Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γιατί οι άντρες επιθυμούν το crossdressing

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος john, στις 2 Αυγούστου 2009.

  1. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Γιατί οι άντρες επιθυμούν το crossdressing


    Πράγματι, τα αποφεύγω όσο μπορώ. Μου θυμίζουν το ζόρι που τραβάνε οι κινέζοι όταν προσπαθούν να προφέρουν το "ρ", κι αυτό μου φέρνει θλίψη...

    Αντιθέτως, το ζόρι που εμφανέστατα τραβάνε κάποιοι άλλοι εσχάτως (ή και μονίμως) με την πάρτη μου, μου προκαλεί φοβερή ευθυμία...  


    Γιά να τελειώνουμε, και να μη χαλάμε το νήμα με άσχετα, δε με ξαναβάζεις στη black list σου; Γιατί μ' έβγαλες πάλι, με αποτέλεσμα να ενοχλείσαι διαρκώς από τις ανορθογραφίες μου;  



     
  2. 4you

    4you Regular Member

    Απάντηση: Γιατί οι άντρες επιθυμούν το crossdressing

    Επιστημονες αναφερουν πως λογω της μολυνσης ο πλανητης θυλικοποιειται, οι σημερινοι αντρες και και πολυ λιγοτερο αντρες απο τους παππουδες τους, ορμονικα προφανως, σε μεγαλο αριθμο αντρων αρεσει να ντυνονται απλα η να υποδυονται το αντιθετο φυλλο, αυτο φαινεται και απο συζητησεις κυριως σε ξενα φορουμ, στην ελλαδα δεν μπορω να φανταστω κατα γινεται αυτο. Ισως εινια η περιεργια για το αλλο φυλλο, ισως ειναι η περιεργια για την αισθηση διαφορετικων ρουχων, προσωπικα θεωρω κατα βαση πιο ανετα και με ωραιοτερη αισθηση τα γυναικεια ρουχα απο τα αντρικα και μπορω να πω οτι εχω βαρεθει και τα τζιν παντελονια αν και ειμαι straight νιωθω πιο ερωτικα με καποια γυναικεια ρουχα. Κατι τετοιο ομως βλεπω οτι ισχυει και σε γυναικες που τους αρεσει να φορουν περισσοτερο ρουχα κατοχειρομενα ας πουμε στους αντρες και εσωρουχα απλα στις γυναικες εχουμε δεχτει οτι μπορουν να φορουν οτι μα οτι θελουν ενω στους αντρες οχι γιατι χανουν τον ανδρισμο τους ενω οι γυναικες με κουστουμια δεν τον χανουν? ισως ειναι θεμα συνηθειας, οπως μαθει κανεις, θα μου αρεσε παντως ενας κοσμος που ο καθενας θα μπορουσε να φορεσει οτι θελει χωρις την κοινωνικη κατακραυγη, κατι που οι γυναικες το εχουν καταφερει ενω οι αντρες ειναι αιχμαλωτοι του ανδρισμου τους, και δεν μιλαω για ολους μην γινουν παρεξηγησεις, απλα υπαρχει μια μεριδα ανθρωπων διαφορετικων και ολοι εχουν δικαιομα στην διαφορετικοτητα, γιατι οχι σε straight crossdressers την στιγμη που η ομοφυλια εχει γινει μοδα και προβαλεται συνεχως απο την τηλεοραση και τα ατομα που επιλεγει να εμφανιζονται σε αυτην, πιστευω σε κατι τετοιο να στραβωσουν οι περισσοτερες γυναικες και αρκετοι σκληροπυρινικοι αντρες αλλα πρεπει να αποδεχτουμε πως δεν ειναι ολοι ιδιοι και οτι θα πρεπει ο καθενας να εκφραζεται οπως θελει αρκει παντα να μην προσβαλει την προσωπικοτητα του αλλου.
     
  3. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Γιατί οι άντρες επιθυμούν το crossdressing



    Ναι, ρε φίλε μου, να αποδεχτούμε πως είναι δεν είναι όλοι ίδιοι και ότι θα πρέπει ο καθένας να εκφράζεται όπως θέλει, φτάνει να μην προσβάλλετε κι εσείς την προσωπικότητα όσων δεν έχουν βαρεθεί τα παντελόνια, και δεν θέλουν να φοράνε φούστες. Και να μην προσβάλλετε επίσης τη νοημοσύνη μας, με "πλανητικές θηλυκοποιήσεις", και λοιπά αστήριχτα. Ή τουλάχιστον, στηρίξτε τα. Ποιοί επιστήμονες τα έχουν πει αυτά, και πού; Και πού τον ήξεραν αυτοί τον παππού μου, και πού ξέρουν εμένα;

    Κοντολογής, αναλώνεστε τόσο πολύ στο να εκλογικεύσετε και να δικαιολογήσετε στα ίδια σας τα μάτια το βίτσιο σας προβάλλοντάς το ως νομοτελειακά αναπόφευκτο, που κατ' εμέ είναι σίγουρο πως χάνετε τη μισή απόλαυση. Όλοι οι υπόλοιποι μπορεί να δεχόμαστε πλέον πως καλά κάνετε και φοράτε ό,τι θέλετε να φοράτε αφού σας αρέσει κι εμάς δεν μας πέφτει λόγος, εκτός από σας τους ίδιους, που θέλετε να το αποδείξετε κι επιστημονικά...  


     
  4. 4you

    4you Regular Member

    Απάντηση: Γιατί οι άντρες επιθυμούν το crossdressing

    Δεν μου αρεσει ο τροπος σου, αν νομιζεις οτι ξερεις τα παντα, οτι οι υπολοιποι ειναι χαζοι και ανουσιοι καλυτερα να μην μπαινεις στον κοπο και ταλαιπορεισε διαβαζοντας και απαντωντας θεματα που απ οτι φαινεται σε <<χαλανε>>. Φαινεται ξεκαθαρα πως δεν δεχεσε τιποτα αλλο εκτος.. απο εσενα.. κλασικο παραδειγμα ελληνικης τελειοτητας ατομου .Αν κατι δεν μου αρεσε ποτε ειναι η λογοκρισια και αυτο ακριβως κανεις, η συμπεριφορα σου ειναι απαραδεκτη για φορουμ τετοιου περιεχομενου και φενεται πως ηθελημενα το παραγκωνιζεις, κατακρινοντας οτι διαφορετικο και ψαχνεται ο κωνσταντινος για εσοδα οταν υπαρχουν μελη που διωχνουν τα υπολοιπα, εκτος αν εισαι κανενας κρατικος δακτυλος που προσπαθεις να <<λογικευσεις>> τον κοσμο με αξιες πατρης, θρησκεια, οικογεινεια. Οσο για το ποιοι επιστημονες λενε τι, αν σε ενδιαφερει τοσο το θεμα ασχολησου λιγη παραπανω ωρα και ψαξτο στο ιντερνετ. Μετα απο αυτο ρε φιλε δεν μου κανει καμια ορεξη να ξαναμπω στο φορουμ με εξυπνακιδες που την βρισκουν να ειρωνευονται τους αλλους.
     
  5. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Γιατί οι άντρες επιθυμούν το crossdressing


    Τσκ, τσκ. τσκ... Ε, όχι και "κρατικός δάκτυλος"...  


    Λοιπόν, ακριβώς το ίδιο δεν μου άρεσε κι εμένα: ο τρόπος σου. Ο τρόπος γενικά όσων προσπαθούν να δώσουν μιά διεστραμμένη εικόνα της πραγματικότητας αναφερόμενοι σε κάποια "αδιάσειστα" στοιχεία και δη "επιστημονικά", που δεν μπαίνουν όμως ποτέ στον κόπο να παρουσιάσουν. Κι ευαγγελίζονται επίσης φραστικά το δικαίωμα του καθενός στη διαφορετικότητα και την ελεύθερη έκφραση, ενώ στην ουσία πασχίζουν ν' αποδείξουν πως οι επιλογές όλων των άλλων πλην των ιδίων, είναι παράλογες ή ξεπερασμένες.

    Χαζοί βεβαίως και ανούσιοι, δεν είπα πως είναι. Αυτό που λέω πάντα -γιατί αυτή η κουβέντα έχει ξαναγίνει πάρα πολλές φορές εδώ- είναι πως είναι ενοχικοί σε βαθμό αδικαιολόγητο και πως προσπαθούν να στηρίξουν τις επιλογές τους με λάθος τρόπους: Αντί να υποστηρίξουν ουσιαστικά το δικαίωμά τους να είναι αυτό που είναι και να κάνουν αυτό που κάνουν απλά και μόνο επειδή έτσι τους αρέσει και κανενός άλλου δεν του πέφτει λόγος γι' αυτό, προσπαθούν να παρουσιάσουν τις επιλογές τους ως αναπόφευκτες, ή να πείσουν πως και όλοι οι άλλοι κατά βάθος τα ίδια με εκείνους επιθυμούν, αλλά φοβούνται να το παραδεχτούν... Δεν χρειάζεται λοιπόν, να ξέρω "τα πάντα". Αυτό το έχω δει να επαναλαμβάνεται πλείστες όσες φορές, το έχω εμπεδώσει πλέον, άριστα...



    Αυτά πιστεύω, και τα έγραψα ευθύτατα... Πέραν λοιπόν του ότι έρχονται σε πλήρη αντίθεση μ' αυτά που έγραψες εσύ, την ειρωνία, πού την είδες;


     
  6. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Γιατί οι άντρες επιθυμούν το crossdressing

    4you, μην κρίνεις όλο το φόρουμ από το πως φέρονται ορισμένα μέλη σε άλλα μέλη, γιατί ευτυχώς υπάρχουν αρκετά μέλη τα οποία γνωρίζουν ότι στο bdsm υπάρχουν πολλά φετίχ και πολλοί εναλλακτικοί τρόποι ερωτικής έκφρασης και τα δέχονται ασχέτως αν αυτά τα μέλη έχουν διαφορετικούς τρόπους ερωτικής έκφρασης και διαφορετικά φετίχ.

    Και κάτι ακόμα, πιστεύεις ότι όλα τα μέλη γνωρίζουν τι εστί bdsm;

    ΥΓ. Φίλτατε, συνέχισε να γράφεις για αυτά που γουστάρεις και μην απογοητεύσαι αν κάποια μέλη προσπαθούν να σου πουν αν και δηλώνουν ότι ανήκουν μέσα σε ένα τελείως απελευθερωμένο χώρο απο ταμπού και πρέπει όπως είναι το bdsm, ότι υπάρχουν ομαλά και ανώμαλα γούστα.
     
  7. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    Aγοράκια,με γυναικεία ρουχαλάκια..  




     

     

     

     

     ​






    ^*^
     
  8. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Γιατί οι άντρες επιθυμούν το crossdressing

    Καινούρια πράγματα είναι αυτά που μου γράφεις εδώ, Fanshawe...

    Δεν κατάλαβα πότε μας προέκυψε αυτό το "φιλικά", ούτε το ότι "διαθέτω λόγο και μυαλό", και μάλιστα κατά τη δική σου κρίση... Δεν σου κρύβω λοιπόν πως εκπλήσσομαι, παρότι ευχάριστα...

    Ούτως ή άλλως, δεν θα σε παρεξηγούσα γι' αυτό σου το ποστ, δεν βλέπω να υπάρχει τίποτε παρεξηγήσιμο, στα όσα έγραψες εδώ...




    Δεν αντιλέγω. Πιθανώς να μην έχω όντως, καλή "συναισθηματική πρόσφυση". Δεν το επιδιώκω άλλωστε, δεν είναι κάτι που μ' ενδιαφέρει, γενικά. Δεν συνηθίζω (χωρίς να σημαίνει αυτό πως ποτέ δεν το κάνω) να συμπεριλαμβάνω το συναίσθημα, στην επιχειρηματολογία μου. Προτιμώ την ψυχρή λογική. Πιστεύω πως είμαστε όλοι ενήλικες εδώ, και πραγματευόμαστε ενήλικα θέματα. Σ' αυτή τη βάση κινούμαι.

    Όχι ακριβώς με τη λέξη "αναπόφευκτη", αλλά εγώ πιστεύω πως μιλώντας γιά "επιστημονικά" συμπεράσματα που δηλούν ότι "ο πλανήτης θηλυκοποιείται" και ότι "οι άντρες είναι πλέον λιγότερο άντρες από τους παππούδες τους", προσπάθησε να υποστηρίξει πως λίγο-πολύ η επιλογή του (η επιλογή τους καλύτερα, γιατί δεν υπάρχει τίποτε προσωπικό με τον άνθρωπο), επιβάλλεται από κάποια νομοτέλεια.


    Δεν είπα κάτι τέτοιο. Και ούτως ή άλλως μίλησα γενικότερα, και όχι απαντώντας αποκλειστικά στον 4you. Δεν είναι αυστηρά προσωπικό του το θέμα...

    Εκεί ακριβώς ήταν η διαφωνία μου, στο ότι κατ' εμέ, η επιλογή τρόπου υπεράσπισης του δικαιώματος του καθενός να είναι αυτό που είναι, είναι εσφαλμένη... Το ότι πολλοί θα κράξουν και θα κράζουν γιά πολύ καιρό ακόμη, το ξέρω. Γι' αυτό και το σωστό γιά μένα είναι να καταδικαστεί το κράξιμο γενικά και να γίνει συνείδηση πως κανείς δεν πρέπει να "κράζεται" από κανέναν γιά τα ερωτικά του γούστα, και όχι να προσπαθεί ο καθένας μας απλά να εξαιρεθεί από το κράξιμο, το δικό του βίτσιο.

    Αντιθέτως, αυτό που με ενδιαφέρει στην πραγματικότητα, είναι το θέμα. Αυτό που όντως δεν με ενδιαφέρει, είναι το να "ταυτιστώ" με κάποιον, και πράγματι, δεν καταβάλλω καμμία τέτοια προσπάθεια. Γιά μένα τα θέματα που συζητιούνται εδώ είναι κατ' αρχήν "κοινωνικά" αν θες, και έπειτα προσωπικά. Κι έτσι, ως "κοινωνικά", τα πραγματεύομαι.


    Δεν είναι οι ακραίες απόψεις πάντα το πρόβλημα, Fanshawe. Μεγαλύτερο πρόβλημα θεωρώ το να μην χτυπάμε το κακό στη ρίζα του, αλλά να προσπαθούμε να κουτσοβολευτούμε όπως-όπως (η λογική του να καταφέρουμε να γίνει αποδεχτό το δικό μας βίτσιο, που έλεγα πριν. Όπως είπες κι εσύ: "να γίνουν αποδεχτοί από την σύγχρονη κοινωνία οι crossdressers, όπως π.χ. κατά ένα μεγάλο ποσοστό το έχουν επιτύχει οι gay". Η λογική δηλαδή, του "μικρότερου κακού").




     
  9. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: Γιατί οι άντρες επιθυμούν το crossdressing

    η προσωπικη μου αποψη :
    αν με βαζανε να διαλεξω ... τουφεκισμο στο Συνταγμα ή να φορεσω γυναικια ρουχα , θα αρπαζα το καλαζνικωφ και θα το εβαζα ο ιδιος στο κεφαλι μου ......
    δεν αξιζει να αναφερω τους 78.896.567 λογους που δεν θα φορουσα ποτε γυναικια ρουχα ...

    αλλα αυτος ειναι και ο πλαηντης μας ... πολυχρωμος και κατ'εμε μοναδικος ...
    ομως για να διατηρηθει αυτη η ποικιλια χρωματων και να μην γινουν ολα γκρι .. δεν πρεπει να ανακατευτουν ...
    αλλο πργαμα η προστασια της διαφορετικοτητας και αλλο να προσπαθεις να πεισεις οτι αυτη δεν υπαρχει ...

    επισης ειναι καλο να μην μινουμαστε την αλεπου που εκοψε την ουρα της , στην προσπαθεια να κλεψει το φαγητο και μετα προσπαθουσε να πεισει και τα υπολοιπα ζωα να κοψουν την δικη τους ουρα για να μην νιωθει εκεινη διαφορετικη και μειωνεκτικη ... Οσο κυριαρχη ερωτικη ταση ειναι το cd , αλλο τοσο ειναι και η περικεφαλεα με χλαμυδα και κοκκινο χιτωνα (ειμαι σιγουρος οτι ο Αδωνις συμφωνει μαζι μου) ..

    κανεις δεν μας ξερει καλυτερα απο τον εαυτο μας , ας κανουμε λοιπον αυτο που μας ευχαριστει και η γνωμη των αλλων περιτευει ...
     
  10. Y13

    Y13 Regular Member

    Ψηφιζω Lady Damentia και φωτογραφιες της.....ΑΠΛΑ ΑΠΙΘΑΝΕΣ και ΕΡΩΤΙΚΕΣ.........
     
  11. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

  12. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Απάντηση: Γιατί οι άντρες επιθυμούν το crossdressing

     

    LadyDementia και η δική μου καλή δεν είναι;  ))