Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γίναμε όλοι Mistress/Master και slave

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος pilote, στις 29 Ιουλίου 2017.

  1. pilote

    pilote Lost in thoughts...

    Είναι λογικό να σου δημιουργήθηκαν μπερδεμένες σκέψεις γιατί όπως γράφω και στον τίτλο του thread όλοι δηλώνουν <<slave>> χωρίς να ξέρουν τι σημαίνει και μετά αρχίζουν να λένε πως θέλουν να είναι η σχέση και τι αρέσει σε αυτούς. Στον <<slave>> δηλαδή.
     
  2. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Θεωρείτε ότι ένας σκλάβος απεμπολεί το δικαίωμα στην επιλογή;
     
  3. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Έχετε διακρίνει πολλους μαστερ κ μιστρεςς κ σλειβ, εγώ προσωπικά δε τα βλέπω, σπάνια. Αν και απ ότι βλέπω υπάρχει μια τάση "τσεκάρω στην τύχη ενα στάτους κ βλέπουμε" .
     
  4. pilote

    pilote Lost in thoughts...

    Θεωρώ ότι κάποιος γίνετε σκλάβος ακριβώς όταν επιλέξει να απεμπολήσει το δικαίωμα της επιλογής.
     
  5. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Μάλιστα, ευχαριστώ για τη διευκρίνηση.
     
  6. neikosD

    neikosD New Member

    Νομίζω δεν εχω ξανακανει ποστ οποτε καλησπερα στην ομάδα.
    Θεωρω πως το πιο διαδεδομενο οσον αφορα τους ρολους ειναι πως τους περνουν οι περισσοτεροι στο επίπεδο του παιχνιδιού και όχι απολύτως σοβαρά, εξάλου εαν καποιος θελει να κανει σχεση πόσο εύκολο να βρει καποια που να πληρει τις προδιαγραφές του και να ειναι και σκλαβα πχ στο σεξ, τωρα αν πας με την αντιστροφη λογική δλδ να διαλεξεις καποια με βαση τα σεξουαλικα σας φετιχ δε πιστεύω πως θα προκυψει κατι με οριζοντα.
    Δε νομίζω πως ειναι κακό να περνουμε τους ρόλους πιο χαλαρα καθως το σεξ ειναι διασκέδαση τις περισσοτερες φορες και πολυ λιγες ειναι ας πουμε μια προεκταση τους συναισθηματος.
    Βεβαια οι ισχυει πως και καθε ενας έχει καποιο ρολο μέσα του, γτ δε γινεται να καυλωνεις και σαν Μαστερ αλλα και σαν σκλαβος πχ κατι δεν ειναι σωστο, εμενα απο παντα με ξενερωνε η ιδεα του να με υποτασει η γυναικα, οπότε για μενα πχ καλυτερα να αραξω στο xbox απο το να εχω καποια με μαστιγιο να λεει τα δικα της.
    Πάντως αναμεσα σε μια σκλαβα και σε μια νορμαλ με ταση να γουσταρει υποταγη θα επιλεξω τη δευτερη για να κερδισω και την ευχαριστηση στο να τη διδαξω.
     
  7. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Το όποιο στάτους, στην συντριπτική πλειοψηφία, έχει να κάνει με αυτό που θέλει να δει ο άλλος και κρίνεται από δαύτο εκ των ενόντων...
    Και περικαλώ να μην το κοροϊδεύεις, διότι το παίρνουν χαμπάρι οι χειρισταί/αποδέκται και το κάνουν μουλωχτά και χάνουμε τα καλύτερα...
    (Να θυμηθώ να το σβήσω, αλλά και να το αφήσω σάμπως και θ' αλλάξει κάτι στο τράιαλ εντ έρορ)..?
     
  8. iolanda

    iolanda Contributor

    Καλώς ήρθατε  

    Την "νορμαλ" θα την διδάξετε τον ρόλο της υποτακτικής?
    Το D/s , M/s δεν είναι ρόλοι.
     
    Last edited: 28 Μαϊου 2019
  9. neikosD

    neikosD New Member

    Προφανώς εφόσον την αναβει η ιδεα της σκλαβας, θα την διδαξω αναλογα με το πως μου αρεσει να ειναι καποια απεναντι μου, ετσι εχεις καποια ακριβως στα μετρα σου.
     
  10. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Δίδαξε την να βρει το φως της.
     
  11. lexy

    lexy .ti.va.

    Πάρα πολύ ωραία  
     
  12. Οι σκλάβες είναι μη νορμάλ δηλαδή;