Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γιατί κάποια γυναίκα να θέλει να γίνει (μαμά)

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος MwroArkoudaki, στις 2 Νοεμβρίου 2022.

  1. MwroArkoudaki

    MwroArkoudaki New Member

    Γειά σας!!! Ήθελα να ρωτήσω κάτι! 

    Εγώ πάντα ονειρευόμουν να είχα μια μανούλα ή μια μεγάλη αδελφή που να είναι τρυφερή και ενσυναίσθηση μαζί μου. Να με προσέχει ,να με αγαπάει , να με φροντίζει , να με παινεύει με ενθουσιασμό και γενικά να μου συμπεριφέρεται σαν να είμαι μωράκι   .

    Βέβαια ποτέ δεν κατάλαβα ακριβώς γιατί μια κοπέλα να θέλει να γίνει ( μαμά ).. Εγώ πχ έχω στερηθεί την αποδοχή , την ασφάλεια και την αγάπη και γενικά έχω άσχημα βιώματα. Οπότε αυτό μου βγάζει την ανάγκη να θέλω μια μανούλα που να με προσέχει και να με αποδέχεται για να μπορώ να νιώθω ασφάλεια. Η κοπέλες που θέλουν να γίνουν μαμάδες τι τραύματα ή τι έχουν στερηθεί και έχουν αυτή την ανάγκη ;
     
  2. ΜουσΑ

    ΜουσΑ Regular Member

    Συνήθως δεν προέρχεται από τραύμα ή στέρηση. Το αντίθετο, από μια υγιή σχέση γονέα-παιδιού, από ένα καλό πρότυπο γονέα. Ως ενήλικας μετά, δημιουργείται το αίσθημα να δημιουργήσεις κάτι τέτοιο και να δώσεις ως γονέας αυτά που έλαβες ως παιδί. Τα ίδια αισθήματα μπορούν να δημιουργηθούν και από κάποιο άτομο που δεν είχε καλά βιώματα ως παιδί. Να θέλει δηλαδή να δώσει κάτι καλύτερο από αυτό που βίωσε στο δικό του παιδί. Υπάρχει επίσης ο βιολογικός παράγοντας και ο κοινωνικός τους οποίους δεν θα αναλύσω εδώ.
     
  3. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Εννοεί "mommy" όπως εννοούμε το "daddy" εδώ στα μεταξύ μας.  
     
  4. MwroArkoudaki

    MwroArkoudaki New Member

    Awwwww ευχαριστώ πολύ πολύ για την απάντηση σου! 
     
  5. MwroArkoudaki

    MwroArkoudaki New Member

    Awwww ναι!♥️
    Νομίζω ότι για τέτοια μανούλα μιλούσε η μούσα!  
    Επίσης η φωτογραφία σου είναι τόσο cute Awwww <3!
     
  6. ΜουσΑ

    ΜουσΑ Regular Member

    Sorry νόμιζα ότι δεν το εννοούσες με βάση τα μεταξύ μας.
    Στα μεταξύ μας δεν γνωρίζω η αλήθεια είναι. Θα ήταν ενδιαφέρον να απαντούσε κάποιος που ξέρει.
     
  7. MwroArkoudaki

    MwroArkoudaki New Member

    Δεν πειράζει!!! Εγώ δεν το διατύπωσα σωστά!
    Πάντως και έτσι όπως το έθεσες πάλι με βοήθησες γιατί είχα και σε αυτό απορία