Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Βρίσκομαι στον σωστό χώρο;ΙΙ

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Ricardo, στις 2 Ιουνίου 2008.

?

Βρίσκομαι στον σωστό χώρο;

  1. Ναι

    15,0%
  2. Όχι

    10,0%
  3. Δεν υπάρχει σωστό ή λάθος

    75,0%
  1. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Δεν είναι απαραίτητο να ασπαζόμαστε τα αισθητικά κριτήρια κανενός, ο καθένας έχει τα δικά του. Νομίζω πως χρειάζεται μια κάποια διπλωματία αν θέλεις πραγματικά να πεις σε άτομα για τα οποία νοιάζεσαι ότι τα ρούχα που φορούνε δεν τους πάνε ή ότι έκαναν λάθος επιλογή στο χρώμα των μαλλιών τους. Αν νοιάζεσαι αρκετά το κάνεις. Αν δεν νοιάζεσαι και πάλι μπορείς αντικειμενικά να υποστηρίξεις την άποψή σου, σχετικά με τα δικά σου αισθητικά κριτήρια. Χωρίς να προσβάλλεις κανέναν. Υπάρχει τρόπος για όλα.
     
  2. Ηλίας

    Ηλίας Guest

  3. Ηλίας

    Ηλίας Guest

  4. alnair

    alnair Regular Member

    Απάντηση: Re: Βρίσκομαι στον σωστό χώρο;ΙΙ

    Ερώτηση Νο 1

    Επιλέγεις πάντα τις εύκολες λύσεις;
     
  5. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Το χιούμορ έχει διαφορά από την ειρωνία. Είναι δύσκολο να διακρίνεις το καλοπροαίρετο χιούμορ, απαιτεί πείρα και καλλιέργεια (θα την ονομάσω διαδικτυακή), εντελώς υποκειμενικές ιδιότητες ασφαλώς. Your safest bet: περιμένεις. Αν ξεφουσκώσει η φάση, δεν υπήρξε ποτέ. Αν φουντώσει κάτι τρέχει.
     
  6. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Βρίσκομαι στον σωστό χώρο;ΙΙ

    Ηλια, τι νομιζεις οτι κανεις τωρα για να καταλαβουμε και εμεις?
     
  7. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Το συγκεκριμένο ποστ είναι ορθό και με βρίσκει απόλυτα σύμφωνη. Δεν διακρίνω πουθενά τον σαρκασμό, όχι στο συγκεκριμένο τουλάχιστον. Μερικές φορές κάποιοι επιλέγουν να είναι σαρκαστικοί. Εφόσον έχω κι εγώ το δικαίωμα να είμαι, δεν με ενοχλεί, δεν είμαι μωρό, θα υπερασπιστώ τον εαυτό μου. Όσοι δεν μπορούν, να πάνε αλλού να βρουν νταντά.
     
  8. Ηλίας

    Ηλίας Guest

  9. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Αυτό λέγεται εξαιρετικό χιούμορ, όχι σαρκασμός. Έχει καταβολές στο Αμερικάνικο stand-up comedy. Αυτό εννοώ με την καλλιέργεια και την πείρα.
     
  10. Guest05

    Guest05 Guest

    Απάντηση πρώτη:
    Σε όλους τους πολιτισμούς που δημιούργησε ο Χομο Σάπιενς ο σκλάβος είχε αξιακή θέση χειρότερη από τα ζώα. Αυτό είναι σαφώς υποτιμητικό. Αν το λάιφστάιλ του bdsm έχει αντίθετη άποψη Λιάκο μου εγώ δεν μπορώ να βοηθήσω.
    Για τους αφέντες έχεις ένα σχετικό δίκιο.

    Απάντηση δεύτερη:
    Αν αυτοί που νοιώθουν όμορφα με την έκθεση δεν μπορούν να το εκφράσουν και λένε άλλα από αυτά που γράφουν ( στα οποία όπως είδες συμφώνησα ), ομοίως δεν μπορώ να βοηθήσω.

    Απάντηση τρίτη:
    Κάτι έχεις καταλάβει λάθος Λιάκο μου. Δεν βάζω αισθητικά κριτήρια βάζω ουσιαστικά κριτήρια. Είτε το θέλει το λαιφστάιλ είτε όχι μια τσαπερδόνα είκοσι και ενός ετών δεν μπορεί να είναι αφέντρα.
    Αισθητικό κριτήριο ήταν στον τύπο που μπήκε και μας χαιρέτησε με το καβλωμένο του πουλί στο χέρι.
    Δεν είδα να επιδείξεις ανάλογη ευαισθησία τότε, μα δεν με ενόχλησε.

    Απάντηση τέταρτη:
    Χμ! Θα έλεγα πως ναι έχεις δίκιο, μα δεν είδα να το πάρει κανείς κατάκαρδα.

    Γενικότερο σχόλιο.
    Αν κάθε μέρα πέρναγαν για έλεγχο τα σχόλια μου από λογοκρισία κακιασμένων καλογριών, κι όχι ανοιχτόμυαλων διαχειριστών μάλλον θα ήταν πιο ευφάνταστα και λιγότερο χοτροκομμένα τα υπονοούμενα και οπωσδήποτε πιο λεπτό και περιπεκτικό το χιούμορ μου.

    Λιάκο το ξέρεις καλύτερα από μένα. Αν το λάιφστάιλ δεν μπορεί να ορθώσει λόγο απέναντι σε δυο χοντροκομμένα αστεία και δυο πιο ζόρικες προκλήσεις δεν φταίω εγώ.
    Και σε τελευταία ανάλυση το κουμπάκι το χεις, πάτα το.
     
  11. blindfold

    blindfold Contributor

    loosing time ...
     
  12. Guest05

    Guest05 Guest

    Οπα οπα γράψτα όλα μαζί σε μια δημοσίευση γιατί δεν μπορώ να τα παρακολουθήσω.