτσα - Τύπος μαστιγίου που χάνεται στα βάθη των αιώνων

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος melaxrinos28, στις 15 Μαρτίου 2019.

  1. moxito

    moxito Travel for the dream!!!

    Ναι,θα ηθελα να γνωριζα το πονο της...χιχι


    Μονο που το σκεφτηκα,κοκκινισα,χαχα...
     
  2. melaxrinos28

    melaxrinos28 Regular Member

    Δεν εχω ακομα δοκιμασει, αλλα απο συζητήσεις με αγρότες και βοσκούς (θεριά δηλαδή, ψημενοι και γεροδεμένοι ολοι) μου λένε ότι οπου τη φας "μαραίνει".
    Οπότε πίστεψέ με είναι πολύ άγρια. Μην φας από καποιον που δεν ξέρει. Κι εγώ πρώτα θα παρω συμβουλές σωστες.
     
  3. HooF

    HooF πεισματικά ακοινώνητος

    Οτι δοκιμάσατε όλα τα υπόλοιπα και έμεινε η βοϊδομπουτσα.....
     
  4. melaxrinos28

    melaxrinos28 Regular Member

    Δεν ειπα τιποτα τετοιο αγαπητε Berlin.
    Εξαρχής είπα ότι ΘΑ αποκτησω και εννοείται δεν δηλωσα ποτέ παντογνώστης κι έμπειρος.
     
  5. moxito

    moxito Travel for the dream!!!

    Φιλτατε...Η φαντασια,οι σκεψεις και οι ελευθεροι συνειρμοί....

    Δεν οριοθετούνται και φυσικα δεν περιορίζονται!!!  
     
  6. moxito

    moxito Travel for the dream!!!

    Εχεις δικιο φιλτατε...

    Τρεμω στην ιδεα και μονο οταν πεσουν σε λαθος χερια...
     
  7. moxito

    moxito Travel for the dream!!!

    Οποιος εχει την μυγα...


    Να την φερει πισω!!!
     
  8. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Χρήζει εξαιρετικής περιποίησης (βερνικωμα συχνά κλπ) και επίσης τρομερής προσοχής κατά την χρήση. "Ανοίγει" δέρμα για πλάκα και προσφέρει οξύ πόνο βαθιά ο οποίος μετατρέπεται πολύ γρήγορα σε "μούδιασμα" με συνέπεια ο/η λήπτης/ρια του χτυπήματος, να μην καταλαβαίνει τι συμβαίνει ακριβώς. Θεωρώ ότι πρόκειται για εργαλείο επιβολής τιμωρίας και μόνο. Δεν είναι μαστίγιο φυσικά, στις ράβδους (canes) θα μπορούσε κάποιος να το κατατάξει
     
  9. espimain

    espimain Contributor

    Μπορείς να τρέμεις και στην ιδέα ότι τα μαχαίρια της κουζίνας μπορεί να πέσουν σε λάθος χέρια.  
     
  10. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Εγώ έχω διαβάσει για λάδωμα και όχι για βερνίκι.
    Μου φαίνεται λογικό μιας και όλα τα ζωικά προϊόντα τα επεξεργαζόμαστε με λάδι- λίπος-νερο ενώ τα ξύλα με βερνίκι (Κατά την επεξεργασία τους Επίσης από όσο ξέρω χρησιμοποιείται λάδι η νερό η ατμός)
    Δεν μιλώ όμως με σιγουριά καθότι δεν έχω επεξεργαστεί ποτέ βοιδοπουτσα
     
    Last edited: 18 Μαρτίου 2019
  11. moxito

    moxito Travel for the dream!!!

    Χαχαχα...

    Πολυ hard core το εκανες φιλε..
    Αν είναι να ζω τετοιες στιγμες,μπορω να παιξω σε ταινιες τρομου...Τουλαχιστον σε αυτες,μεχρι να βγει η σκηνη θα εχω πεθανει στα γελια!!!!
     
  12. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Συνήθως έχουν βερνίκι αρχικά για αυτό το λέω. Έχει δυο τρόπους συντήρησης. Αν την πάρεις βερνικωμενη, συνεχίζεις βερνίκι για να μην ξεφτισει. Αν δεν έχει βερνίκι, θέλει λάδι, πολύ πιο συχνά όμως και έχεις και το μειονέκτημα της μυρωδιάς για πολύ περισσότερο χρόνο από την βερνικωμενη.