Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γιατί μια υποτακτική γονατίζει μπροστά στον Κυρίαρχο της..?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος DeepFeelings, στις 27 Αυγούστου 2016.

  1. ετσι ακριβως. το αυτονόητο είναι να γονατισει το υ στον Κ. με το που ανοιξει την πορτα το υ ηδη γονατισμενο θα είναι. αν δωσω εντολή σήκω ορθιο , τότε θα σηκωθει. τι άλλο περαιτέρω ανάλυση θέλει πια;
     
  2. Iagos

    Iagos Contributor

    Εσύ σε τι ακριβώς είσαι ανώτερος;

    Και από που αυτή η ανωτερότητα;

    Έμφυτη; Επίκτητη;
     
  3. το θεμα του νήματος δεν είναι εγω σε τι ειμαι ανωτερος απο το υ . ξερει εκεινο γιατι.
     
  4. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Τι σημαίνει για σένα να είναι κατώτερο, τι εννοείς; Δώσε έναν δικό σου ορισμό.

    Σε πειράζουν, στην πραγματικότητα έχουν κατουρηθεί πάνω τους.  
     
  5. για μένα το υ ,πρεπει να εκτελεί ολες μου τις επιθυμίες και εντολες χωρίς αντιρήσεις. ετσι θελω το υ , ετσι το εννοω κατώτερο.
     
  6. τασος0

    τασος0 Regular Member

    Για να δείξει την ταπεινότητα της .. ταπεινός =αυτός που είναι χαμηλά ,πιο κάτω
     
  7. slave32

    slave32 Regular Member

    Στο καλο.
     
  8. E. Dantes

    E. Dantes Uno, nessuno e centomila

    Αν δεν έχεις διαβάσει Ασίμοφ σκεψου το για το καλοκαίρι, κατι παρόμοιο είχε κι αυτός στο μυαλό του.
     
  9. προτεινέ μου κάποιο καλό του. κατι που να ταιριάζει με την περίστααση.θα βαλω το υ να παει να το βρει και μετά, γονατισμένο μπροστά μου θα μου το διαβάζει τα βράδια. αλλα αν δεν μου αρέσει να ξερεις το υ θα πληρώσει την νύφη.
     
  10. Yiyi

    Yiyi .

    επειδή εκείνη τη στιγμή, μ αυτή την πράξη δείχνω συμβολικά "σε θέλω".
    δεν έχει σχέση με το bdsm, κανόνες και λοιπά. ούτε τον έχω ανώτερο σε κάτι.
    το νιώθω όμως λες και συμπυκνώνει το δόσιμο, στην πιο ακατέργαστη μορφή του.
     
  11. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Το γονάτισμα είναι θέση προσφοράς και απόλυτης διαθεσιμότητας. Δεν είναι μια αυτοαναφορική υπόθεση το γονάτισμα. Η υποτακτική ή φαντάζομαι η σκλάβα κυρίως γονατίζει επειδή έτσι όρισε ο Αφέντης ή ο Ιδιοκτήτης και όταν είναι γονατιστή σημαίνει ότι διατίθεται, ότι προσφέρεται επειδή αυτό είναι, αυτό υπάρχει για αυτήν και εναλλακτική δεν έχει.