Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γιατί θα θέλατε να δέσετε κάποιον;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 30 Οκτωβρίου 2007.

Tags:
  1. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Δε με ενδιαφέρει η σωστή απάντηση, αλλά αυτό που νιώθετε...
     
  2. zinnia

    zinnia Contributor

    Α τελεια!! και με πετυχαινεις σε ωρες απολυτης παραφροσυνης.

    Μονο που δεν θελω μονο να δεσω αλλα και να βασανισω και να πλακωσω στο ξυλο την πρωην ιδιοκτητρια μου.

    Πηγα να γραψω το πως θα το εκανα, αλλα φοβηθηκα μ εμενα , μ αυτα που μου εβγαιναν και τα εσβησα..


    ΥΓ. Το μονο που μου ευχομαι ειναι να μην παθω κανενα εγκεφαλικο και θα ναι πολυ κριμα..
     
  3. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Άρα να υποθέσω ομορφιά μου θα έδενες κάποιον μόνο για εκδίκηση;  
     
  4. zinnia

    zinnia Contributor

    ε δεν ειναι τοσο απλοικο... η εκδικηση ειναι πολυ μεγαλη κουβεντα.

    Ειδικα αυτη η γυναικα μου ανακινει πραγματα και με κανει να εξοργιζομαι και μου βγαινει ολος ο κακος εαυτος μου . Παντως δεν θα ηταν για σεξουαλικους σκοπους ..απλα για εκτονωση..
     
  5. HiSasori

    HiSasori Regular Member

    Ζίννια μου (συγχώρησε τον φιλικό τόνο) σου προτείνω το 4ο βασανιστήριο του Hojojutsu..
    Rope suspension
     
  6. zinnia

    zinnia Contributor

      να σαι καλα..βεβαια δεν ξερω ουτε τα αλλα 3 πριν του 4ου βασανιστηριου του πως τον ειπες..αλλα βρηκα αυτο που ταιριαζει σ εμενα 

    Αλλαξα γνωμη! Δεν το ξενοικιαζω (παρολο που εχω ηδη μετακομισει απο αρχες του Σεπτεμβρη). Θα της πληρωνω κανονικα το ενοικιο μεχρι τη ληξη του συμβολαιου απαγορευοντας της να το νοικιασει ακομα κι αν βρει με 1000 ευρω ,ετσι, για το κεφι μου βρε αδελφε. Δεν υπαρχει μεγαλυτερη ηδονη απο το να πληρωνεις και να κανεις αυτο που θελεις στη ζωη σου. Και να μην εχεις κανεναν αναγκη.

    ΥΓ. Αργω να θυμωσω..αλλα αμα γυρισει το ματι μου..τελειωσαν ολα.
     
  7. tsouknida

    tsouknida Regular Member

    Απάντηση: Γιατί θα θέλατε να δέσετε κάποιον;

    Για την τρελλα μου κ μονο.
     
  8. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Ως ένα μέσο περιορισμού.
    Ως έκφραση της προσωπικής μου αισθητικής.
    Συνεπώς για την ηδονή, είτε του θεάματος, είτε αυτήν της ουσίας.

    Αναρωτιέμαι αν το δέσιμο είναι υποχρεωτικό να περιλαμβάνει υλικά δεσμά. Το να δωθεί η εντολή "κρατήσου από (το οποιοδήποτε μέρος) και μην το αφήσεις για κανένα λόγο" είναι μορφή "δεσίματος";
     
  9. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Για να μπορέσω να προσφέρω ανενόχλητα και με όποιους τρόπους επιλέξω ηδονή.
    Για να βγει η τσούλα έχει ανάγκη να μπορεί να ελέγχει το πως θα της βγει, το δέσιμο είναι για μένα ένα καταπληκτικό μέσο επίτευξης αυτού του ελέγχου που χρειάζομαι για να "ξεσαλώσω".
     
  10. HiSasori

    HiSasori Regular Member

    Το τρίτο βασανιστήριο είναι το δέσιμο.
    Το τέταρτο είναι το κρέμασμα από τα δεσμά.
    Και το Hojojutsu η αρχαία τεχνική απ'οπου προέρχεται το ιαπωνικό bondage..

    Απλά για να είμαι εντός θέματος  
     
  11. female

    female Contributor




    Τι δένει και τι μας χωρίζει τους ανθρώπους;


    Σκέφτομαι τις σχέσεις σ' ένα ακόμα κοινωνικό περιβάλλον όπου η συνήθης αποξένωση μετατρέπει τα άτομα σε ερημονήσια. Περισσότερα θέλουμε να μας χωρίζουν παρά μας ενώνουν για να επιβεβαιώνουμε την ψευδαίσθηση του …μεγαλείου της ατομικότητας μας, ή φοβούμενοι … το δέσιμο, την προσέγγιση --- κι ας είμαστε επιβάτες στο ίδιο καράβι.


    Πώς θ’ αντιδράσουμε, δεμένοι μεταξύ μας, χαλαρά, για λίγο, με μια αραχνοΰφαντη κλωστή;


     
  12. blindfold

    blindfold Contributor

    για να δημιουργήσω ένα όμορφο πλαστικό έκθεμα...