Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γιατί μια υποτακτική γονατίζει μπροστά στον Κυρίαρχο της..?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος DeepFeelings, στις 27 Αυγούστου 2016.

  1. Iagos

    Iagos Contributor

    Δύο ερωτήματα

    Γιατί είναι ανώτερος;

    Και όπως ρώτησε και ο @Arioch ανώτερος σε τι;
     
  2. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Δεν απαντήσατε, σε τι είναι ανώτερος;
     
  3. tithon

    tithon Contributor

  4. ειναι πνευματικα και σωματικά. υποτάσει πρωτα το μυαλο της υ και μετά το σωμα. αν δεν είναι ανωτερος ετσι, τότε τι αλλο θά μπορουσε να ήταν;
     
  5. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Πώς το εννοείτε το "πνευματικά"; Φαντάζομαι ότι δεν αναφέρεστε σε ωμή νοημοσύνη.

    Όσον αφορά το σωματικά: Πώς ένας παραπληγικός Κ είναι σωματικά ανώτερος από την υγιή υποτακτική του;
     
  6. οχι σε ωμη νοημοσυνη φυσικα. ο τροπος που θα μιλησει , αυτα που θα πει, ο τόνος ,το υφος που θα εχει οταν τα λεει. οτι λεει ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ. ετσι το εννοω εγω. οταν ειναι πνευματικά ανωτερος τελειωσε το θεμα. δεν εχει μεγαλη σημασία αν περπατάει η όχι μετα. ταπεινή μου γνώμη.
     
  7. Iagos

    Iagos Contributor

    Αυτά τα στοιχεία ανωτερότητας πώς υπάρχουν στον Κυρίαρχο...

    Γεννήθηκε έτσι ή τα απέκτησε;

    Και αν τα απέκτησε με ποιους τρόπους το έκανε;
     
    Last edited: 11 Μαϊου 2023
  8. skia

    skia Contributor

    Αντιλαμβάνεστε ότι όπως το γράφετε, μπορεί να θεωρηθεί προσβλητικό σχόλιο ως προς τα υ. Ίσως να το αναδιατυπώνατε;
     
  9. sapfw

    sapfw Hard to handle Contributor

    Τώρα εσύ γιατί παρεμβαίνεις; Ε; Είμαστε Κ και δεν το ξέρουμε    
     
  10. skia

    skia Contributor

    Ήθελα να δω τι θα απαντήσεις    
     
  11. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Και προπαντός με βάθος σκέψης.
     
  12. δεν νομιζω. γιατι να προσβληθουν τα υ ; αν δεν νοιώθουν/ειναι κατώτερα δεν είναι υ για μένα τουλάχιστον. εγω το υ το θελω κατώτερο μου.εγω επαναλαμβανω πως το θέλω. αλλιώς να πάει σε αλλον Κ. ισα ισα εγω εχω νοιώσει πολλές φορες προσβεβλημένος που κάποια υποψηφια υ αρχίζουν την συνομιλία " Ελα Αφέντη τι κάνεις καλά;"