Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Βοϊδόπουτσα - Τύπος μαστιγίου που χάνεται στα βάθη των αιώνων

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος melaxrinos28, στις 15 Μαρτίου 2019.

  1. Pain-Inducer

    Pain-Inducer Premium Member

    το κνουτο οντως ειναι δερματινο αλλα καταληγει σε ουρες που στις ακρες τους εχουν σφαιριδια . την λεξη αυτη την πρωτακουσα πριν απο .... χρονια (να κρυβομαστε λιγο ) διαβαζοντας το μυθηστοριμα μιχαηλ στρογκωφ του ιουλιου βερν . αν θυμαμαι καλα τον ιβαν τον αξιωματικο με ενα τετοιο τον ειχαν μαστιγωσει
     
  2. Pain-Inducer

    Pain-Inducer Premium Member

    ναι αλλα τι ζωνη απο τι δερμα τι θες να πετυχεις? και εκει χρειαζεται λιγη γνωση.λεπτη φαρδια ? η φθαρμενες κοινος στρωμενες αγκαλιαζουν καλυτερα το σωμα .
     
  3. melaxrinos28

    melaxrinos28 Regular Member

    Κάθε εργαλείο έχει την ώρα του και τη χρήση του αγαπητή.
    Νομίζω καλό είναι να υπαρχει ποικιλία επιλογών, που συνοδεύεται όμως από τεχνική και μαεστρία.
    Είναι όπως το φαγητό... άλλες φορές τσιμπάς στο πόδι, άλλες δοκιμάζεις μεζεδάκια, άλλες τρως κανονικά κι άλλες σκας από το φαγηγό! Σε κάθε περίπτωση θέλουμε ποιότητα, καλά υλικά και μαγείρεμα με τέχνη και αγάπη.
     
  4. espimain

    espimain Contributor

    Το κνούτο είναι φραγγέλιο (φλόγγερ) με μεταλλικές μπίλιες ή κόμπους στις άκρες. Συνήθως γίνεται με εννέα δερμάτινες λωρίδες ή με εννέα κομμάτια σχοινί δεμμένα σε μια λαβή.

    κνούτο < ρωσική кнут (knut) < αρχαία ανατολική σλαβική γλώσσα кнутъ (knutŭ) < παλαιονορβηγική knútr
    είδος δερμάτινου μαστιγίου που απολήγει σε λωρίδες με κρεμασμένα σφαιρίδια
     
  5. espimain

    espimain Contributor

    Το έχω διαβάσει και έχει κάποιες ανακρίβειες, σχετικά με την βίτσα, το μαστίγιο και το καμτσίκι.
    Εδώ κάνω μια αναφορά στο φραγγέλιο.
     
    Last edited: 16 Μαρτίου 2019
  6. Pain-Inducer

    Pain-Inducer Premium Member

    το φραγγελιο χρησιμοποιουταν και απο μοναχους για αυτοτιμωρια . οργανο βασανισμου που κυριολεκτικα σκοτωνε . και στην αναφορα το καμτσικι το χρησιμοποιουσαν απο οτι θυμαμαι οι κτηνοτροφοι για να ελεγχουν το κοπαδι . στο τελος ευτηχως μερικοι ξερουν και την χρηση και τι μπορει να προκαλεσει η λαθος χρηση.
     
  7. lexy

    lexy .ti.va.

    @Pain-Inducer
    τίποτα δεν θέλω να πετύχω, με αφορά να με πετυχαίνουν  

    @melaxrinos28
    είμαι καλομαθημένη, τρώω πάντα καθισμένη και με μαχαιροπήρουνο  
     
  8. melaxrinos28

    melaxrinos28 Regular Member

    @lexy
    Χαίρομαι παντα όταν γνωρίζω κορίτσια με καλους τροπους και αρχές. Η παρατήρησή μου είχε να κάνει με το τί σερβίρεται στο πιάτο σου και από ποιον. Γνωρίζω ότι ως καλό κορίτσι θα το φας όλο και με τακτ.
    Αλλά να προσέχεις σε ποιό τραπέζι κάθεσαι, ποιός μαγειρεύει και τί.  
     
  9. Mr.Hfaistos

    Mr.Hfaistos Regular Member

    Φανταζομαι....
    οτι αν ειναι να τις "φατε" ξεχνατε τους καλους σας τροπους?[/user]
     
  10. lexy

    lexy .ti.va.

    Επαναλαμβάνω: είμαι καλομαθημένη.
     
  11. melaxrinos28

    melaxrinos28 Regular Member

    Οσο καλομαθημένη κι αν είσαι, αν άλλος μαγειρεύει και σερβίρει... Απλά η γνώση δίνει κρίση και επιλογή.
     
    Last edited: 16 Μαρτίου 2019
  12. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

     

    Σορυ.   Δεν κρατηθηκα.