Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γεννιέσαι ή Γίνεσαι;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος aDDIcteD, στις 28 Φεβρουαρίου 2008.

  1. aDDIcteD

    aDDIcteD Regular Member

    Βλέπω όλους αυτούς τους τίτλους... Dom.. Master.. Mistress.. slave... κτλ και αναρωτιέμαι σε ποια φάση της ζωής σας όλοι εσείς συνειδητοποιήσατε ότι είστε κάτι από όλα αυτά...;

    Από μικρά παιδιά είχατε μια τάση να είστε άλλοι πιο επιβλητικοί και άλλοι πιο υποτακτικοί απέναντι ακόμα και στους φίλους σας ή την οικογένεια σας και στην πορεία που αποκτήσατε ολοκληρωμένες σχέσεις το βγάλατε και εκεί (στην μορφή τουλάχιστον που συζητάμε τώρα);

    Επηρεαστήκατε από κάτι που είδατε;
    Από έναν άνθρωπο που συναντήσατε;
    Νιώθατε ότι πάντα το είχατε μέσα σας ή όλο αυτό βγήκε προς τα έξω με την βοήθεια κάποιου άλλου;
    Όταν κάνατε τις πρώτες περίεργες σκέψεις ή είδατε ότι πράγματα που η πλειοψηφία τα θεωρεί "άρρωστα" ή "ανώμαλα" νιώσατε ενοχές;

    Πώς είστε σίγουροι ότι αυτό που "δηλώνετε" είναι και αυτό που είστε;
    Πόσο πολύ μέσα σας γουστάρετε να γίνει μια ανατροπή και να σας παρασύρει στην εντελώς αντίθετη κατεύθυνση;
    Μήπως φοβάστε κάτι τέτοιο; Ή το θεωρείτε αδιανόητο να αλλάξουν οι ρόλοι;

    Κατά πόσο το status σας έχει επηρεάσει και τον τρόπο ζωής σας;
    Κατά πόσο το BDSM έχει γίνει τρόπος ζωής για εσάς;
    Πόσοι από τον φιλικό σας κύκλο ασχολούνται με BDSM ή πόσοι γνωρίζουν ότι εσείς το γουστάρετε;
    Είναι κάτι που το "κρύβετε", είναι κάτι που το "δείχνετε";
    Θεωρείτε ότι η κοινωνία είναι αρκετά ώριμη για να δεχτεί κάτι τέτοιο στην καθημερινότητα της ή φοβάστε τον στιγματισμό;


    Αυτές και πολλές ακόμα απορίες μου έχουν "γεννηθεί" τον τελευταίο καιρό που είμαι μέλος στο φόρουμ... Οι τόσες διαφορετικές απόψεις... αντιλήψεις για το ίδιο θέμα... έχουν βάλει το χεράκι τους για να με μπερδέψουν ακόμα πιο πολύ χε χε!  
     
    Last edited: 28 Φεβρουαρίου 2008
  2. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου...τρελαινόμουν στην εικόνα γυναικών(στο δρόμο,στην τηλεόραση,στις παρέες) που ήταν επιβλητικές και αυταρχικές.Θυμάμαι ότι μου άρεσε πάρα πολύ.Αλλά μέχρι εκεί.Τίποτε παραπάνω. Δεν ήξερα τι ήταν το bdsm τίποτα...
    Όταν άρχισα να μεγαλώνω ,να έχω σχέσεις (όχι απαραίτητα σεξουαλικού τομέα) έψαχνα να βρω τέτοιου είδους γυναίκες.Όταν έβλεπα μια τέτοια,την προσέγγιζα κι όταν συνειδητοποιούσα ότι δεν ήταν όπως εγώ την φανταζόμουν ξενέρωνα.Πάντα όμως έψαχνα για τέτοια γυναίκα.Δυναμική και απόλυτη.
    Τα χρόνια περνούσαν...είχα την εντύπωση ότι ήμουν ο μοναδικός άνθρωπος που σκεφτόταν έτσι.Κάπου εκεί εμφανίστηκε το ιντερνετ στη ζωή μου.Ανακάλυψα το irc και είδα ότι δεν ήμουν μόνο εγώ που στη θέα μίας γυναίκας πχ με ψηλοτάκουνες μπότες ερεθιζόμουν και ήθελα να γίνω το σκυλάκι της.Θυμάμαι όταν έβαλα σε μία μηχανή αναζήτησης την λέξη Αφέντρα στα αγγλικά και είδα πόσα εκατομύρια sites υπήρχαν τρελάθηκα.
    Ομολογώ ότι το ίντερνετ με βοήθησε να τα οργανώσω στο μυαλό μου.Να προχωρήσω κι άλλο την σκέψη μου για το πως βιώνεται η υποταγή.Μετά από καιρό ήξερα τι αναζητούσα ώστε να με κάνει να περνάω καλά.Γνώρισα μέσα σε αυτό ανθρώπους με τα ίδια ενδιαφέροντα.Δεν ένιωθα παράξενα.Ίσα ίσα ένιωθα υπέροχα.Συζητούσα ,αντάλλασα απόψεις...
    Αγαπητή Κυρία δεν ξέρω αν κάποιος γεννίεται ή γίνεται.Η δική μου περίπτωση είναι αυτή.Έχω ακούσει για άσχημα παιδικά χρόνια κλπ κλπ.Έμενα η οικογένεια μου ποτέ δεν μου φέρθηκε άσχημα.Πάντα ήταν άνθρωποι συζητήσιμοι.Η αλήθεια έιναι ότι κι εγώ πολλές φορές αναρωτήθηκα γιατί ''την βρίσκεις έτσι'' αλλά απάντηση δεν βρήκα και τελικά είπα:αυτός είσαι και σε όποια αρέσει  
     
  3. latexduck

    latexduck Contributor

    Αν και έχουν γίνει πολλά θέματα για αυτό, θα απαντήσω για άλλη μια φορά   απο πολύ μικρός μου άρεσε να δένω τα χέρια μου και γενικά μου άρεσε να βλέπω διάφορα τέτοια πράγματα   αργότερα στα 13 που είχα στύση διάβασα τις αγγελίες και έβλεπα αυταρχική ζητάει... μου άρεσε σαν ιδέα να είναι η Γυναίκα Κυρίαρχη στην σχέση και έτσι άρχισα να το ψάχνω αργότερα στο net, τα υπόλοιπα τα λέω στο προφιλε μου...  
     
  4. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Γενιέσαι και έπειτα σμιλεύεσαι όσο ζεις. Όποιος δεν ζει, ή ζει μόνο αυτό που αυστηρά έχει πλάσει στο μυαλό του μπορεί και να αυταπατάται. Να νομίζει ότι είναι αυτό και μόνο ενώ τα πράγματα έχουν αρκετά διαφορετικά (δεν λέω τελείως καθώς τότε αυτά που σκεφτόταν ήταν απλά μία οφθαλμαπάτη του μυαλού, κάτι που δεν μπορεί να συμβαίνει)!
     
  5. Maley

    Maley Contributor

    Απάντηση: Γεννιέσαι ή Γίνεσαι;

    γεννιεσαι..master, perv,slave..το αν θα τα ζησεις αυτα που θες εξαρτωνται απο πολλα πραγματα..ενα ειναι απο το ποσο θες να "εκτεθεις"..οσο για το περιβαλλον..δεν νομιζω να αξιζει τον κοπο να ξερει καποιος το τι πρεσβευω (δεν αξιζει τον κοπο, μιλαω προσωπικα)..
     
  6. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Απάντηση: Γεννιέσαι ή Γίνεσαι;

    Δεν γνωριζω να υπαρχει μελετη που να αποδεικνυει την συνδεση συγκεκριμενου γονιδιου με την σαδιστικη,μαζοχιστικη,κυριαρχικη η υποτακτικη ταση στη σεξουαλικη συμπεριφορα του ανθρωπου.
    Αυτη αρχιζει να διαμορφωνεται απο την νηπιακη ισως ηλικια και εξελισσεται ασφαλως οσο ωριμαζουμε
    ψυχικα ,πνευματικα και σωματικα.
    Εινα καθαρα θεμα βιωματων νομιζω,συνειδητων η/και ασυνειδητων.
     
  7. aDDIcteD

    aDDIcteD Regular Member

    Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας έως τώρα (όσους μπήκαν στον κόπο δηλαδή) , απλά... αυτά που έχω bold με ενδιαφέρουν πιο πολύ σαν απαντήσεις...

    Μην μένετε τόσο στο γεννιέσαι ή γίνεσαι σαν τίτλο... απλά δεν έβρισκα τίποτα πιο αχμμ.. ταιριαστό να βάλω... Απορίες είναι ουσιαστικό και θέλω να μου τις λύσουν άτομα που έχουν τις ανάλογες εμπειρίες  
     
  8. Maley

    Maley Contributor

    Απάντηση: Γεννιέσαι ή Γίνεσαι;

    κανενας,απο οσο μπορει να ξερω, απο το περιβαλλον μου δεν ασχολειται με το bdsm.

    τις τασεις μου τις δειχνω σε οποια με ενδιαφερει..καποιες φορες σταθηκα τυχερος και τα ατομα αυτα ανταποκριθηκαν..δυστυχως οχι στο βαθμο που ηθελα εγω..

    απο το περιβαλλον μου, λενε οτι ειμαι απαιτητικος..

    οσο για την κοινωνια εκεινο που μπορω να πω ειναι οτι οι περισσοτεροι ζουμε (και ζουνε) μεσα στην υποκρισια..δεν ξερω τι νοημα εχει αυτο..αφου ολοι ειμαστε τοσο εφημεροι..
     
  9. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Νομίζω ότι γίνεσαι. Δεν γεννιέσαι. Εγώ το έμαθα σιγά-σιγά. Από γνωριμίες και όλο πιο πολύ έμπαινα και μπαίνω. Ποτέ δεν σταματά η μάθηση σε αυτά.
     
  10. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Maley το post σου είναι σαν να το έγραψα εγώ απλά από την άλλη πλευρά...τα πράγματα είναι όπως ακριβώς τα έγραψες.
     
  11. Emma

    Emma Contributor

    Εμείς οι καημένοι οι Pervs τί/πώς να απαντήσουμε εδώ;  
    And more importantly... να απαντήσουμε;  
     
  12. aDDIcteD

    aDDIcteD Regular Member

    χαχα! Να απαντήσεις ότι πιστεύεις... απλά δεν έβαλα όλα τα status για οικονομία χρόνου... και εγώ Perv δηλώνω... αλλά μέσα στα άπειρα βίτσια μου... έχω και διάφορες άλλες "ανησυχίες"....