Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γιατί θέλετε κάποιον υποτακτικό ή κυριάρχο;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 23 Αυγούστου 2007.

  1. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Ναι Ομορφιά μου, μπορεί να είναι κι έτσι. Αναγνωρίζω την αξία αυτού που λέει ο Lost, αλλά δε το κατέχω.
     
  2. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    επειδή αυτό χρειάζομαι, αυτό καλύπτει τις ανάγκες μου.
     
  3. leatherlover

    leatherlover New Member

    Το συγκεκριμενο thread ειναι αρκετα διαφωτιστικο, τουλαχιστον σε μενα που εχω αρκετες αποριες.
    Ηθελα να ρωτησω, γιατι η συγκεκριμενη συμπεριφορα δεν περιοριζεται στο ερωτικο παιχνιδι? Ειναι τοσο δυνατο το συναισθημα να εξουσιαζεις, η να εξουσιαζεσαι?
    Η μηπως σε οδηγει η ανασφαλεια?
    Δεν φτανεις σε σημειο να βαρεθεις αν πραγματοποιεις τα θελω σου χωρις αντιρρησεις?
    Και αντιστοιχα δεν αισθανεσαι εγκλωβισμενος αν υποχωρεις προς ικανοποιηση του συντοφου σου?
     
  4. pax

    pax Regular Member

    Για μένα εξ'αρχής δεν ήταν θέμα του σεξ αλλά θέμα χαρακτήρα και ίσως ανατροφής, το σεξ ήρθε πολύ αργότερα.

    Νομίζω ανασφάλεια θα ήταν αν κάποιος έμπαινε σε τέτοιου είδους σχέση σκεπτόμενος για παράδειγμα πως ως κυρίαρχος δεν θα χρειάζεται ποτέ να εξηγεί τον εαυτό του και τις πράξης του και πως ως υποτακτικός θα έχει κάποιον άλλον να λύνει τα προβλήματα του.

    Κάποιο μπορεί να μην αισθάνονται καθόλου έτσι, γούστα είναι αυτά.
     
  5. wanderer

    wanderer Regular Member

    Απάντηση: Γιατί θέλετε κάποιον υποτακτικό ή κυριάρχο;

    Γιατί Είναι ότι δεν είμαι.
     
  6. zinnia

    zinnia Contributor


    μη σου κανει εντυπωση.. Αυτο προσπαθουμε ολοι μας να ικανοποιησουμε κι αν ειμαστε ικανοι να το εξελιξουμε.. Οταν το εγω ομως γινει εμεις, σκεφτεσαι ποσο λειτουργικη γινεται η σχεση;
     
  7. δεν με ενδιαφερει το status ενοs αντρα μου αρεσουν οι υποτακτικοι! οι κυριαρχοι! και οι βανιλλα! εκεινο που ειναι ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ! ειναι να εχει καποια βασικα στοιχεια που μου ΑΡΕΣΟΥΝ! να υπαρχει μια πολυ! ωραια! επικοινωνια! και να ειναι ΑΡΣΕΝΙΚΟ. 
     
  8. Sado_M

    Sado_M Owner of pet kathavra

    Γιατί δεν αντέχω να μου ζαλίζουν τα παπά και μην έχω το έλεγχο να το σταματήσω. Εκός εκείνου δεν μου αρέσουν οι αντιρρήσεις. Αν δεν οδεύει το πράμα κατά την φαντασία μου δεν με ικανοποιεί, συνεπώς ανούσιο και εκτός θέματος εκ φύσεως.
     
  9. dreams

    dreams Regular Member

    Για πάρτη μου. Κυρίαρχη , επειδή έτσι μόνο καυλώνω πλέον
     
    Last edited: 25 Απριλίου 2019
  10. Higita

    Higita Brain_alcoholic

    Γιατι στην υποταγή κρυβεται η ικανότητα της δικής σου Κυριαρχίας..
    Την εχεις;
    Την κέρδισες!
    Αυτη είναι Η ΚΑΥΛΑ!