Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γιατί οι άντρες επιθυμούν το crossdressing

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος john, στις 2 Αυγούστου 2009.

  1. john

    john Guest

    Είναι μια πραγματικότητα ότι αρκετό καιρό τώρα αρκετόι άντρες διαφόρων ηλικιών επιθυμούν να ερωτοτροπούν ενεργητικά ή παθητικά ντυμένοι είτε εξολοκλήρου είτε μερικώς με γυναικεία εσώρουχα
    και αξεσουάρ.Ένας ακόμα μεγαλύτερος αριθμός το έχει φαντασιωθεί αλλά είτε δεν βρίσκει το κατάλληλο έδαφος για να το πραγματοποιήσει είτε φοβάται για πολλούς λόγους!Για ποιο λόγο
    συμβαίνει αυτό?
    Η προσωπική μου άποψη είναι ότι ξεκινάει πρώτα από την ανάγκη των ανδρών να κατανοήσουν πως
    αισθάνεται μια γυναίκα στην διάρκεια μιας ερωτικής πράξης , αφού είναι αυτή που τις περισσότερες
    φορές λαμβάνει την μέγιστη ικανοποίησει με χάδια , φιλιά και γλυψήματα σε όλο της το άτριχο κορμί,
    και δέυτερον απο το ότι κατάλαβαν , και εγώ το πιστεύω , ότι στο σέξ είναι πιο ερεθιστικό να δέχεσαι την είσοδο του πέους μέσα σου αφημένη στο να σε κάνει ότι θέλει ο παρτενέρ σου!
    Θα ήθελα τις απόψεις όλων σας αφόυ πιστεύω ότι είναι μια κυρίαρχη ερωτική κουλτόυρα η οποία
    συνδυάζεται άψογα με όλα τα άλλα θέματα που συζητούμε εδώ αλλά και θα γίνεται ολοένα
    και εντονότερη!

    Ευχαριστώ!
     
  2. nick86

    nick86 New Member

    Απάντηση: Γιατί οι άντρες επιθυμούν το crossdressing

    μπορεί απλά να θέλουν να δοκιμάσουν τον παθητικό ρόλο
     
  3. constantinesm

    constantinesm New Member

    Καποια στιγμή το δοκίμασα με προτροπη άλλου και δεν μου αρεσε καθολου
    Εκανα τον πειραματισμό μου και σε εμένα δεν κολάει
    Παρ όλα αυτά περι ορέξεως......
    σημασία έχει να κάνεις πράγματα που σου αρέσουν και να περνάς καλά και όχι τόσο να προσπαθείς να το εξηγήσεις
    Να περνάτε καλά λοιπόν
     
  4. karavokyris

    karavokyris New Member

    Εγω προσφατα το δοκιμασα με την φιλη μου και ηταν πολυ ερωτικο..Ειμαι streight κατα τα αλλα ,αλλα μου αρεσει να ψαχνομαι..Παλιοτερα ειχα δειλα δειλα φορεσει τις καλτσες και το κυλοτακι της φιλης μου και αιστανθηκα περιεργως ομορφα..Εκτοτε μια στις τοσες ντυνομαι γυναικα και αυτο που μαρεσει ειναι το φετιχ των γυναικειων ρουχων επανω μου..Εχω μπει στην διαδικασια να παω να αγορασω και ρουχα,παπουτσια,περουκα κλπ ,τα οποια ομως δεν τα φοραω δημοσια...Ειναι ενα μερος του ερωτικου παιχνιδιου με την φιλη μου που της αρεσει να με βλεπει τσουλα ..!!Γιατι να της χαλασω το χατηρι???
     
  5. straponfantasy

    straponfantasy New Member

    είναι πολύ ωραίο. κι εγώ με την πρώην μου το είχα δοκιμασει. μάλιστα για ένα διάστημα αποφασίσαμε να έχουμε καθημερινά εγώ τον γυναικείο ρόλο κι εκείνη τον αντρικό. Παιδιά, τρελαθήκαμε στα γαμήσια. Την γαμούσα με τέτοια τρέλα πρωτόγνωρη στη ζωή μου. Μην κολλάτε γιατί χάνετε
     
  6. deppie_cd

    deppie_cd Regular Member

    Απάντηση: Γιατί οι άντρες επιθυμούν το crossdressing

    ήταν πάντα μια επιθυμία μου... πολύ δυνατή επιθυμία να προκαλώ το δυνατό αρσενικό……

    δεν ξέρω περισσότερα...
     
  7. amixanos

    amixanos New Member

    Απάντηση: Γιατί οι άντρες επιθυμούν το crossdressing

    εγώ ρε γαμώτο γιατί ακόμα δεν βρήκα παρτενέρ να τα κάνω όλα αυτά???
    πάντως θέλω να δοκίμασω...;-)
     
  8. jim28

    jim28 Regular Member

    Απάντηση: Γιατί οι άντρες επιθυμούν το crossdressing

    Εμένα δεν μου αρέσει το CD.
     
  9. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Απάντηση: Γιατί οι άντρες επιθυμούν το crossdressing

    Δεν το πολυψάχνω.Μου αρέσει κι αν αρέσει και στην Κυρία που βρίσκομαι ακόμα καλύτερα.Η αγγαρεία ποτέ δεν έκανε καλό.  
     
  10. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Απάντηση: Γιατί οι άντρες επιθυμούν το crossdressing

    Χμμμμ.....ναι.Πεστε με ανωμαλο, αλλα εμενα με απωθει η ιδεα παιδια.
    Το συζητησα με τον ψυχιατρο μου και μου ειπε πως κατι πηγε στραβα στην διαδικασια εκκοινωνισμου της ψυχης .Η οργανωση του παραστασιακου ρου εκλεισε την πορτα δια βιου στην αναδυση της εικονας "φουστα- μπλουζα" ως αντικειμενο του ποθου ,διπλοκλειδωσε και πεταξε και τα κλειδια.
    Δυστυχως η περιπτωση μου ειναι ανιατη.
     
  11. johnx

    johnx New Member

    Απάντηση: Γιατί οι άντρες επιθυμούν το crossdressing

    Εγω νομίζω επειδή είναι πολύ ερεθιστικά , προσωπικά ερεθίζομαι αφάνταστα στη θέα ενος άντρα ντυμένου με γυναικεία εσώρουχα . Γι αυτό άλλωστε πήγαμε απο τα σώβρακα στα σλιπάκια και στα εφαρμοστά μποξερακια.
     
  12. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Γιατί οι άντρες επιθυμούν το crossdressing

    Τί ακριβώς σημαίνει "κυρίαρχη ερωτική κουλτούρα"; Ποιά είναι τα κριτήρια γιά να κριθεί μιά "ερωτική κουλτούρα" ως κυρίαρχη;


    Το γιατί φτάσαμε από τα σώβρακα στα σλιπάκια και τα εφαρμοστά μποξεράκια είναι ένα θέμα -όσο κι αν φανεί βαρειά η λέξη- οικουμενικό, που ξεπερνάει βέβαια, τα προσωπικά σου γούστα... Πιστεύεις ειλικρινά ότι οι εκατοντάδες εκατομμύρια ανδρών παγκοσμίως που φορούν σήμερα εφαρμοστά μποξεράκια και σλιπάκια, το κάνουν επειδή αυτά τα εσώρρουχα μοιάζουν με γυναικεία;


    Έχω την εντύπωση πως ο τίτλος του νήματος, μας παρασύρει σε παραλογισμούς. Πιστεύω πως οι άντρες, σε συντριπτικά μεγάλο ποσοστό, δεν επιθυμούν το crossdressing.