Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γιατί οι άντρες επιθυμούν το crossdressing

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος john, στις 2 Αυγούστου 2009.

  1. johnx

    johnx New Member

    Απάντηση: Γιατί οι άντρες επιθυμούν το crossdressing

    Εσύ πιστεύεις οτι τα φορούν επειδή είναι άνετα ή πιο πρακτικά , ο λόγος που τα φορούν είναι νομίζω αυτός και επειδή είναι πιο ερωτικά .
     
  2. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Γιατί οι άντρες επιθυμούν το crossdressing

    Πιό ερωτικά ναι, σαφώς. Αλλά όχι επειδή μοιάζουν με γυναικεία, παλληκάρι μου. Αλλά επειδή κολακεύουν περισσότερο το αντρικό σώμα, από τις σκελέες των παππούδων μας, που είχαν κι εκείνη την μπαλκονόπορτα από πίσω, αν θυμάσαι...

    Αυτό με την ομοιότητα με τα γυναικεία είναι δικό σου βίτσιο, μην προσπαθείς να το φορέσεις σε όλους μας...


     
  3. johnx

    johnx New Member

    Απάντηση: Γιατί οι άντρες επιθυμούν το crossdressing

    Αν το αντρικό σώμα κολακεύεται απο εφαρμοστά και διάφανα εσώρουχα , εντάξει πάσο .
     
  4. Georgia

    Georgia Owned Contributor

  5. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Γιατί οι άντρες επιθυμούν το crossdressing

    Ποιός είπε ρε φίλε μου "διάφανα"; Εγώ πάντως, δεν είπα ούτε διάφανα, ούτε δαντελωτά, ούτε τίποτε ανάλογο. Αν και δεν βλέπω δηλαδή το διάφανο τουλάχιστον, πού έρχεται σε αντίθεση με το αρρενωπό. Σίγουρα πάντως, δεν έρχεται σε αντίθεση το εφαρμοστό... Εσύ έχεις συνδέσει αυτές τις έννοιες με το γυναικείο. Οι έννοιες όμως, δεν φταίνε σε τίποτε...


     
  6. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: Γιατί οι άντρες επιθυμούν το crossdressing

    Συμφωνώ απόλυτα. Δεν είναι τόσο δύσκολο να καταλάβει κανείς πως με μινι φούστα ένας ερεθισμένος άντρας κάθε άλλο παρά σε γυναίκα παραπέμπει.  
     
  7. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Γιατί οι άντρες επιθυμούν το crossdressing


    Εννοείς πως παραπέμπει περισσότερο σε απλώστρα; Συμφωνώ...  


     
  8. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Απάντηση: Γιατί οι άντρες επιθυμούν το crossdressing

    Μια χαρά είναι και σαν απλώστρα και σαν κρεμάστρα,εάν ρωτάτε την προσωπική μου άποψη.Άποψη που πιστεύω ότι θα συμφωνήσουν και κάποιες Κυρίες που ασχολούνται με το ''χόμπυ'' του crossdressing.Έχουμε πει άπειρες φορές....ο καθένας με τα γούστα του!!!  
     
  9. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Γιατί οι άντρες επιθυμούν το crossdressing


    Δε νομίζω να είπε κανείς κάτι διαφορετικό. Πρέπει όμως αυτό να ισχύει από όλες και προς όλες τις κατευθύνσεις... Θα πρέπει λοιπόν αυτός που φοράει το μοντέρνο, αντρικό, εφαρμοστό του εσώρρουχο και του αρέσει γιατί του φαίνεται πως μοιάζει περισσότερο απ' τα παλιότερης μόδας με γυναικείο, να επιτρέπει σε όποιον δεν θέλει να τονίσει καμμία θηλυκότητα αλλά τα αντρικά ανατομικά του χαρακτηριστικά με το ίδιο εσώρρουχο να το κάνει ανενόχλητος, και χωρίς να του αποδίδονται προθέσεις αυτοθηλυκοποίησης... Όσο λάθος είναι το να καταδικάζουμε τα γούστα των άλλων, άλλο τόσο λάθος είναι να προβάλουμε τα δικά μας επάνω τους, και να προσπαθούμε να πείσουμε πως τα δικά μας είναι τα σωστά -αφού τα έχουμε εμείς, πώς μπορούν να μην τα έχουν όλοι;-, κι όποιος δεν τα ασπάζεται είτε δεν ξέρει τον εαυτό του, είτε είναι υποκριτής...




     
  10. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Γιατί οι άντρες επιθυμούν το crossdressing


    Άλλη μιά καίρια παρατήρηση, και όπως πάντα από το συγκεκριμένο χρήστη, απολύτως εντός θέματος...  

    Ευχαριστούμε γιά την πολύτιμη συνεισφορά σου στον προβληματισμό, Fanshawe...


     
  11. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Απάντηση: Γιατί οι άντρες επιθυμούν το crossdressing

    Σαφώς MindMaster   ότι αρέσει στον καθένα!!!
     
  12. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Γιατί οι άντρες επιθυμούν το crossdressing

    Έτσι! Κι εμένα μ' αρέσουν πολύ τα "ρ"...