Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Βρίσκομαι στον σωστό χώρο;ΙΙ

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Ricardo, στις 2 Ιουνίου 2008.

?

Βρίσκομαι στον σωστό χώρο;

  1. Ναι

    15,0%
  2. Όχι

    10,0%
  3. Δεν υπάρχει σωστό ή λάθος

    75,0%
  1. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

  2. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Όμορφε για ποιο λαιφστάιλ μιλάμε;

    Για το δικαίωμα και του τελευταίου κατά το πως τον ορίζεις. Δεν σε είδα να απαντάς ή να πειράζεις όπως διατείνεσαι κανέναν από αυτούς που αρθρώνουν κάποια επιχειρήματα. Το να διασκεδάζεις με κάποιον που άγαρμπα δηλώνει το πάθος του, την καύλα του, το βίτσιο του, σε κάνει τι; Απάντησε μου.

    Κυνικό; Ανώτερο;

    Σε ποιανού τα ανόητα μυαλά αυτός που δηλώνει σκλάβος ως εναλλακτική σεξουαλική έκφραση είναι ζώο;

    Για ποιο πολιτισμό μιλάς; Ποιο πολιτισμό πρεσβεύεις; Ποιο πολιτισμό προσπαθείς να επιβάλεις;
     
  3. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Το lifestyle του καθενός ούτε δίνει λογαριασμό...ούτε παίρνει λογαριασμό!
    Δεν επιδέχεται "χοντροκομμένα αστεία" και "ζόρικες προκλήσεις" απο πονηρούς ατακαδόρους.
    Δεν χρωστά κανένας σε κανένα, απολύτως τίποτε!

    Όλα έχουν την ώρα τους, τα αστεία όπως επίσης και οι ατάκες.

    Θα έλεγα της Υπαρξιστικής Φράξιας ...αν η ηλικία του το δικαιολογούσε..
     
    Last edited: 2 Ιουνίου 2008
  4. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Ένα αγόρι 21 ετών μπορεί να πηδήξει; Να έχει σχέση; Μία κοπέλα μπορεί;

    Ένα κορίτσι δεν μπορεί να έχει το πάνω χέρι γιατί είναι 21...

    Ποιο το πρόβλημα το να μας χαιρετάει με καυλωμένο πουλί; Στην εκκλησία βρισκόμαστε;
     
  5. Guest05

    Guest05 Guest

    Μα για το λαιφστάιλ του...bdsm. Για αυτό που λέμε θεατρικό bdsm. Το οποίο είναι άκρως διασκεδαστικό. Δεν είναι κακό κάτι να είναι διασκεδαστικό Λιάκο μου.
    Ούτε είναι κακό το ότι διασκεδάζω και πειράζω αυτόν που «άγαρμπα» δηλώνει το πάθος και την κάβλα του. Δεν είμαι η νταντά τους Λιάκο μου. Ούτε εσύ είσαι. Εδώ είναι ένα δημόσιο φόρουμ ενηλίκων, πεπαιδευμένων. Αν ο Κινκιμπούλης ( που λέει ο Ντολμάνσε ) θέλει να μας γαμήσει καλά κάνει. Αυτό δεν σημαίνει πως θα του κάτσω. Ούτε κυνικό με κάνει ούτε ανώτερο. Και δεν προτίθεμαι να τον νταντέψω. Ας πρόσεχε πριν το κάνει.

    Και προφανώς δεν κάνει κανέναν ζώο ή δήλωση «είμαι σκλάβος ...στο κρεβάτι». Στο έχω ξαναπεί οι λεπτές διαφορές κάνουν τον πολιτισμό που ....ΔΕΝ προσπαθώ να επιβάλω.
     
  6. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Το κουμπάκι το πάτησα. Έτσι όπως ακριβώς μου είπες, παλιότερα. Δώσε χώρο σε κάποιον να εκτεθεί...
     
  7. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Ποια δήλωση κάνει κάποιον ζώο Όμορφε;
     
  8. Guest05

    Guest05 Guest

    Βρε 21 ετών ούτε σκλάβος μπορεί να είσαι ούτε αφέντης. Κι αυτό ισχύει και για τους δύο. Γυναίκες κι άντρες.
    Και βέβαια δεν είμαστε σε ναό. Μα σε κανέναν δημόσιο χώρο δεν μπαίνεις με το καβλί στο χέρι παρά μόνον αν σε προσκαλέσουν να πας έτσι.

    Καμία δήλωση ρε Λιάκο. Προφανώς δεν κατάλαβες τι είπα.
    Το ξαναλέω λοιπόν. Η αξιακή θέση του σκλάβου, σε όλους τους πολιτισμούς που έκανε ο χόμο σάπιενς δεν ήταν ποτέ μεγαλύτερη από αυτή του ζώου.


    Υ.Γ. Εύα οκ.
     
    Last edited by a moderator: 2 Ιουνίου 2008
  9. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Για ποιον δημόσιο χώρο μιλάς Όμορφε; Γιατί τον τελευταίο καιρό είχαμε ένα πρόβλημα με την λέξη "Δημόσιο". Ένα διαδικτυακό χώρο; Ο οποίος θύμισε μου λίγο τι πραγματεύεται;

    Μήπως και οι φωτογραφίες που κάποιον εκθέτουν το κορμί τους θα έπρεπε να αφαιρεθούν, είτε σε avatar, είτε στο profile, είτε στις galleries;
     
  10. Guest05

    Guest05 Guest

    Ρε Λιάκο δημόσιος διαδικτυακός χώρος δεν είναι εδώ. Φόρουμ λέει πανω πάνω. Τι δεν καταλαβαίνεις;
     
  11. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    21 ετών που μπαίνει σε αυτό το forum έχει τους λόγους του. Για να φτάσει έως εδώ κάτι τον έφερε. Μπορεί να είναι κάποιος εν δυνάμει σκλάβος ή Αφέντης...Ψάχνεται και ανακαλύπτει τις κλίσεις του...
    Ευνουχισμένος και κομπλαρισμένος πάντως δεν είναι και σαφώς δεν θέλουμε και να τον κάνουμε...
     
  12. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Αλλάζουν τα πράγματα καπετάνιο. Έρχεται κάποιος και δηλώνει "σκλάβος". Δεν είναι ο σκλάβος που έχεις συνηθίσει ή αυτή η κοινωνία έχει ακόμα ως ταμπού. Και ξέρεις και κάτι. Γράφω στα αρχίδια μου τις αξιακές θέσεις της κοινωνίας. Προτιμώ μία κοινωνία που δεν σκεπάζει τα θέλω κανενός. Ιδίως όταν αυτά δεν αγγίζουν το σπίτι σου.