Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γιατί οι άντρες επιθυμούν το crossdressing

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος john, στις 2 Αυγούστου 2009.

  1. ursula

    ursula New Member

    Απάντηση: Γιατί οι άντρες επιθυμούν το crossdressing

    Εμενα μου αρεσε να ντυνομαι με γυναικεια ρουχα. Με τον καιρο διαπίστωσα ότι όσο πιο sexy αυτά τα ρούχα, ή καλύτερα kinky, τόσο καλύτερα ένιωθα. Τώρα η μονη μου επιθυμία είναι να είμαι μια κανονική crossdresser και να απολαμβανω τον θαυμασμό των αντρών όταν περπατάω σε 20ποντες μπότες! Είναι πραγματικα εκπληκτικό συναίσθημα! Πιστεύω πως είναι η επιθυμία να δω πως νιώθει μια γυναίκα, και πραγματικά νιώθει πολύ ωραία!
     
  2. 4you

    4you Regular Member

    Απάντηση: Γιατί οι άντρες επιθυμούν το crossdressing

    Δεν υπαρχει μεγαλυτερη ανωμαλια απο το να μην δεχεσε πως υπαρχουν ανθρωποι με διαφορετικα φετιχ απο τα δικα σου.
    Μιλαμε για ρουχα.. απλα ρουχα.. οι γυναικες εκαναν την επανασταση τους εδω και πολλα χρονια και φορεσαν και παντελονι και σιγα σιγα απεκτησαν το δικαιωμα να φορουν οτι θελουν, μεχρι τοτε ηταν και αυτες ανωμαλες, λεσβιες, αθεεες κ.α. μηπως ολα αυτα ειναι χαζα? βλεπω γυναικες με φουστες, φορεματα, παντελονια, σορτσακια, ταγιερ, κουστουμια, γραβατες, τωρα φαινονται κανονικα, γιατι τετοιος πολεμος για οσους επιθυμουν να μπορουν να φορεσουν κατι διαφορετικο απο αυτο που τους εχουν επιβαλει οι δηθεν κανονες. Πιο πολυ θα ντρεπομουν να φορεσω οτι επιβαλει η μοδα οπως γυαλια ηλιου με ασπρο σκελετο που βλεπω φετος...μοδες μιας σεζον για να σε αρμεγουν συνεχεια..
    Ολοι ανδρες και γυναικες εχουν τα ιδια δικαιωματα και υποχρεωσεις.
     
  3. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    Re: Απάντηση: Γιατί οι άντρες επιθυμούν το crossdressing

    Υπαρχει. Το να δαιμονοποιείς τα φεριχ που ειναι διαφορετικα ασπο τα δικα σου.


    ..



    ..


    Για κατσε... αυτο το κανει εδω και χιλιετιες η εκαστοτε θρησκεία... Χμμμ....
     
  4. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Δεν νομιζω πως το crossdressing αποτελει ενδειξη οτι καποιος επιθυμει να δοκιμασει τον παθητικο ρολο.
    Η ενδυση με ρουχα του αλλου φυλου δεν γινεται να επηρεασει την libido.
    Yπαρχουν αντρες που σε ιδιωτικο παντα χωρο (οχι με του σουτιεν και την τριχα καγκελο στο Συνταγμα, τζιζ) τα φορουν γιατι η υφη τους πανω τους τους ερεθιζει.
    Αλλοι παλι ναι, τους ερεσει να μεταμορφωνονται σε γυναικες γιατι επισης τους διεγειρει η ιδεα να "παιξουν" με μια καταφυσην γυναικα ντυμενοι ετσι.
    Προσωπικα γνωριζω εναν κιθαριστα που ντυνοταν ετσι στις σεξουαλικες του επαφες με γυναικες η τρανς και που μου ανεφερε οτι ουτε με σφαιρες θα καθοταν να τον ακουμπησει αντρας.
    Οι cross 'η cd (oυτε dvd,ουτε blue ray) ειναι οι πραγματικοι τραβεστι.
    Αντρες ενδεδυμενοι με γυναικεια ρουχα, μεταμφιεσμενοι δηλαδη, οι οποιοι απεχουν αρκετα εως πολυ απο τις transsexuals, she males και transgendereds (Εγχειρισμενες).
    Προσωπικα αποδεχομαι τον καθε ανθρωπο, με την οποια ιδιαιτεροτητα εχει και δεν με απασχολει τι κανει στον προσωπικο του χωρο η πανω στο κρεββατι του.
     
  5. woohoo

    woohoo Regular Member

    Απάντηση: Γιατί οι άντρες επιθυμούν το crossdressing

    Ντροπη και αισχος!    
     
  6. Y13

    Y13 Regular Member

    .......απο ζηλεια για τα ομορφα υλικα και σχεδια που εχουν τα γυναικεια εσωρουχα,καλσον,καλτσες κλπ κλπ..... 
     
  7. Marbledragon

    Marbledragon Regular Member

    Εμένα μου αρέσει να το κάνω όταν μου το επιβάλλουν και καλά. Νομίζω ότι είμαι ντροπαλός και μέσα μου δεν θέλω να δείξω την γυναικεία μου πλευρά. Μόνο στην Αφέντρα μου... στην οποία είμαι αφοσιωμένος.
     
  8. Heretic_Angel

    Heretic_Angel Regular Member

    Απάντηση: Γιατί οι άντρες επιθυμούν το crossdressing

    Εμένα ένας γνωστός γνωστού μου νταλικέρης, Crossdresser, μου είχε πει πέρσι οτι αν ο άντρας δε χώσει 3-4 ταμπόν ασάλιωτα στον κώλο, φτιάχνοντας πλεξουδάκια ράστα με τα κορδονάκια να κρέμονται, όσο και να χτυπιέται (με τον κώλο πάνω στο τιμόνι), Crossdresser δε λέγετε!

    Με αυτά που διαβάζω, τώρα καταλαβαίνω οτι ο τύπος ήταν πολύ πολύ μπροστά.
     
  9. sylviacross1965

    sylviacross1965 Regular Member

    Απάντηση: Γιατί οι άντρες επιθυμούν το crossdressing

    με το που φορεσω γυναικεια ρουχα αυτοματως χανεται καθε μου αναστολη,ειμαι υπακουο ατομο κι ετσι αφηνομαι τελειως στα χερια του συντροφου μου,εκεινη την στιγμη ζω σαν γυναικα
     
  10. Mairoyla69

    Mairoyla69 New Member

    Απάντηση: Γιατί οι άντρες επιθυμούν το crossdressing

    Δεν ξερω για τους αλλους. Οταν κανω αποτριχωση και ντυνομαι, αισθανομαι γυναικα με ψυχολογια πουτανας. Θελω να με ποθουν και να τους δινομαι. Ισως προσωπικα θα επρεπε να ειχα γενηθει κοριτσι. Δεν μ' ενδιαφερει η εμφανιση του αλλου ουτε η ηλικια του, το μονο που θελω ειναι να ειναι καθαρος και με καλο εργαλειο. Στον δρομο ντυμενη μου αρεσει να με ψαρευουν και να με χυνουν.
     
  11. Voyager

    Voyager Regular Member

    Απάντηση: Γιατί οι άντρες επιθυμούν το crossdressing

    Δεν νομίζω ότι υπάρχει συγκεκριμένος λόγος που φοράω γυναικεία ρούχα. Από μικρός, όταν και πρωτοδοκίμασα να τα βάλω, ένιωθα ότι μου ταιριάζουν. Έχουν να κάνουν και με το ερωτικό στοιχείο, αλλά τις περισσότερες φορές δεν είναι γι' αυτό το λόγο που τα βάζω -άλλωστε, αν ένα στοιχείο με ενοχλεί σε αυτά είναι η πιθανότητα να φανεί κάποια πιθανή διέγερση σε ανύποπτο χρόνο.

    Μου αρέσει να βάζω γυναικεία ρούχα, για τον ίδιο λόγο που μου αρέσει να βάζω άλλες φορές "αντρικά". Είναι κομμάτι του εαυτού μου.

    Αν βέβαια πρέπει να συνδέσω κάτι ερωτικό με αυτού του είδους τα ρούχα, θα έλεγα πως είναι η αίσθηση ότι όταν θελήσει ο Κυρίαρχος μπορεί απλά να σηκώσει τη φούστα και να αγγίξει, ή το γεγονός πως αναγκάζομαι να περπατάω πιο προσεκτικά και λιγότερο δυναμικά, ιδιαίτερα αν φοράω τακούνια. Ενισχύουν αυτή την αίσθηση αδυναμίας.
     
  12. alexxxx

    alexxxx New Member

    Απάντηση: Γιατί οι άντρες επιθυμούν το crossdressing

    Εμένα μου αρέσει πολύ η αίσθηση όταν έχω στο κορμί μού ένα σέτ σέξυ γυναικεία εσώρουχα...κάλτσες ζαρτιέρες ..κορμάκια..κάι διάφορα τέτοια ρούχα καί αξεσουάρ....με φτιάχνει αφάνταστα. Ακόμη μ αρέσεινα πείραματιζωμαι με τήν παρτενέρ μού σε δίαφορα ερώτικα παιχνίδια με ότι toys θα μάς βοηθούσαν στό να περάσουμε υπέροχα, χώρις taboo καί αναστολές. Πιατέυω πώς σ όσους αρέσει υπάρχει από τήν μέρα πού έρχεται σ αυτόν τόν κόσμο. ( 8υμάμαι τόν εαυτό μου 10 ετών να δοκιμάζω κρυφά μια δερμάτινη φούστα τήσ αδερφής μου κάι κάτι κορέδες τήσ μητέρας μου )...Οσο γρηγορότερα το ανακαλύπσει κανέις κάι το αποδεχτεί τόσο καλύτερα. Συμφονώ απόλυτα στό ότι ο καθέ ένας ( από τήν στιγή πού δέν ενοχλεί ) στήν ερώτικη τού ζώη μπορεί να κάνει ότι θέλει, καί ότι τού αρέσει.