Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος sotiris, στις 18 Οκτωβρίου 2010.

  1. rea..

    rea.. Contributor

    Όχι.  
     
  2. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Νομίζω οι άνθρωποι παίρνουν την πιο όμορφη τους όψη όταν ανοίγονται και εκτιθενται με ή χωρίς φόβο επειδη εκεί συνειδητοποιούμε ότι οι άνθρωποι έχουμε πιο πολλά κοινά από ότι διαφορές και μας κάνει να νιώθουμε λιγότερο μόνοι.

    Ήταν πραγματικά ένα πολύ όμορφο ποστ αυτό. Πολλά μπράβο.
     
  3. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Είναι άλλο πράγμα η απόλαυση από την ικανοποίηση του κ, και άλλο πράγμα η απόλαυση από ένα πράγμα συγκεκριμένο.
     
  4. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Δεν μπορεί, θα το έχει ήδη αναρτήσει κάποιος:

     
  5. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Ναι αυτό ακριβώς ... Να τρέμουν τα μαχαιροπίρουνα  
     
  6. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Οι επιλογές χαράζουν δρόμους, αν διαβαστούν σωστά τους δείχνουν κιόλας. Ενίοτε.
     
  7. tithon

    tithon Contributor

    εσένα όχι
     
     
  8. Cinnamon

    Cinnamon Mary Celeste

    Κι εγώ έχω υποκριθει οργασμούς.
    Για διάφορους λόγους: επειδή βαριόμουν, επειδή βιαζομουν, επειδή νύσταζα, επειδή το περίμενε και δεν ήθελα να τον απογοητεύσω ή να νιώσει ανεπαρκής.
    Αυτό που δυσκολεύονται να καταλάβουν οι άντρες, είναι πως, ένα καλό σεξ το απολαμβάνουμε υπάρξει δεν υπάρξει κορύφωση.
    Δε θέλω πάντα να τελειώνω, δεν είμαι πάντα σε τέτοιο mood , μπορεί απλά να θέλω να απολαύσω το σεξ.
    Ούτε εγώ έχω κολπικούς οργασμούς χωρίς κλειτοριδικη διέγερση αλλά για μένα μετράει το "ταξίδι" και όχι ο "προορισμός", αν έπρεπε να επιλέξω ανάμεσα σε κάποιον που γαμαει και δεν γλύφει και σε κάποιον που γλύφει αλλά δεν γαμαει, θα διάλεγα τον πρώτο κι ας το έπαιζα μετά μόνη μου.
    Θα συμφωνήσω και με την Περσεφόνη στο γεγονός πως κι εγώ έχω μάθει? συνηθίσει θες? να είμαι επικεντρωμένη εκείνη την ώρα στο τι θέλει ο άλλος από μένα, στο να τον ικανοποιήσω και όχι στο να ικανοποιηθω, αν προκύψει και το δεύτερο έχει καλώς, αν όχι πάλι καλώς.
    Κάποιοι μάλλον γεννιούνται ηγέτες και κάποιοι υπηρέτες.
    Και για να με κουτσομπολεψω και λίγο θα σας εκμυστηρευτω πως πήγα και με μποτομ, έτσι για να δω πως είναι και η άλλη πλευρά, και Ναι είχα οργασμο, ζητούσα και έκανε ό,τι ακριβώς ήθελα αλλά.... δεν με ταξίδεψε, δεν "έφυγα" , όπως μου έχει τύχει πάμπολλες φορές με κυριαρχικά άτομα κι ας μην είχα και οργασμό.
    Τι να πεις?
    Άβυσσος η ψυχή της γυναικός....

    Υ.γ να συμπληρώσω πως δεν πιστεύω πως όποιος χρησιμοποιεί "παιχνίδια" ( προτιμώ αυτή τη λέξη από τα βοηθήματα) είναι ανεπαρκής.
    Ειναι απλά για ποικιλία και αν την βρίσκουν και οι δύο γιατί όχι δηλαδή?
    Αν μας αρέσει την ώρα που με πηδάει να μου έχει και μια σφήνα στο πωπουδακι μου σημαίνει πως είναι ανεπαρκής που δεν γεννήθηκε με δύο φουτσες?
     
    Last edited: 26 Φεβρουαρίου 2019
  9. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Εγώ το μοντέλο 4 παρακαλώ... που γλείφει, γαμιέται, δέρνεται, δένεται και βελονιάζεται  

    Και δε θα χρειαστεί να το παίξω μονάχη μου  
     
  10. rea..

    rea.. Contributor

    Δεν είμαι τόσο σίγουρη για αυτό. Έχω κάποια ερωτηματικά, αλλά θα βγούμε τελείως οφ τόπικ αν το αναπτύξουμε. Πάντως είναι αναμφισβήτητα ένα πολύ ενδιαφέρον θέμα για συζήτηση.
     
  11. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Θα συμφωνήσω μαζί σου για τον βανιλόκοσμο.

    Στο D/M/s ωστόσο το ζητούμενο δεν είναι η ικανοποίηση του υ αλλά η ικανοποίηση του Κ.

    Έτσι ξερά.

    Αν η ικανοποίηση του Κ δεν αρκεί για να ικανοποιήσει το υ τότε το τελευταίο θα πρέπει να επανεξετάσει τη θέση του.
     
  12. Higita

    Higita Brain_alcoholic

    Η απάντηση είναι απλή!
    Γιατί απλά δεν έχουν γνωρίσει ακόμα εμένα.