Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Βοϊδόπουτσα - Τύπος μαστιγίου που χάνεται στα βάθη των αιώνων

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος melaxrinos28, στις 15 Μαρτίου 2019.

  1. espimain

    espimain Contributor

    Το καμτσίκι είναι άλλο πράγμα.
    Η βοϊδόπουτσα λέγεται επίσημα "Βούνευρο" ή "βούρδουλας"
     
  2. Βούρδουλας είναι από δέρμα βοδιού εάν το μόριο του θεωρείται δέρμα στους κύκλους των χασαπηδων δεν ξερω.
     
  3. Pain-Inducer

    Pain-Inducer Premium Member

      όσες φορές έγινε χρήση της ο χαρακτηρισμό ήταν αυτό είναι το κακό. Πονάει απλώς και με το βάρος της η κακή χρήση μπορεί να σκίσει το δέρμα. Αλλά είναι βοιδοπουτσα τέλος κορυφή.
     
  4. espimain

    espimain Contributor

    Ούτε από νεύρα είναι αλλά "βούνευρο" είναι η επίσημη ονομασία του.
     
  5. Δεν το ήξερα αυτό για το βουνευρο. Προσπαθώ να σκεφτώ τα πιθανά νεύρα από το σφαγείο εάν ξέρεις πες μου. Στην εικόνα του paininducer δεν υπάρχει λαβή, ενώ ο βουρδουλας έχει ξύλινη χειρολαβή.
    Εάν σκεφτούμε την πληθώρα βουρδουλων σε αντίθεση με βοιδοπουτσες μάλλον η επάρκεια των δύο υλικών είναι διαφορετική .. Να θυμηθώ να ρωτήσω κάνα σφαχτη
     
  6. espimain

    espimain Contributor

    https://el.wikipedia.org/wiki/Βούνευρο
    https://el.wiktionary.org/wiki/βούνευρο

    Γενικά τον Μεσαίωνα βούρδουλες έλεγαν όλα τα μαστίγια. Αυτό με το ξύλο περίπου ενός μέτρου με δεμένη μια λεπτή λωρίδα πετσί (δέρμα) ένος μέτρου περίπου, το λέγανε καμτσίκι η χρήση του ήταν για τα υποζύγια, κυρίως στα κάρα.
     
  7. melaxrinos28

    melaxrinos28 Regular Member

    Η βοϊδόπουτσα κατασκευάζεται από το εξωτερικό δέρμα του πέους του βοδιού. Οπότε είναι σίγουρα δερμάτινη.
    Την διαδικασία την ανέφερα στην αρχή. Βλέπω ότι υπάρχει ενδιαφέρον, οπότε μόλις συναντηθώ με τον κατασκευαστή θα σας στείλω φωτογραφίες και όλες τις λεπτομέρειες.
     
  8. espimain

    espimain Contributor

    Ο αυχενικός τένοντας, γράφουν κάπου αλλά δε ξέρω πώς είναι, δεν έχω δει ολόκληρο, ατεμάχιστο, κάτι τέτοιο, δεν ξέρω καν αν υπάρχει τέτοιο όργανο.
     
    Last edited: 16 Μαρτίου 2019
  9. Mr.Hfaistos

    Mr.Hfaistos Regular Member


    Φιλτατε...
    Λεγοταν επισης και Φραγγελιο ...επισημα!

    Και φυσικα δεν ειπα οτι ειναι το ιδιο πραγμα με το καμτσικι...
    αλλα οτι ονομαζοταν ΚΑΙ καμτσικι....
    Η πηγη των πληροφοριων μου δεν ειναι το google αλλα αν το θεωρεις αξιοπιστο...δες και αυτον τον συνδεσμο.

    https://koutsomili.wordpress.com/2018/03/28/η-βοϊδόπουτσα/
     
    Last edited: 16 Μαρτίου 2019
  10. Mr.Hfaistos

    Mr.Hfaistos Regular Member

    Φιλτατε
    χωρις να ειμαι 1000% σιγουρος (αλλα ειμαι 100%)... κανεις λαθος.
    Σχετικα με το εξωτερικο δερμα του πεους...του ζωου.
    Αυτο το κομματι, το εξωτερικο, ειναι μερικα εκατοστα κ ειναι πανω στην "προβια"- δερμα,καθε αρσενικου και
    ειναι η "εξοδος"...ακομα κ στα σκυλια ειναι ετσι.
    Ο βουρδουλας φτιαχνεται με το εσωτερικο μοριο του ταυρου που ξεκιναει απο τους ορχεις του ζωου κ φτανει σε αυτο το τμημα του δερματος...(οσο μεγαλυτερο το ζωο τοσο μακρυτερο κ αυτο) στην ουσια ειναι μυς οπως ολα τα μορια...
    Οταν ξερενεται ειναι οντως σαν δερματινο..αλλα πιο σκληρο κ ανθεκτικο.
     
    Last edited: 16 Μαρτίου 2019
  11. tithon

    tithon Contributor

    οι διαβασμένοι το λένε κνούτο.
     
  12. lexy

    lexy .ti.va.

    Δύσκολος ο δρόμος του σαδιστή... Πολύ μελέτη..

    Ζώνη, και πάλι ζώνη!