Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γαργάλημα....!!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος ticklelover, στις 17 Δεκεμβρίου 2005.

  1. ticklelover

    ticklelover New Member

    Καλησπέρα σε όλους, είμαι νέος εδώ και με έφερ η αγάπη για το γαργάλημα (με bondage κυρίως).. Απλώς γράφω για να δω αν σημαίνει τόπτα αυτό και για τους υπόλοιπους...
     
  2. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Βασανιστήριο!!!! λολ

    Έχω ακούσει αρκετούς να λένε πως το αγαπούν...
    ...σαν βασανιστήριο στην ερωτική του διάσταση το έχω βιώσει σαν γλυκό και κάπως πιο οικείο παιχνίδι, χωρίς όμως να έχω εξετάσει σε βάθος τον ερεθισμό που ίσως να προκαλεί και ας θεωρώ πως έχει ερωτισμό.
    Το συνδυάζω με το γέλιο και για μένα το γέλιο είναι απίστευτα σημαντικό.
     
  3. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Ένα ιδιαίτερο μαρτύριο.
    Για όσους δεν το γνωρίζουν, ονομάζεται tickle torture ή αλλιώς Chinese tickle torture.
    Είναι το βασανιστήριο κατά το οποίο, είσαι δεμένος, ακινητοποιημένος και αρχίζουν να σε γαργαλάνε, μέχρι που το γέλιο μετατρέπεται σε οδύνη.

    Έχει χρησιμοποιηθεί σαν βασανιστήριο κατά τους ρωμαϊκούς χρόνους αλλά και αργότερα, σαν τιμωρία για τους εγκληματίες.!

    Γενικά, δεν γαργαλιέμαι ιδιαίτερα, αλλά όταν με Γαργαλάει Ο Κύριος μου, αρχίζω να γελάω και από κάποιο σημείο και μετά αρχίζω πρώτα να δυσκολεύομαι να ανασάνω να πονάω, και ασυναίσθητα το σώμα προσπαθεί να αποφύγει το γαργαλητό.

    Θα ήθελες να μας πεις περισσότερα ticklelover?
     
  4. Angel

    Angel New Member

    Καλησπερα και καλως ηρθες ticklelover θα χαρω πολυ να μηλαμε για αυτο το ωραιο βασανιστήριο, ειναι απο τα αγαπημενα μου    
     
  5. ticklelover

    ticklelover New Member

    Πολύ χαίρομαι παιδιά, είστε οι πρώτοι παγκοσμίως που απαντάτε σε ποστ που κάνω σχετικά με το γαργάλημα.. Καλώς σας βρήκα λοιπόν..

    Εγώ λεχω αρκετές εμπειρίες με το γαργάλημα και δέσιμο , το προσωπικό μου ρεκόρ( έτσι για το χαβαλέ, λέμε, είναι περίπου δύο ώρες.)

    Μου αρέσει να με γαργαλάνε αλλά σχεδόν πάντα γαργαλάω και εγώ.. Δεν το βλέπω αυστηρά ερωτικά, ανάλογα με την κατάσταση πάντα, καθότι πολλές φορές είχα σεσιον γαργαλήματος με φίλες και λοιπό κόσμο που δεν είχα ερωτική σχέση.. Πιο πολύ το αντιμετωπίζω σαν τρόπο ζωής..

    Απλώς μου φαίνεταί λίγο περίεργο που ο κόσμος είναι γενικά πολύ επιφυλακτικός με το γαργάλημα , διότι είναι και δεν είναι ερωτικό, ανάλογοα πως το βλέπει κανείς. Αυτό που μου έχει κάνει εντύπωση πάντως είναι ο κόσμος (όταν γαργαλάει και έχει τον έλεγχο βγάζει ένα περίεργο επιθετικό χαρακτήρα).

    Αυτά χονδρικά για εμένα και το γαργάλημα. .. Μακάρι να συνεχίσει το thread..
    Θα τα πούμε σίγουρα πάλι...
     
  6. Photographer

    Photographer Regular Member

    Πολύ ενδιαφέρον ακούγεται.
    Με τί σύνεργα γίνεται το γαργάλημα και σε ποιές περιοχές του σώματος;
    Εκτός τών σπασμών, (της ενστικτώδους αντίδρασης του σώματος να το αποφύγει) προκαλεί και σεξουαλικής φύσης διέγερση;
     
    Last edited by a moderator: 19 Μαϊου 2006
  7. DocHeart

    DocHeart Δυσνόητα Ευνόητος

    Ticklelover,

    Προσωπικά έχω χρησιμοποιήσει κάποιες φορές το γαργάλημα για προκαλέσω λαχάνιασμα και διακοπή της αναπνοής - στην ουσία σαν ένα μέσο ελέγχου σωματικών λειτουργειών.

    Εμένα πάντως θα με ενδιέφερε να διαβάσω περισσότερα πράγματα για το φετίχ και σε ευχαριστώ που το δημιούργησες το thread.

    Χαιρετισμούς,
    DocHeart
     
  8. Mystic

    Mystic New Member

    RE: RE: Γαργάλημα....!!

    Νομίζω πως κάθε άνθρωπος γαργαλιέται σε διαφορετικά σημεία. Εμένα μου αρέσει να γαργαλάω με τα δάχτυλά μου πάντως  . Και τα σημεία που θα πάρω την μέγιστη ανταπόκριση βρίσκονται μέσω της... αφής   και εννοείται πως λατρεύω να το κάνω. Δεν μου αρέσει καθόλου όμως να μου το κάνουνε. Γενικώς όμως ελάχιστα πράγματα μου αρέσει να μου κάνουν. Θέλω να έχω εγώ το πάνω χέρι ;-). Μάλιστα στο γαργάλημα, προτιμώ να μην είναι δεμένη η κοπέλα, γιατί έτσι προσπαθεί να ξεφύγει (ενώ έχω ακινητοποιήσει τα χέρια της και ως ένα σημείο και τα πόδια της) και καταβάλει μεγάλη προσπάθεια, με αποτέλεσμα να κουραστεί πιο γρήγορα ==> πιο βασανιστικό. Ενώ αν είναι δεμένη, ξέρει πως δεν έχει νόημα και έχει κάπως μεγαλύτερη αντοχή. Προσωπικές προτιμήσεις εννοείται αυτές!
     
  9. Nick-the-Greek

    Nick-the-Greek New Member

    Συνδιάζω συχνά bdsm με γαργάλημα...

    Είναι καταπληκτικό να βασανίζεις μια δεμένη γυναίκα, ολόγυμνη, γαργαλόντας την στις πατούσες, στα πλευρά της, στα στήθια της... Τις τρελαίνει...
    Βέβαια προϋποθέτει όμορφα και περιποιημένα πόδια...
    Επίσης συνδιάζεται και με άρνηση οργασμού και άλλα τέτοια βασανιστικά...

    Έχει κανείς άλλος εμπειρίες με γαργάλημα;

    Νίκος
     
  10. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Γαργάλημα....!!

    Το γαργάλημα ήταν εξ αρχαιοτάτων χρόνων βασανιστήριο στην Κίνα και αποσκοπούσε στη θανάτωση του όποιου άτυχου το βίωνε...

    Γι αυτό με μέτρο παιδιά μου ...  

    (καλύτερα να δηλώσω πως κάνω πλάκίτσα..ε;  )

    Πάντως δεν ξέρω αν θα ήθελα να το κάνω,αλλά σίγουρα 8α θελα να το δω  
     
  11. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Ιδιαίτερα ... γαργαλιστικό όταν συνδιαστεί με suspension <s>
     
  12. katerina28

    katerina28 Regular Member

    Απάντηση: Γαργάλημα....!!

    Φανταστικό μαρτύριο το γαργάλημα!