Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Βρίσκομαι στον σωστό χώρο;ΙΙ

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Ricardo, στις 2 Ιουνίου 2008.

?

Βρίσκομαι στον σωστό χώρο;

  1. Ναι

    15,0%
  2. Όχι

    10,0%
  3. Δεν υπάρχει σωστό ή λάθος

    75,0%
  1. Eri

    Eri

    Την ιδια απορια ακριβως εχω με την αποπανω μου........
    Εχω ακριβως την ιδια απορια με την αποπανω μου........
    Με την αποπανω μου εχω ακριβως την ιδια απορια........
    Ακριβως την ιδια απορια εχω με την αποπανω μου........
     
  2. Guest05

    Guest05 Guest

    Όπα όπα κορίτσια. Δεν νοιώθω καθόλου στημένος στον τοίχο. Κουβέντα κάνουμε.
     
  3. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Βρίσκομαι στον σωστό χώρο;ΙΙ

    Δεν έχει να κάνει με σενα χαινριχ.. ναι εσυ εισαι ικανος να κάνεις την "κουβέντα" αυτη.

    Την επομένη φορά ίσως ειναι κάποιος που δεν θα μπορει όπως εσυ να κάνει τέτοια κουβεντα..
     
    Last edited: 3 Ιουνίου 2008
  4. Eri

    Eri


    Δεν αφορα εσενα προσωπικα, το ολο θεμα αφορα.....Δηλαδη θα δινουμε εξηγησεις για ποιο λογο γραφουμε το οτιδηποτε......Ειμαστε διαφορετικοι ανθρωποι, εχουμε διαφορετικες προσωπικοτητες, γραφουμε βαση διαφορετικων κριτηριων κ εμπειριων κ ολα αυτα συνθετουν τον παρον χωρο ανταλλαγης αποψεων, κ γιατι οχι, σχολιων κ αστεϊσμων......
     
  5. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: Βρίσκομαι στον σωστό χώρο;ΙΙ

    Ελα ντε;

    Και δεν είναι λίγο υποτιμητικό για όλους εμάς τους υπόλοιπους να θεωρείται μόνο ο Χάινριχ ως η πηγή της σύγχυσης περί του αν ευρισκόμαστε στο σωστό χώρο;

    Ο Dolmance με τα λιμπερτινικά του, η female με εικαστικά της, εγω με τις ερωτήσεις μου, η ομάδα "δημοσιο bdsm" με τις παραστάσεις της, ο Ηλίας με την ποίηση και τα κουμπάκια του, η thelma με τους τροχονόμους της, κλπ κλπ ………… όλοι μας δε συμβάλλουμε;

    Αλλά αν επιθυμείτε να τα ξεκαθαρίσουμε, να θέσω μια σειρά ερωτημάτων που, εάν απαντηθούν επαρκώς, θα ……… 
     
  6. Guest05

    Guest05 Guest

    Πλην του ότι θα έκανες μεγάλη καριέρα στην Λαμπίρη τα γεγονότα που παραθέτεις έτσι είναι.
    Μόνο που παραβιάζεις ανοικτές θύρες. Οι περισσότεροι γνωρίζουν εδώ, ότι λόγο της ειδικότητάς μου, συνεργάζομαι με της αρχές (όχι μόνο τις τοπικές ) μέσω του enisa και του I.T.E. και έχω ταυτοποιήσει αρκετούς που σχετίζονται με το διαδικτυακό έγκλημα. Ευτυχώς για μένα δεν έχω αφεντικά. Έχω εργοδότες. Φαντάζομαι πως η συνεισφορά μου στην σύλληψη αυτών που διακινούσαν υλικό παιδικής πορνογραφίας δεν μπορεί να είναι κατηγορητήριο.
    Αν προσπαθείς να πεις πως κι εδώ ψάχνω εγκληματίες τότε μάλλον θέλεις βοήθεια από κάποιον ειδικό.

    Σε ότι αφορά το bdsm, αν δεν είναι γελοίο από μόνο του ότι και να κάνω εγώ δεν θα τα καταφέρω. Θα συμπληρώσω πως πιστεύω ότι δεν έχεις διαβάσει τίποτε από τα «γραπτά» μου.

    Υ.Γ. Μιας και στις δημοσιεύσεις αυτές λέγονται πράγματα και δεδομένα που δεν αφορούν κανέναν, παρακαλώ μετά από εύλογο χρονικό διάστημα να διαγραφούν.
     
    Last edited by a moderator: 3 Ιουνίου 2008
  7. female

    female Contributor





     ​


    Have fun... Bdsm fun too.




     
  8. Syrah

    Syrah Contributor

    Καλώς. Απαντώ παρακάτω:

    Αν:
    (1) Σ = Στόχος και
    (2) Α(χ) = Αντίληψη του χ (Συνάρτηση) (=> A(Σ) Αντίληψη του στόχου)
    τότε:
    (1)(2) => ΝΟΤ[Α(Σ)] = Έλλειψη αντίληψης του νοήματος (=ύπαρξη υπόγειου στόχου).

    Επί της ερώτησής σου:
    "Συρα, βλέπεις κι εσύ όπως ο Σπέκτρουμ κάποιο υπόγειο στόχο;" => "βλέπεις υπόγειο στόχο;" => Α[ΝΟΤ[Α(Σ)]] =>

    Αν:
    Χ = απάντηση που ζητάς
    τότε:
    Αν Α = False => X = False[ΝΟΤ[False(Σ)]] => X = False [True(Σ)] => Χ=False(Σ) => "Όχι δεν αντιλαμβάνομαι κάποιο υπόγειο στόχο."
    Αν Α = True => X = True[NOT[True(Σ)]]=> X = True[False(Σ)]=> X = False(Σ) => "Όχι, δεν αντιλαμβάνομαι κάποιο υπόγειο στόχο.

    (Για όσους δυσκολεύονται με την Άλεβρα του Βoole: αν ένα νόημα είναι υπόγειο, το υποκείμενο δεν μπορεί να το διακρίνει. Αν το διακρίνει παύει να είναι υπόγειο.)

    Εκφράζοντας συγκαλυμμένα αυτή την αντίφαση στην ερώτησή σου, καθιστάς ως μόνη, προσκείμενη στους νόμους της λογικής, απάντηση το: όχι. Δεν με ρωτάς τίποτα, με υποχρεώνεις, -εμμέσως για τους μη εξοικειωμένους με τα λογικά εργαλεία- να σου απαντήσω όχι. Αυτό, σε συνδυασμό με το παρακάτω:

    δίνει, ακόμη και χωρίς χρήση Διακριτών Μαθηματικών, συνεπαγωγές καθόλου ευοίωνες αναφορικά με την ικανότητά σου να αξιολογείς την ευφυία των συνομιλητών σου, αποτέλεσμα που δεν συνάδει καθόλου με την εκτίμηση που είχα εγώ, ως τώρα, στη δική σου κρίση.
     
  9. Guest05

    Guest05 Guest

    Χαίρομαι που δεν συνέχισες το λάθος.
     
  10. Syrah

    Syrah Contributor

    Τίποτα δε σέβομαι περισσότερο από τη Λογική.
     
  11. Guest05

    Guest05 Guest

    Re: Απάντηση: Βρίσκομαι στον σωστό χώρο;ΙΙ

    Σπέκτρουμ θα κάνω ότι εγώ νομίζω, όπως και συ κάνεις ότι εσύ νομίζεις. Ξαναλέω λοιπόν. Δεν παρακολουθούσα ούτε παρακολουθώ κανέναν. Αν ισχυρίζεσαι κάτι τέτοιο όχι μόνο είσαι ανόητος αλλά και κακοήθης. Και μιας και τώρα νοιώθω στον τοίχο από την βρωμιά που συνεχίζεις να επαναλαμβάνεις, θα έπρεπε, αν η κουβέντα αυτή ήταν δια ζώσης, να σου απαντήσω ως κάτωθι.
    «Θα σου γαμήσω τα βάρδουλα καραγκιόζη αν συνεχίσεις να αναπαράγεις την ίδια βρωμιά» Μα δεν είναι δια ζώσης. Και οι ανέξοδοι δικτυακοί τσαμπουκάδες δεν μου αρέσουν.
     
  12. Guest05

    Guest05 Guest

    Μήπως γιατί μόνον το ονοματεπώνυμό μου δεν αναφέρουν Λιάκο μου.
    Σε όποια εφημερίδα και να ψάξει κάποιος για τα γεγονότα του 2005 και την διακίνηση τέτοιου υλικού θα με δει φάτσα κάρτα.
    Όχι πως με ενοχλεί ιδιαίτερα αλλά νομίζω πως μετά από αυτές της δημοσιεύσεις θα πρέπει να αποδεικνύω συνεχώς πως δεν είμαι ελέφαντας.