Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γαμος και BDSM

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος petr_thess, στις 6 Μαρτίου 2007.

  1. hermis

    hermis Regular Member

    Απάντηση: Re: Γαμος και BDSM

    Γιαυτό πρέπει να περιοριζόμαστε ή να ζούμε με κάτι λιγότερο από αυτό που μας γεμίζει??
    ή με όνειρα?

    Υπάρχει κι όμως πληθώρα επιλογών….
    Δεν είναι ουτοπία να επιλέγεις.


    hermis
     
  2. zinnia

    zinnia Contributor

    Που ειδες να γραφω κατι τετοιο?

    Που ειδες να λεω πως πρεπει να κατεβαζουμε τα στανταρντ μας ή να περιοριζομαστε?


    Που ειδες να λεω πως δεν πρεπει να επιλεγουμε?


    ΥΓ. Τι διαολο δε μιλαω καλα ελληνικα ή ο καθεις καταλαβαινει αυτο που χει μεσα στο μυαλο του....
     
  3. hermis

    hermis Regular Member

    Απάντηση: Γαμος και BDSM

    Σχέση ικανή-σωστή-ζωής να κρατήσει 2 άτομα δεν απομυθοποιείτε ποτέ…
    Εκεί στάθηκα…

    Για εμένα όταν απομυθοποιείτε το ονειρικό κομμάτι τις σχέσης τότε υπάρχει πρόβλημα.
    Ουσία και βάθος έρχεται ακριβώς στο σημείο που δεν απομυθοποιείτε αν μιλάμε για κάτι καλό.
    Και γι αυτό υποκειμενικά θεωρώ όταν απομυθοποιείτε το ονειρικό κομμάτι τότε επιλέγουμε να φύγουμε…
    Σου είπα ότι είπες πως δεν πρέπει να επιλέγουμε?


    Υ.Γ. Μην ταράζεσαι την γνώμη μου είπα , δεν έχω διάθεση να έρθω σε αντιπαράθεση μαζί σου ή να σε θίξω ή οτιδήποτε άλλο κακό… δες τα με λίγο ευγένεια.


    hermis
     
  4. Mesodo

    Mesodo Regular Member

    καταλαβαινω την ελβιρα και ακουω τη zinnia. Μια φιλη μου σοφη μου ελεγε προχθες πως ο καθενας βρισκει τους δικους του τροπους . αλλος παντρευεται, αλλος χωριζει με απιστευτες τυψεις, αλλος φεύγει, άλλος δεν σταματά να τρέχει και δεν νομιζω πως η θεση της zinnia ειναι πιο σωστη απο της elvira και το αντιθετο...

    Εαν δεν θελεις να αφησεις τον συντροφο σου γιατί αυτος δεν ειναι αρκετα (ή καθολου) κυριαρχικος, μπορεις να το συζητησεις μαζι του. Δεν λεω οτι δεν το εχεις κανει, λεω πως δεν βλαπτει να το κανεις ξανα. Συμφωνω πως κάποιος που ειναι κυριαρχικος για να κανει το κεφι σου ειναι αχρηστο και ανουσιο (περα απο την αγαπη που νιωθει για εσενα). αλλα υπαρχουν κι αλλες λυσεις στους γορδιους δεσμους. Δεν είναι ή το αφηνουμε ως εχει ή το κοβουμε με το μαχαίρι...

    δεν υπαρχει η πιθανοτητα να συμφωνισει στην "διπλή" ζωή σου? να καταλαβει πως θελεις να ικανοποιησεις καποιες αναγκες σου. Διότι ρε παιδια δεν ειναι ολες οι σχεσεις D/s 24/7. Ουτε το 24/7 είναι το αποκορυφωμα μιας σχεσης D/s.
     
  5. MsAliki

    MsAliki Regular Member

    Είναι πολύ σημαντικός ο τρόπς προσέγγισης του θέματος.
    Οι Γυναίκες είμαστε περίεργα πλάσματα.
    Σκέφτηκες το ενδεχόμενο του να προσέγγισες τη Γυναίκα σου με λάθος τρόπο για το θέμα και ίσως τρόμαξε?
    Θέλει εξυπνάδα για να το διαχειριστεί κάποιος ώστε να μη χαρακτηρισθεί "ανώμαλος".
    Αν η Γυναίκα σου μέσα από τις συζητήσεις σας θεώρησε οτι το BDSM είναι, δέσιμο, ξύλο κλπ, τότε την έχασες την ευκαιρία.
    Πρέπει να κάνεις focus σε άλλα πράγματα πριν από αυτά και να δείξεις την υποταγή σου με άλλους τρόπους.
     
  6. voula

    voula New Member

    Οντως η κατασταση που περιγραφετε ειναι ισως εφιαλτικη,αλλα καθε αντηρωπος κανει τις επιλογες του και με αυτες πορευετε...
     
  7. Dumi777

    Dumi777 Regular Member

    Εγω παντως για τα οσα χρονια ημασταν παντρεμενοι (θελω καπου να τα πω)
    Καλο σεξ ΔΕΝ εκανα
    Οικονομικα με ξεζουμιζε χωρις να προαφερει τπτ
    Αυτα που ηθελα (οχι μονο στο κομμαατι του σεξ) δεν τα ειχα.

    Τελικα δεν ειναι οτι δεν ταιριαζαμε η βιαστηκαμε αλλα....

    Αλλον ανθρωπο ειχα γνωρισει.

    Ηταν κατι σαν bdsm χωρις τον αισθησιασμο.
     
  8. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Ήθελα πάντα ένα πεπόνι. Μου έλαχε ανανάς, τον δοκίμασα και μου άρεσε πολύ. Η λαχτάρα όμως για πεπόνι, μου έμεινε καρφωμένη στο λαρύγγι.

    Προσπάθησα με χίλιους τρόπους, να μετατρέψω τον ανανά σε πεπόνι, αλλά φεφ.
    Αφού έσπασα κατ' επανάληψη την κασίδα μου, κατέληξα στο απλούστατο ( που ίσως ήδη γνώριζα εξ αρχής και δεν ήθελα να το παραδεχτώ ). Όσο και αν ζορίσεις τον ανανά, πεπόνι δε θα γίνει ποτέ. Άρα, ή συνεχίζω να το απολαμβάνω για κείνο που είναι ή αλλάζω μανάβικο και ψάχνω πεπόνι.

    Εγώ τουλάχιστον δύο φρούτα στο στόμα μου ταυτόχρονα, δεν τα γουστάρω εδώ και πάρα πολύ καιρό. Κάποιες φορές που είχα δοκιμάσει στο απώτερο παρελθόν ( όταν ήμουν νιός και είχα άλλες δυνάμεις, ψυχικές και σωματικές ), μου είχαν χαλάσει τη γεύση όσο δεν πάει.   

    Υ.Γ.

    Οι άνθρωπες με τα χρόνια αλλάζουν σε πάρα πολλά. Αλλά στον πυρήνα τους μάλλον παραμένουν οι ίδιοι. Και ίσως αυτός είναι ο λόγος που παντρευόμαστε κάποιον. Στο ότι μας άρεσε/αγαπήσαμε/πείτε το όπως θέτε ο "πυρήνας" του. Και ότι εκείνα τα στοιχεία του ετέρου, ήταν και παραμένουν για μας τα πιο σημαντικά.

    Από κει και πέρα, επιλογές αζ όλγουεϊς...
     
    Last edited: 24 Ιουλίου 2021
  9. espimain

    espimain Contributor

    Πού ξεθάφτηκε αυτό το νήμα;
    Μου ξυπνάει μνήμες.

    Το πιο ωραίο είναι ότι πρόσφατα είχα συζήτηση και έφερα παράδειγμα μια περίπτωση για μια κοπέλα 20+ που άρχισε να συγκατοικεί με κάποιον που τον είχα ακουστά και ξαφνικά (η κοπέλα) άρχισε να διατείνεται ότι αυτή είναι που βιώνει το 24/7 και κανένας άλλος δεν γνωρίζει τι είναι.

    Το δεύτερο που θυμήθηκα ήταν το τραγούδι του Λουκιανού Κηλαηδόνη
    Όλοι μου οι φίλοι
    παντρευτήκανε
    Γίνανε ρεζίλι
    γι'αυτό κρυφτήκανε
    Πιάσαν' μια δουλίτσα
    Κι όλοι τους κρατούν κλειδιά
    Απόκτησαν κοιλίτσα
    κι από'να-δυο παιδιά
    Κι όλα τα κορίτσια
    που'χα γκόμενες
    τώρα είν'όλο βίτσια
    και πίνουν μόνο νες
    Κι αν δεν κάνω λάθος
    έχουν όλες Ι.Χ.
    θέλουνε και σκάφος
    και πάνε κι εξοχή
    Τώρα σαν τους βλέπω
    Δεν τους χαιρετώ
    Ούτε και γουστάρω
    Εγώ να παντρευτώ
    Κι άμα μου τη δίνει
    κάτι τέτοια δειλινά
    Παίρνω τ'άλογό μου
    Και φεύγω στα βουνά...
    Πάμε Ντόλλυ..

    Πέρα από τις αναμνήσεις αυτές υπάρχουν κι άλλες τρυφερές.
    Ο γάμος μια χαρά τα πάει με το BDSM.
    Μόνο που «πρέπει να το ‘χει η κούτρα σου να κατεβάζει ψείρες», τότε βρίσκεις άκρη.
    Το νερωμένο κρασί χάνει την χάρη του, ενώ το τσίπουρο, με το νερό το φέρνεις στα μέτρα σου.
     
  10. Gangrel

    Gangrel Καλύτερα να καώ πάρα να σβήσω

    Εγώ πάλι όπως και στα νήματα με το Goth η τον Χριστιανισμό είμαι της άποψης ότι δεν έχουν καμία σχέση και όσο πιο μακριά τόσο καλύτερα
    Ίσως στο μόνο που μπορώ να βρω μια ομοιότητα είναι ότι και στα δύο μπορεί να υπάρξεις σκλάβος με την μεγάλη διαφορά ότι στο bdsm το απολαμβάνεις
     
  11. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Είναι φανερό πως κανείς από τους τωρινούς σχολιαστές δεν έκανε τον κόπο να διαβάσει την αρχική ανάρτηση του νήματος ούτε τη συνέχεια της συζήτησης...  
     
  12. Gangrel

    Gangrel Καλύτερα να καώ πάρα να σβήσω

    Μα δεν έχει σημασία, το νήμα είναι του 2007 οπότε δεν μπορούμε τίποτα άλλο από το να το εντάξουμε στην κατηγορία bdsm και..... Και με αρκετή δόση χιούμορ