Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γαμος και BDSM

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος petr_thess, στις 6 Μαρτίου 2007.

  1. bodyfull69

    bodyfull69 Regular Member

    Και εγώ δεν μπορούσα να τα έχω όλα εντός του δεσμών ενός γάμου που δεν με ολοκλήρωνε.
    Για αυτό επέλεξα τον χωρισμό, και αποδείχτηκε όντως η καλύτερη επιλογή.
     
  2. Syrah

    Syrah Contributor

    Αγαπητέ petr_thess, σου γράφω την άποψή μου προπαθώντας να έρθω στη θέση και των τριών τελεστών της υπόθεσής σου: της συζύγου σου, τη δική σου, της Αφέντρας

    • Αν ήμουν η vanilla σύζυγος που παντρεύτηκα χωρίς να έχω ιδέα από Bdsm, που προσπάθησα ανεπιτυχώς δυστυχώς να συγκλίνω με τις επιθυμίες του συζύγου και με απατά, είτε δεν θα το μάθω ποτέ (διότι το ερωτικό ενδιαφέρον του απέναντί μου παραμένει σταθερό, και διότι φροντίζει ό,τι κάνει να το κάνει διακριτικά) οπότε είναι σαν να μη με απατά, είτε θα το μάθω και θα τον χωρίσω άμεσα.
    • Αν ήμουν μία Αφέντρα παντρεμένη με vanilla σύζυγο, ο οποίος δεν καταφέρνει παρά τις τίμιες προσπάθειές του να με καλύψει, θα τον χωρίσω, επειδή γνωρίζω ότι θα έχω το σθένος να το κάνω, ακόμη και αν δεν είχα βρει σκλάβο.
    • Αν ήμουν η Αφέντρα που γνωρίζει έναν παντρεμένο σκλάβο, ο οποίος της ζητά να τον υποτάξει, θα τον απέρριπτα επειδή προέρχομαι από μία αυστηρών ηθών οικογένεια, οπότε η παιδεία μου μού υπαγορεύει να τον απορρίψω. Όμως ακόμη και αν δεν υπήρχε ο συγκεκριμένος ηθικός φραγμός, δεν θα είχε κάποιο νόημα να τον δεχτώ καθώς για εμένα ο σκλάβος είναι ένας άνθρωπος κυριολεκτικά και μεταφορικά δικός ΜΟΥ, οπότε εξ ορισμού για εμένα ένας άνδρας δεσμευμένος με οποιοδήποτε τρόπο απέναντι σε μία άλλη γυναίκα δεν είναι εν δυνάμει σκλάβος μου.
    Πιστεύω στις αγνές σου προθέσεις, στην παραδοχή ότι μπορούμε να αγαπάμε πολλά πράγματα και πολλούς ανθρώπους ταυτόχρονα, δεν πιστεύω ότι βλέπεις την επικείμενη Αφέντρα σου σαν μία πόρνη που θα σε εξυπηρετήσει σε ό,τι αφορά στο bdsm. Θεωρώ όμως ότι η διατήρηση δύο παράληλλων σχέσεων (που να είναι και αξιόλογες) είναι σχεδόν ακατόρθωτη, όχι επειδή δεν έχεις αρκετή ψυχή να δώσεις και στις δύο, αλλά γιατί δύσκολα μπορείς να δημιουργήσεις τις προυποθέσεις έτσι ώστε να είναι και οι δύο βιώσιμες.
     
  3. Maley

    Maley Contributor

    ..αγαπητε φιλε..εφοσον ειναι ετσι τα πραγματα το μονο που μπορεις να βιωσεις ειναι μερικες πληρωμενες sessions..τιποτα άλλο..δυστυχως δεν μπορεις να τα θέλεις ολα δικα σου..δεν γινεται..
     
  4. petr_thess

    petr_thess New Member

    Ειναι πραγματικα πολυ ενδιαφερουσες ολες οι αποψεις που εχουν καταγραφει μεχρι τωρα και ευχαριστω ολους οσους βρηκαν χρονο για να γραψουν κατι.
    Η περιπτωση ειναι τετοια που δεν μπορω παρα να συμφωνησω με τους περισσοτερους απο εσας. Θα διαφωνησω μονο με οσους ειπαν οτι τα θελω ολα δικα μου η οτι θελω και την πιτα ολοκληρη και το σκυλο χορτατο.
    Δεν ειναι ετσι . Ειναι πολυ πιο συνθετο το θεμα. Φυσικα και δεν τα θελω ολα δικα μου. Αυτο θα ισχυε μονο οταν το να κανεις διπλη ζωη θα εθεωρειτο το πιο απλο πραγμα στον κοσμο.
    Αντιθετως οπως ειπε και ι meira πιο πανω η διαδρομη αυτη ειναι πολυ πιο δυσκολη απο το να κατσεις στο γαμο σου και να καταπιεσεις τις επιθυμιες σου. Αν τα ηθελα ολα δικα μου θα επαιρνα αμεσως την αποφαση να ψαξω αλλου αυτο που ψαχνω και τωρα δεν θα συζητουσαμε καν.
    Για καποιον φιλο που ειπε οτι δεν επρεπε να κρυψω απο τη γυναικα μου τις επιθυμιες μου οταν τη γνωρισα πρεπει να διευκρινησω οτι με τη γυναικα μου ειμαστε μαζι απο 18 ετων και τωρα ειμαι 38. Την αναγκη μου για υποταγη τη συνειδοτοποιησα περιπου στα 25-26. Και παιδευομαi για να βρω ακρη τα τελευταια 12-13 χρονια. Οποτε δεν εκρυψα τιποτα .
    Θεμα χωρισμου δεν τιθεται.
    Μας ενωνουν κυριολεκτικα τα παντα εκτος απο το BDSM.
    Θα προτιμουσα πολυ ευκολα να ειμαι ετσι καταπιεσμενος μεχρι να πεθανω παρα να χωρισω.
    Αλλωστε νιωθω πως ειναι πιο ευκολο να ζησω χωρις το BDSM παρα χωρις εκεινη.
    Παρολα αυτα ακομα προβληματιζομαι και ψαχνω να βρω την ακρη.
    Ελπιζω οτι δεν γινομαι κουραστικος . Ευχαριστω και παλι.
    Keep writing  
     
  5. petr_thess

    petr_thess New Member

    Δε νομιζω οτι αυτο ειναι λυση. Δεν ειναι δυνατον για εμενα και πιστευω για τους περισσοτερους σαν εμενα , να ικανοποιηθει η αναγκη για υποταγη μεσα σε ενα πληρωμενο session.
    Πιστευω οτι δεν ειναι δυνατον να ολοκληρωθει ενας υποτακτικος αν δεν νιωθει οτι προσφερει πραγματικα στην Αφεντρα του τις υπηρεσιες του και οχι μονο τα χρηματα του και οτι εκεινη αισθανεται ομορφα δεχομενη τις υπηρεσιες του , τις οποιες απολαμβανει πραγματικα και τις εχει αναγκη..
    Πως ομως μπορεις να το βιωσεις αυτο με μια επαγγελματια? Πολυ δυσκολο. Θα πρεπει να ειναι η ιδανικη περιπτωση.
     
  6. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Γαμος και BDSM

    @petr_thess

    Πραγματικά δείχνεις πως αγαπάς πολύ την γυναίκα σου και πως υπάρχει έρωτας μεταξύ σας αφού για να είσαι μαζί της είσαι διατεθειμένος να θυσιάσεις δικές σου επιθυμίες ίσως και ανάγκες.
    Ίσως όμως πρέπει και αυτή να σκεφτεί, να της δώσεις να καταλάβει το μέγεθος της δικής σου θυσίας για να κάνει και αυτή αν πραγματικά νιώθει το ίδιο για σένα «θυσία» ώστε να σε κάνει ευτυχισμένο.
     
  7. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Γαμος και BDSM

    petr_thess

    Μου άρεσε η φράση σου ….
    ‘’ Θα προτιμούσα πολύ εύκολα να είμαι έτσι καταπιεσμένος
    μέχρι να πεθάνω παρά να χωρίσω ‘’ .

    Αν και δεν είμαι από αυτούς που θα καταπιεζόντουσαν ποτέ η
    θα έκαναν ένα γάμο απλά για να το κάνουν η
    για τα μάτια του κόσμου να φανώ σωστή, κλπ ,
    παρόλα αυτά εγώ σου λέω ένα μπράβο ,
    γι αυτή την φράση εφόσον την πιστεύεις ,
    και θεωρώ , πως μερικές φορές ,
    πρέπει και οφείλουμε να πατάμε κάποιες επιθυμίες μας
    εφόσον έχουν μια μορφή σαν αυτή που παρουσιάζεις ,
    και από την στιγμή που σεβόμαστε τον εαυτό μας πάνω από όλα
    και φυσικά στην δική σου περίπτωση , την γυναίκα σου .

    θα ηταν ολα πολυ ευκολα αν δεν σεβοσουν τον εαυτο σου
    την γυναικα σου ,
    και δεν την αγαπουσες σαν ανθρωπο ,
    αλλα σε σενα δεν συμβαινει ,
    και αυτο κανει και την διαφορα απο ολους εκεινους ,
    που ανευθυνα λειτουργουν και πληγωνουν .

    Δεν βλεπω να εχεις αλλη λυση εφοσον ειναι ετσι τα πραγματα .
     
  8. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Γαμος και BDSM

    Θα ήθελα να προσθέσω και κάτι ακόμα δεν ξέρω τον τρόπο που προσπάθησες να την μυήσεις σε έναν τέτοιο τρόπο σχέσης αλλά αν θες την συμβουλή μου η ευθύτητα και η απόλυτη ειλικρίνεια είναι το καλύτερο. μίλησε της με ανοιχτά χαρτιά δείξε πόσο σημαντικό είναι για σένα ίσως να μην το χει καταλάβει αυτό, μην προσπαθείς με πλάγιους τρόπους να καταλάβει.
    Αυτή είναι η ταπεινή συμβουλή μου.
     
  9. petr_thess

    petr_thess New Member

    Re: Απάντηση: Γαμος και BDSM

    Οι προσπαθειες εχουν γινει και κρατανε χρονια.
    Και να σου πω και κατι αλλο? Το θεμα κυριαρχιας - υποταγης ειναι θεμα ελευθερης βουλησης και των 2 ατομων. Ουδεις πρεπει να μπαινει σε αυτη τη διαδικασια αν νιωθει οτι "θυσιαζεται".
    Δεν εχει καμια αξια ετσι.
    Αλλωστε οπως δε νιωθω οτι θα βιωσω αυτο που θελω με μια επαγγελματια , το ιδιο συμβαινει και με μια γυναικα που "θυσιαζεται" για να με ευχαριστησει.
    Σε μια υγιη σχεση κυριαρχιας-υποταγης θεωρω οτι τα 2 ατομα ειναι με τη βουληση τους μεσα στη σχεση και ολοκληρωνονται μεσα σε αυτη.
    Τωρα βεβαια θα μου πεις " κι εσυ που τα ξερεις ολα αυτα εφοσον εδω και χρονια παιδευεσαι αλλα δεν εχεις κανει τιποτα?"  
    Δεν μιλαω εκ πειρας ...απλα νομιζω οτι ετσι πρεπει να ειναι....
     
  10. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Γαμος και BDSM

    Έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό έτσι είναι γιαυτο την δική της «θυσία» σε αντιθεση με την δική σου την έβαλα σε εισαγωγικά.
    Και εγώ το γνωρίζω πολύ καλά αυτό δεν αρκεί η προσπάθεια πρέπει να βγαίνει σε κάποιον, να το έχει μέσα του.
    Απλά είναι κρίμα για εσένα, επειδή σε νιώθω σε κάποιο βαθμό.
     
  11. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Ερώτηση….Πια είναι η τόσο καλή και "ανεκτική" Αφέντρα, που θα ανέχεται ο σκλάβος της να είναι κοντά της, όποτε αυτός έχει χρόνο, η διάθεση γι Αυτήν και όχι όποτε Εκείνη το απαιτεί, το χρειάζεται η το ζητά?
    Προσαρμόζετε η Αφέντρα στα χρονικά όρια που θα της θέσει ένας σκλάβος?
    Τι είναι η Αφέντρα δηλαδή? Υποχείριο ενός σκλάβου που έχει κεφάκια υποταγής?
    Θα χρησιμοποιήσεις την Αφέντρα κατά παραγγελία δηλαδή?
    Συμπέρασμα…Δεν μας αφορά το προσωπικό σου "δράμα", διότι αντιτίθεται στις επιθυμίες των Μistress.
    Ούτε αφορά μια Mistress αν εσύ έχεις ένα γάμο που δεν θες να διαλύσεις η που θέλεις.
    Μια Mistress την ενδιαφέρουν τα δικά της θέλω και οι δικές της επιθυμίες.
    Δεν κάνει ψυχικά, ούτε υποχωρήσεις για λόγους που δεν την αφορούν.
    Άρα…Δικά σου τα γένια, δικά σου και τα χτένια.
    Διευκρίνιση…Δεν τα λέω από κακία απλά αναφέρω το θέμα σε μια πραγματική βάση και παντα από την δική Μου σκοπιά.

    * Το μόνο που με άγγιξε είναι το ότι για την σύζυγο σου νοιώθεις πολυ καλά και ανθρωπινα συναισθήματα παρ' όλα τα πολλά χρόνια που είσαστε μαζι.
     
    Last edited: 6 Μαρτίου 2007
  12. petr_thess

    petr_thess New Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Γαμος και BDSM

    Να εισαι καλα....