Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γιατί θα θέλατε να σας δέσουν;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 30 Οκτωβρίου 2007.

  1. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Απάντηση: Γιατί θα θέλατε να σας δέσουν;

    Λατρεύω την αίσθηση να με δένουν με σκοινιά και να μη μπορώ να κινηθώ.Η ακινητοποίηση είναι από τα αγαπημένα μου ''sports'' ...  
     
  2. monrelhs

    monrelhs New Member

    Απάντηση: Γιατί θα θέλατε να σας δέσουν;

    συνφωνω. ετσι ακριβως ειναι. οταν νιωσεις οτι δεν μπορεις να κανεις αλιως τοτε νιοθεις υποταγη. και δεμενος δεν μπορεις να κανεις αλιως  
     
  3. Gio4350

    Gio4350 New Member

    Απάντηση: Γιατί θα θέλατε να σας δέσουν;

    Για μενα ειναι το καλυτερο να μην εχεις τον ελεγχο καθ'ολη την διαρκεια και να υποκηπτεις στις ορεκσεις της αφεντρας σου.να την υπηρετεις πιστα και να κανεις οτι της αρεσει
     
  4. viollet

    viollet New Member

    Απάντηση: Γιατί θα θέλατε να σας δέσουν;

    Αυτή η απόλυτη υποταγή στον Κύριο μου με βοηθά να ξεπεράσω όλους τους φόβους μου και δυναμώνει την εμπιστοσύνη μου σ΄Αυτόν.
     
  5. Dr.Acula

    Dr.Acula New Member

    Απάντηση: Γιατί θα θέλατε να σας δέσουν;

    Γιατι είναι ερεθιστικό να νοιώθω τον περιορισμό
     
  6. Ninfel

    Ninfel New Member

    Το δέσιμο απλά είναι ένας τρόπος να συγκεντρώνεις όλη την ενέργειά σου στο σώμα σου, να μην βγαίνει από αυτό μέσω των κινήσεών σου, αφήνει όλη την ένταση και τον ερεθισμό να μείνει στο σώμα να μην ξαφύγει. Επίσης βοηθάει τον Κ σου να σε ελέγχει, αν σε κάνει ό,τι θες, και αυτό είναι και το καλύτερο που μπορεί να κάνει κανείς για τον Κ του, να είναι τελειώς υπό την βούλησή του.
    Και προσωπικά, εκτός από τουσ συνδέσμους που δημιουργούνται με τα σχοινιά νομίζω πως το πιο όμορφο μέρος είναι όταν σε λύνει και μένουν τα πανέμορφα σημάδια σε καρπούς, αστραγάλους, στήθος, πλάτη και θες να μείνουν για πάντα αλλά αντέχουν μόλις κάτι λεπτά...
    Συγκέντρωση ενέργειας λοιπόν και απλό σημάδεμα στο δέρμα της εμπειρίας.
     
  7. фетишoмазох

    фетишoмазох Regular Member

    Ακόμη πιο ερεθιστική θα γίνονταν η όλη κατάσταση,αν επίσης την ώρα που είμαι δεμένος κι ανήμπορος να κάνω οτιδήποτε,και να αντιδράσω,με τράβαγαν βίντεο ή φωτογραφία ενώ θα μαι ημίγυμνος ή γυμνός.Α και να μην ξεχάσω και ότι την ώρα που θα γίνονταν όλο αυτό να με ''βομβάρδιζαν'' με διάφορα μειωτικά λόγια!Όσον αφορά το δέσιμο επρόκειτο κυρίως για το αίσθημα της υποταγής,της αιχμαλωσίας ,της ανημποριάς.
     
  8. danos

    danos Regular Member

    εμένα μ αρέσει οταν με δένουν να με κάνουν πίπα για 3 ώρες
    δυστυχώς αυτη η υπηρεσία δεν παρέχετε ακόμα απ την ελληνική αστυνομία εκτός αν εισε δημόσιο πρόσωπο
    και εγω δεν είμαι γμτ  
     
  9. brenda

    brenda FU very much

    Αν κάνουμε μία -παντελώς αυθαίρετη- εννοιολογική αναγωγή του bondage με το bonding θα μπορούσαμε να πούμε, ότι "δένει" βαθύτερα πνευματικά, με ότι αλληγορία μπορεί να κουβαλάει αυτό, τους συμμετέχοντες...η εκχώρηση της ελευθερίας κινήσεων είναι η αναγνώριση της αναπόδραστης κυριαρχίας...
     
  10. dimfetishman

    dimfetishman Ζεις μονάχα μια φορά. Ενίοτε και καμία. Contributor

    Είναι ένας πολύ καλός τρόπος, για να (απ)ελευθερωθεί κανείς. Σαν δεμένος (και φιμωμένος ακόμη καλύτερα) υποτακτικός εκ των πραγμάτων αδυνατώ να αντιδράσω.Με τον τρόπο μου έχω συναινέσει σε αυτό, ίσως μάλιστα το έχω επιδιώξει κιόλας.

    Το μόνο επομένως, που απομένει, είναι να χαλαρώσω, να πάρω τις ανάσες μου και να απολαύσω τη συνέχεια και τις συνέπειες των "κακών" μου πράξεων.
     
  11. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    Ξερω αρκετες γυναικες, που μπορει να μην ειναι καν "δηλωμενες" sub, που τους αρεσει, τρελαινονται, το θελουν
    και νοιωθουν απιστευτη καυλα να τις "τρωει ο κακος ο Λυκος" ετσι δεμενες και αβοηθητες...

    και που ειναι το κακό ?
     
  12. dimfetishman

    dimfetishman Ζεις μονάχα μια φορά. Ενίοτε και καμία. Contributor

    Το μόνο κακό είναι πως δεν εμφανίζεται πάντα αυτός ο "κακός λύκος"...