Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γιατί αρέσει στις γυναίκες το Crossdressing (των ανδρών);

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Syrah, στις 27 Αυγούστου 2007.

  1. xristos27

    xristos27 New Member

    Απάντηση: Re: Γιατί αρέσει στις γυναίκες το Crossdressing (των ανδρών);

    Έλα τώρα. Σάμπως είσαι κ εσύ άτομο του κατηχητικού και έβαλες τα γέλια με το βίτσιο του άλλου. Εσύ δηλαδή που έφτασες στο σημείο να γίνεις trans θα έπρεπε να γελάει ο κόσμος μαζί σου;

    Σαν να δικαιολογείς όλο τον κοινωνικό ρατσισμό που τρώτε καθημερινά οι transexual. Κρίμα...
     
  2. thanasis

    thanasis Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Γιατί αρέσει στις γυναίκες το Crossdressing (των ανδρών);

    Κρίμα που το Μιρελάκι δεν μπαίνει εδώ και καιρό. Πολύ θα έκανε κέφι να σου απαντήσει.  
     
  3. rannia

    rannia Rannia Papa Pantyhosed Sissy Slave

    Απάντηση: Γιατί αρέσει στις γυναίκες το Crossdressing (των ανδρών);

    Female Domination with Strapon Dildos

    μπες, δες, προσθεσε και διαδοσε το!!!
     
  4. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Υπόσχομαι να μην σεντονιάσω και αυτή την φορά...Οι ελάχιστες γυναίκες με τις οποίες πηδήχθηκα/έκανα έρωτα σε φάση ολοκληρωτικού η μερικού crossdressing ( γιατί και σαν σεξουαλική πρακτική δεν μου πολύ αρέσει και το προτιμώ εκτός "κρεβατιού" ) είχα την εντύπωση ότι ούτε bi ήταν, ούτε κρυφομολοφυλικές τάσεις είχαν ( η έχουν )...Μου είχαν/έχουν πει ότι τους καύλωνε/καυλώνει η ιδέα της συνεύρεσης με κάποιον που εκείνη την στιγμή αν και ντυμένος με γυναικεία ρούχα, διατηρούσε αναλλοίωτα τα σημεία του χαρακτήρα που θα έκανε κάποιον στα μάτια τους άντρα ( και το crossdressing ήταν και παραμένει κάτι δικό μου, που ποτέ καμία δεν μου επέβαλε...)...Τώρα αν ήταν/είναι άρρωστες, και όσο και να μην το γουστάρετε/συμφωνείτε...Πάρτε τα μαζί τους...Αν και δεν νομίζω ότι θα τους ενδιέφερε ποσώς τι θα έλεγε ο οποιοσδήποτε επί τούτου... 
     
    Last edited: 16 Οκτωβρίου 2014
  5. Koproskylo

    Koproskylo Regular Member


    υπάρχει εύκολος τρόπος να γλιτώσει ο μποττομ το κροςς, αρκεί να αρχίσει να ζητάει ρούχα από την Κ
     
  6. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Η να είναι ο Cross και Κ και έτερο από πάνω - ( ω τι αίρεση και κατάπτυστο πράγμα χαχαχα...Cross που και Κ να είναι και straight? Σαν να λέμε ιπποπόταμος με φτερά...Εξυπακούεται ότι όλοι οι cross ανεξαιρέτως είναι κακομοίρικα ανθρωπάρια που δεν έχουν καθόλου χαρακτήρα και τι βρίσκουν πάντα και μονάχα με το να τους κακομεταχειρίζονται και να τους εξεφτελίζουν με κάθε τρόπο...Καθώς και ότι φτάνει μια φούστα, ένα ζευγάρι τακούνια και τα λοιπά παραφερνάλια...Για να "καταντήσει' κάποιος γυναίκα...Τι ντροπή... Η ν'αλλάξει ακαριαία προσωπικότητα και σεξουαλικό προσανατολισμό...Ρε δες τι κάνει η ζαρτιέρα και το σιφόν...Τελικά τα ράσα όχι μόνο κάνουν τον priest...αλλά του αλλάζουν και φύλο και χαρακτήρα και γούστα...χαχαχα ) - και ν' αφήνει την bottom/sub γυμνή, γιατί της παίρνει τα ρούχα ( εννοείται ότι δεν της ζητάει την άδεια...αρκεί να έχουν το ίδιο νούμερο...Η καλύτερα...την διατάζει να χαλάσει όλο την τον μισθό, για να πάει να του αγοράσει χαχαχα )...η της τα βγάζει με την βια και μετά την αναγκάζει να τον ντύσει, βουρδουλιάζοντας, κλωτσώντας και βρίζοντας την χαχαχα...

    "Εξυπακούεται" ότι οι γυναίκες που γουστάρουν κάποιον που crossάρει είναι "σίγουρα" λεσβίες η bisexual και "σίγουρα" με κάποια βίδα λασκαρισμένη χαχαχα...

    Μωρέ καλά έκανα και άλλαξα το status μου σε Mistress...Ίσως και να φανεί πιο λογικό και να περιτριγυρίζουν πια λιγότερο τα καρύδια μου με τον καρυοθραύστη...χαχαχα... 

    Μετά από ένα σημείο, αν δεν πάρεις με χιούμορ κάποια πράγματα...  

    Άντε και καλό "ξεμάλλιασμα"...Είναι δυνατόν να μην αρχίσει το "φεστιβάλ" σε κάποιο νήμα?
    Πόσο μάλλον σ' ένα του είδους που "προσφέρεται"...

    Υ.Γ. Εκείνοι/ες που βλέπουν ότι αποφεύγω εδώ και καιρό να τους απαντώ...Ας μην μπουν στον κόπο να με "τσιγκλήσουν" για άλλη μια φορά...Πλέον κυκλοφορώ με την ενδοφλέβια της Βαλεριάνας κάτω από το μανίκι του ταγιέρ...
    Και δεν θα εκνευριστώ, ούτε θα τους απαντήσω...και αυτή την φορά...
    Και δεν νομίζω ότι κάποιος είναι υποχρεωμένος ν'απαντά σε όλους...
    Παρά μόνο σε όποιους/ες θέλει και όποτε θέλει...


      
     
    Last edited: 7 Δεκεμβρίου 2014
  7. kathavra

    kathavra Sado M's pet

    αν και υ, εχω καποια αποψη, καθως στον κ μου αρεσει να φορα τα καλτσον, τη ρομπα, τα σουτιεν μου κτλ. προσωπικα δεν μου εχει ξανασυμβει, αλλα ειναι ωραιο να βλεπεις οτι ο αλλος δεν τραβαει ζορι και δεν χανει με τετοιου ειδους ανθοστολισματα την κυριαρχικοτητα του.
     
  8. gaby

    gaby Guest

    Τον Αύγουστο του 2009 είχα ποστάρει εδώ, όσον αφορά το φετίχ του παρενδυτισμού στους άντρες, δεν έχω αλλάξει παρά στο ότι πλέον κοιτάζω περισσότερο την απόλαυσή μου απ όπου και αν προέρχεται, για τον λόγο ότι έχουν χαθεί διάφοροι φόβοι και αναστολές.


    Όποιος θέλει μπορεί να πάει να τα δει εκεί, εδώ κάνω ένα απλό editing του τύπου βγάζω ναφθαλίνες και στέλνω καθαριστήριο την παλιά ρενάρ, μια που ξανάρθαν στη μόδα οι γούνες, αν και όχι πια με τζην σωλήνα και σατέν γόβες με ξύλινο στιλέτο...

    Γυναικεία ρούχα και ένα συγκεκριμένο είδος μακιγιάζ - που αποφεύγει παλ και γκλίτερ - σε αντρικό πρόσωπο, μπορεί να είναι σε βαθμό ηδονικής διέγερσης αισθητικά. Με απωθεί όμως το άλλοθι μερικών παρενδυτικών "τα κάνω όλα για πλάκα". Η σεξουαλική έκφραση χιούμορ μπορεί να σηκώνει, χαβαλέ όχι.
    Αυτό δεν σημαίνει τόσο ότι μου αρέσει ο παρενδυτισμός των αντρών, όσο ότι με διεγείρει σεξουαλικά αυτό που πραγματικά με ικανοποιεί αισθητικά σε αντίθεση με άλλους που έλκονται από την απώθηση, την φρίκη, την αηδία κλπ. Αν κάποιος άντρας που έχει ντυθεί και βαφτεί γυναικεία με ικανοποιεί αισθητικά, τότε με διεγείρει κιόλας. Αρκεί να μην έχει βαφτεί με γκλίτερ και παλ χρώματα, είπαμε...

    Αυτή είναι όλη και όλη η σχέση μου με τον παρενδυτισμό των αντρών, οπότε ήμουν και είμαι απλά περαστική από το νήμα τούτο  

    Κατά τα λοιπά, για μένα και είναι γνωστό εδώ αυτό, τα πάντα επιτρέπονται στον Master αρκεί να είναι Master, αν παριστάνει τον Master αλλά δεν είναι, ασχέτως του τί κάνει, τότε δεν του επιτρέπεται απολύτως τίποτα και να φέρει πίσω όσα του είχαν επιτραπεί όσο παρίστανε κάτι που δεν ήταν  

    Αν βρισκόμουν απέναντι σε Κυρίαρχο που είχε ντυθεί και βαφτεί γυναικεία και κρατούσε μαστίγιο για να το χρησιμοποιήσει πάνω μου, δεν θα είχα περιθώρια να κάνω αισθητική αξιολόγηση θα περνούσα κατ' ευθείαν στην επήρεια της επιβολής - αυτό δεν είναι άσκηση αισθητικής - και θα συνέπραττα ανάλογα  
     
    Last edited by a moderator: 7 Δεκεμβρίου 2014
  9. Σεβαστό, αν και όταν σας διάβασα ένιωσα το παράξενο συναίσθημα της συγκρουωμενης ευχής και απογοήτευσης
     
  10. Ενδιαφέρουσα τοποθέτηση
     
  11. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Μπα... τονίζει το λαχταριστό ανδρικό κορμάκι  
     
  12. trterterterterter

    trterterterterter Speak the words that drag me to surrender!

    Πιστεύω ότι γενικά οι γυναίκες αρέσκονται σε ανδρόγυνα πρότυπα, είτε είναι Κυρίαρχες είτε όχι.
    Μπορείτε να δείτε στη δικιά μας δεκαετία τους K Pop τι επιτυχία κάνουν και πόσα κοριτσάκια τους λατρεύουν..και παλαιότερα, την δεκαετία 80-90-00 την ροκ σκηνή που επι το πλείστον είχε ανδρόγυνα πρότυπα.

    Νομίζω θα ήταν ακραίο να πούμε ότι όλες αυτές οι γυναίκες είναι κρυφολεσβίες...ίσα ίσα, όσες με έντυσαν γυναίκα δήλωναν straight και δεν είχαν ενδιαφέρον στις γυναίκες.

    Γιατί όμως συμβαίνει αυτό; Οι θεωρίες που έχω φτιάξει είναι οι εξής.

    1. Αισθάνονται πιο οικεία

    Στην γυναικεία ψυχολογία είναι πολύ σημαντικό να μην πιέσεις καταστάσεις, έναν άντρα ντυμένο γυναίκα ίσως τον θεωρούν λιγότερο απειλητικό; Ίσως αυτό τις φτιάχνει γιατί αισθάνονται πιο άνετα, και η άνεση να την αφήσει να εκφραστεί πιο αυθόρμητα, χωρίς δεύτερες σκέψεις.
    Γενικά έχω παρατηρήσει το crossdressing να αρέσει σε γυναίκες που δείχνουν χαμηλών τόνων, ευγενικές, ολιγομίλητες.

    2. Γυναικεία ματαιοδοξία και φιλαρέσκεια

    Ένας άντρας με μακιγιάζ, έχει πιο εξευγενισμένα χαρακτηριστικά, και τα γυναικεία ρούχα θα τον κάνουν να δείχνει πιο καθαρός και πιο όμορφος. Σε ερώτηση που έκανα παλαιότερα για το τι ξενερώνει τις γυναίκες, πρώτο και με διαφορά βγήκε το "Να είναι βρωμιάρης".
    Ίσως ένας crossdresser να είναι ότι και ο κούκλος που είχαν μικρές.

    3. Οι γυναίκες είναι απλά διεστραμμένες (πιο πολύ και απο εμάς τους άντρες)

    Ίσως κατά βάθος οι γυναίκες να φτιάχνονται με την ιδέα ότι τούδε και στο εξής θα υπάρχουν μόνο αυτές, και ότι επέβαλλαν το φύλο τους στον ηττημένο. Σαν σημασιολογία για την δέσμευση και ότι πιά τους ανήκουμε.

    Οι σκέψεις μου είναι σκόρπιες αλλά νομίζω ότι έχω πιάσει την κορυφή του παγόβουνου.