Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γιατί θέλετε κάποιον υποτακτικό ή κυριάρχο;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 23 Αυγούστου 2007.

  1. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Ανηθικος????!!!!!!!
    Με τιποτα!!!!!!!!! Απλα ανθρωπος!
    Διοτι διαφορετικα αν το δεχθω, τοτε ειμαι και εγω ανηθικη, οπως και καθε υποτακτικος που μας αποδεχεται ως εξουσιαστες του!!
     
  2. Maley

    Maley Contributor

    οχι Ηλια, "επιδιωκεις" να περνας καλα..
     
  3. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Όρισε την ηθική.
     
  4. Syrah

    Syrah Contributor

    Είσαι ανήθικος, κατά τη δική μου εκτίμηση, αν επιλέγεις να ικανοποιείς τη σαδιστική σου φύση, εφόσον ο σαδισμός σου σε ωθεί σε πράξεις που αντιτίθενται στη δική σου ηθική, ανεξάρτητα από το αν εξασφάλισες ή όχι τη συναίνεση του υποτακτικού σου.

    Mirella δεν βλέπω πως αυτό αποτελεί επιχείρημα, παρά μόνο αν η δική σου συμβατότητα με την ηθική δίδεται ως δεδομένο, και δεν εξετάζεται ως ενδεχόμενο.

    Έκανα ακριβώς την ίδια σκέψη με εσένα ένα δευτερόλεπτο πριν απαντήσω στον Ηλία, πως δηλαδή κρίνοντας τον ίδιο ως ανήθικο, κρίνω ομοίως και τον εαυτό μου (πιθανώς σε μεγαλύτερο βαθμό γιατί έχω την υποψία ότι ο δικός μου σαδισμός ικανοποιείται δυσκολότερα). Αλλά ήταν αντανακλαστική απόφαση το να σηκώσω το βάρος των τύψεών μου για να ορθώσω το ανάστημά μου μπροστά στην ειλικρινή άποψή μου (που σίγουρα δεν με ευνοεί) ότι κάθε σαδιστής που επιτρέπει στον εαυτό του την έκφραση του σαδισμού του (με τη συνθήκη που υπογράμμισα νωρίτερα) είναι ανήθικος, απέναντι στη δική του ηθική. Και προς αποφυγή παρερμηνεύσεων διευκρινίζω ότι ορίζω ως μεταβλητή το περιεχόμενο της ηθικής του, καθώς δεν μπαίνω στη διαδικασία να συγκρίνω κώδικες ηθικής.
     
  5. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    κριμα ... κανεις αλλος δεν κανει καραοκε ... να φτιαχναμε το "The Master's karaoke band" και να ειχαμε τους σκλαβους ακροατηριο .... τσ τσ τσ ......
     
  6. Zondag

    Zondag Regular Member


    Εξαρτάται απο την ηθική αυτού που θα σε κρίνει...
     
  7. Kah

    Kah Guest

    Ορισε το "σαδιστική"
    Η ηθική δεν ορίζεται
     
  8. DocHeart

    DocHeart Δυσνόητα Ευνόητος

    Επειδή η υποτακτική είναι ένα από τα κάμποσα πράγματα που πρέπει να είναι για να γίνει η γυναίκα η οποία ικανοποιεί όλες τις επιθυμίες μου.

    Επειδή τίποτα δε θα με διδάσκει περισσότερα από το να εξετάζω και να αναλύω τα χαμηλωμένα μάτια της.

    Επειδή θα έχει ντυθεί μόνο για μένα, χωρίς να υπολογίζει τον αέρα και τη βροχή, και θα έχει ανάγκη να βγάλω το παλτό μου και να το ρίξω πάνω απ'τους ώμους της.

    Επειδή θα με κάνει να παλεύω σκληρά για να τη διατηρώ στη θέση της.

    Επειδή θα με εμπιστεύεται τυφλά.

    Επειδή θα καταλαβαίνει με μια ματιά μου αν πρέπει να γδυθεί και να πέσει στα γόνατα ή να βάλει το ποδόσφαιρο στην τηλεόραση και να μου φέρει ένα μεγάλο ουίσκι.

    Επειδή θα αφήνει τις δύο τελευταίες τηγανητές πατάτες της στο πιάτο της για την περίπτωση που τις θέλω εγώ.

    Επειδή θα ταιριάζουμε σα κομμάτια από παζλ, και αυτά που θέλω να βγάζω προς τα έξω θα είναι ακριβώς αυτά που θέλει να λαμβάνει.

    Επειδή δε θα αλλάξει ποτέ το χτένισμά της χωρίς πρώτα να το συζητήσει μαζί μου.

    Επειδή θα ξέρει οτι όσες φορές κι αν φύγει θα γυρίσει πίσω σε 'μένα, γονατιστή.

    Επειδή η απελπισμένη ζωή της μαζί μου θα της φαίνεται λαμπερή.

    Επειδή θα κάθεται δίπλα μου στο τραπέζι του πόκερ και θα είναι ακόμα πιο ανέκφραστη και από εμένα τον ίδιο.

    Επειδή θα έχει μάθει να λατρεύει τις αγαπημένες μου ταινίες.

    Επειδή όταν θα χύνω δεν θα αντέχει να μη χύσει και η ίδια.

    Επειδή θα με ρωτάει για τα πάντα, και ας ξέρει περισσότερα από εμένα.

    Επειδή θα δίνει νόημα στην καθημερινότητά μου.

    Επειδή, όταν εγώ θα κοιτάζω σε διαφορετική κατεύθυνση, αυτή θα προσπαθεί δειλά να κοιτάξει τα μάτια μου.

    Επειδή θα βρίσκει τα ανέκδοτά μου διασκεδαστικά.

    Επειδή θα με κάνει να αισθάνομαι οτι η ζωή της είναι στα χέρια μου.

    Επειδή θα αντέχει να μείνει μακριά μου για όσο θα αντέχω κι εγώ να μείνω μακριά της - ούτε λιγότερο, ούτε περισσότερο.

    Επειδή ποτέ δε θα καταλάβω ακριβώς το πόσο με αγαπάει.

    Επειδή θα καθαρίζει το ψυγείο μια φορά την εβδομάδα.

    Επειδή θα τη μάθω τα πάντα για τον Σάμιουελ Μπέκετ και τον Φίλιπ Λάρκιν.

    Επειδή θα έχω ελεύθερη πρόσβαση στον κώλο της. Kolos on tap.

    Επειδή θα είναι τρελή.

    Επειδή θα καταλαβαίνει τι μαλακία είναι να χάνεις απ'τον Ολυμπιακό, ακόμα και αν δεν έχει ιδέα από ποδόσφαιρο.

    Επειδή, όταν ξέρει πως είμαι στο σπίτι, δε θα ανοίγει ποτέ με τα κλειδιά της αλλά θα χτυπάει το κουδούνι.

    Επειδή θα κλαίει με λυγμούς όταν απλά δακρύζω.

    Επειδή θα χύνουμε τόσο συχνά που θα αποκτήσουμε προβλήματα με τις ουρήθρες μας.

    Επειδή θα την αγαπώ.
     
  9. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Αυτή είναι και ο δικός μου προσδιορισμός περί ανηθικότητας, όπως επίσης δίνει και την απάντηση στο ξάφνιασμα που είχες στο άλλο νήμα Καρδιά μου  

    Τώρα όμως να προσθέσω δύο λέξεις στην επιτηδευμένα λιτή μου θέση.

    Κάποιον υποτακτικό τον επιλέγω για την ικανοποίηση της σαδιστική μου φύσης και μόνο.
    Είμαι ανήθικος, σε σχέση με την ηθική του χαρακτήρα που πρέπει να έχει ένας κυρίαρχος;
     
  10. latexduck

    latexduck Contributor

    ...για να μας κάνει την ζωή δύσκολη  
     
  11. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    ριχνω μπηχτη ... ξαναριχνω μπηχτη ..... τιποτα ... κανεις ..... ολοι θα ειχαν καποιον υποτακτικο ή καποιον κυριαρχο για να τους ικανοποιησει τα θελω τους .....
    περα λοιπον απο το καραοκε .... εγω θελω καποιον .... γιατι διαφορετικα θα ειμαι δυστυχισμενος μεσα απο ανολοκληρωτες σχεσεις ....και χρειαζομαι καποιον για να φερει χαρα στην ζωη μου ... και κυριως για να βρουμε μαζι τις ισοροποιες μας μεσα απο τις "ανωμαλιες" μας .. ειμαι σιγουρος οτι και οι δυο θα τις αγαπησουμε περισσοτερο μαζι ....
     
  12. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Καλέ μου isnogood, δεν ψάχνεις υποτακτική εσύ, σύντροφο ψάχνεις. Μία perv ας πούμε, κάποια που θα γουστάρει να εξερευνήσετε μαζί τις σεξουαλικές σας επιθυμίες. Πόσο δύσκολο μπορεί να είναι αυτό; Σίγουρα πολύ πιο εύκολο από το να βρει κάποια έναν αληθινό Κυρίαρχο (και όχι απλά έναν Σαδιστή) και πολύ πιο εύκολο από το να βρει ένας Κυρίαρχος μία υποτακτική που δεν ψάχνει να βρει τον έρωτα της ζωής της.

    Κι εμένα μου αρέσει το καραόκε. Αυτό δεν με κάνει αυτόματα perv, αλλά όποτε έρθεις Θεσσαλονίκη έλα να τραγουδήσουμε μαζί. Αγαπημένο μου τραγούδι. το "Σπασμένο Καράβι". Ή όποιο άλλο θέλεις εσύ. Δεν έχω ωραία φωνή αλλά μου αρέσει ειλικρινά να τραγουδάω.