Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Βρίσκομαι στον σωστό χώρο;ΙΙ

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Ricardo, στις 2 Ιουνίου 2008.

?

Βρίσκομαι στον σωστό χώρο;

  1. Ναι

    15,0%
  2. Όχι

    10,0%
  3. Δεν υπάρχει σωστό ή λάθος

    75,0%
  1. Ricardo

    Ricardo Staff Member

    Βρίσκομαι στον σωστό χώρο

     
  2. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Αχ δεν μπορώ να απαντήσω. Θα με σβήσει το κουμπάκι. Και είχα να πω τόσα πολλά.
     
  3. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Βρίσκομαι στον σωστό χώρο;ΙΙ

    Αστεια λες. Τολμαμε??
    Εδω πεφτει χατζαρα κατα πως στραβοκοιμηθηκε ο καθενας.
    Σαμπως και εσυ που τα λες Χαινριχ σ'ακουει κανεις?
     
  4. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    θα τολμήσω λοιπόν κι ότι γίνει έγινε.

    Η διαφορά από το προηγούμενο poll στο οποίο δεν ψήφισα, ήταν ότι εδώ είχε μία ακόμα επιλογή, την οποία ψήφισα. Είμαι εδώ επειδή γουστάρω να είμαι εδώ, τι θα πει σωστό και ξεσωστό; Αν δεν μου αρέσει θα φύγω. Ή απλά δεν θα ανανεώσω την συνδρομή μου αν δω ότι τα πράγματα πάνε κατά διαόλου.
     
  5. female

    female Contributor



    Ποιός είπε πως η κοινωνική συμβίωση είναι εύκολη υπόθεση; Γιατί πρέπει να είναι;

    Ένα από τα στοιχεία που βρίσκω θετικό σ' αυτό το διαδικτυακό χώρο είναι πως είναι γεμάτος και "ζωτανός". Πως με όλες τις δυσκολίες, προσωπικές διαφορές, διαφωνίες, συμπάθιες, αντιπάθειες, ακόμα ...παλεύεται. Τόσο σπάνιο...

    Ποιός είπε πως πρέπει εξ' ορισμού τα πράγματα να μας έρχονται εύκολα; Και μάλιστα οι ανθρώπινες, έστω και ιντερνετικώς, σχέσεις; (λλολλλλ...) Το καλό εδώ, αν μη τι άλλο, είναι πως πολλά κομμάτια τα φτιάχνουμε εμείς. Όχι, δεν είναι στον απόλυτο έλεγχό μας. Γιατί θα 'πρεπε; Πώς μπορούμε, όμως, μέχρι κάποιο βαθμό, να τα φτιάχνουμε σε μια σχετική συμβιωτική αρμονία ;

    Σε απόλυτη συμφωνία με τη dora_salonica: "Είμαι εδώ επειδή γουστάρω να είμαι εδώ, τι θα πει σωστό και ξεσωστό; Αν δεν μου αρέσει θα φύγω."



     
  6. Ηλίας

    Ηλίας Guest

  7. Ηλίας

    Ηλίας Guest

  8. Ηλίας

    Ηλίας Guest

  9. Ηλίας

    Ηλίας Guest

  10. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Ναι, φυσικά έχει το δικαίωμα να το κάνει. Είναι ένα εξαιρετικό θέμα προς συζήτηση.

    Γιατί να προσβάλλουμε όσους αισθάνονται όμορφα με κάτι; Τί μας ενοχλεί; Μήπως θέλουμε να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα; Αν δεν μας αρέσει κάτι δεν μας αναγκάζει κανείς να συμμετέχουμε. Μπορούμε σαφώς να συζητήσουμε γιατί δεν μας αρέσει κάτι, αν μας φαίνεται φτηνό, δήθεν, εμπορευματοποιημένο κλπ. Μπορεί να μας φαίνεται όλα αυτά και πάλι να μας αρέσει να συμμετέχουμε, για να κάνουμε χαβαλέ ή να δούμε άτομα που γνωρίζουμε και γουστάρουμε.
     
    Last edited: 2 Ιουνίου 2008
  11. Ηλίας

    Ηλίας Guest

  12. Ηλίας

    Ηλίας Guest