Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γιατί οι γυναίκες 'φτιάχνεστε' με άντρες ντυμένους γυναίκες στις απόκριες?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος jorge1970, στις 24 Φεβρουαρίου 2011.

  1. jorge1970

    jorge1970 Regular Member

    Για άλλη μια φορά το παρατήρησα στο μασκέ πάρτυ της Παρασκευής:
    αν στις απόκριες ντυθώ γυναίκα, γουστάρουν (ώρες ώρες τρελά) οι ... γυναίκες! Καμμία σχέση με τις υπόλοιπες μέρες.

    Γιατί όμως ...?  

    Και αυτό το παρατήρησα όχι μόνο με κόσμο του bdsm φόρουμ με - ας υποθέσουμε - "ιδιαίτερες ιδιαιτερότητες", αλλά και σε όλα τα μασκέ που έχει τύχει να πάω έτσι.
    Έχω ακούσει κάποιες εξηγήσεις (ας μην τις πάρει το ποτάμι ακόμα) αλλά ειλικρινά δεν έχω βρει ακόμα κάποια απάντηση που να με καλύπτει.

    Θα με ενδιέφεραν οι απόψεις σας, ιδιαίτερα των γυναικών του φόρουμ ανεξαρτήτως status.

    Thanks
     
     
    Last edited: 24 Φεβρουαρίου 2011
  2. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Απάντηση: Γιατί οι γυναίκες φτιάχνεστε από άντρες ντυμένους γυναίκες στις απόκριες?

    Γιατί είναι μέρος της πιο τυπικής γυναικείας φαντασίωσης, όπως τα αρσενικά φαντασιώνονται να είανι με δυο γκόμενες που παίζουν μεταξύ τους.
    Elementary dear Jorge, elementary...
     
  3. jorge1970

    jorge1970 Regular Member

    Απάντηση: Γιατί οι γυναίκες φτιάχνεστε από άντρες ντυμένους γυναίκες στις απόκριες?

    χμμμμ ...

    αν εννοείς το cross dressing ή τη θηλυπρέπεια ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων, το τυπικό πρότυπο του άντρα στη γυναίκα θεωρώ ότι είναι ο αρσενικός με αυτοπεποίθηση επιβήτωρ που ξεχειλίζει η τεστοστερόνη γύρω του. Ισχύει?
    Είναι λες αυτό η βιτρίνα τελικά και από μέσα άλλο?

    Please clarify
     
  4. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Απάντηση: Γιατί οι γυναίκες φτιάχνεστε από άντρες ντυμένους γυναίκες στις απόκριες?

    Γιατί πρέπει να έχει όνομα?
    Γιατί αποκλείεται ο "επιβήτωρ" από το να μην δημιουργεί τέτοια ερεθίσματα?
    Υπάρχει και η βιτρίνα και το άλλο, όπως παντού...
    Σιγά τα ωά!
     
  5. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: Γιατί οι γυναίκες 'φτιάχνεστε' με άντρες ντυμένους γυναίκες στις απόκριες?

    μόνο στις απόκριες? γιατί? Νηστεύουμε την υπόλοιπη χρονιά?
     
  6. SlaveRose

    SlaveRose Regular Member

    Απάντηση: Γιατί οι γυναίκες 'φτιάχνεστε' με άντρες ντυμένους γυναίκες στις απόκριες?

    εμένα δεν μου αρέσει αυτό .. και δεν με φτιάχνει καθόλου
     
  7. Απάντηση: Γιατί οι γυναίκες 'φτιάχνεστε' με άντρες ντυμένους γυναίκες στις απόκριες?

    Εμάς μας αρέσουν αυτές που τις φτιάχνει.  
     
  8. SlaveRose

    SlaveRose Regular Member

    Απάντηση: Γιατί οι γυναίκες 'φτιάχνεστε' με άντρες ντυμένους γυναίκες στις απόκριες?

      γούστα είναι αυτά ..   εμένα μου αρέσουν οι 'πολύ' άντρες .. ή οι 'πολύ' γυναίκες   δεν μ'αρέσει τίποτα που να θυμίζει γυναίκα πάνω στον άντρα .. ή που να θυμίζει άντρα πάνω στην γυναίκα  
     
  9. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Γιατί οι γυναίκες 'φτιάχνεστε' με άντρες ντυμένους γυναίκες στις απόκριες?

    γιατι γελαω με την ψυχη μου και το γελιο ειναι ηδονη ..
     
  10. kati

    kati Regular Member

    Απάντηση: Γιατί οι γυναίκες 'φτιάχνεστε' με άντρες ντυμένους γυναίκες στις απόκριες?

    Εγώ ποτέ δεν κατάλαβα αυτή τη μόδα. Ουδέποτε μου φάνηκε συναρπαστικός ο συγκεκριμένος τρόπος αμφίεσης και νοιώθω πάσχει ευρηματικότητας και πρωτοτυπίας.. Και κυρίως ποτέ δεν κατάλαβα αυτούς τους ανθρώπους που τους φαίνεται ιδιαίτερα χαριτωμένο και αστείο να βλέπουν τους φίλους τους ντυμένους γυναίκες  

    Ίσως την πρώτη φορά που ήρθα αντιμέτωπη με το θέαμα να γέλασα αλλά μετά τη δεύτερη-τρίτη το μόνο που μπορούσα να σκεφτώ (και ακόμη το πιστεύω) είναι οτι είναι ο μοναδικός "έννομος" και συγκαλυμένος τρόπος για έναν άντρα να βιώσει την εμπειρία του να είναι γυναίκα και να φοράει γυναικεία ενδύματα χωρίς να φοβάται οτι κάποιος τον κατηγορήσει για transgender (¿διαφυλικές?) τάσεις  

    Σόρρυ jorge1970, τίποτε προσωπικό εε, είμαι σίγουρη οτι ήσουν κουκλάρα  !
     
  11. jorge1970

    jorge1970 Regular Member

    Απάντηση: Γιατί οι γυναίκες 'φτιάχνεστε' με άντρες ντυμένους γυναίκες στις απόκριες?

    Παρακαλώ, δεν κάνει τπτ.
    Εξάλλου, "ήμουν μια θεά"!  

    Κι εγώ δεν είχα καταλάβει αυτήν τη μόδα, άσε που μου φαινόταν κακόγουστο το θέαμα. Μέχρι που το έζησα. Σοιυξέ σου λέω! Έχει άπειρο χαβαλέ.
    Και ασφαλώς είναι ένας "εννομος" τρόπος να δεις πως είναι και η άλλη πλευρά..
     
  12. DragonLady

    DragonLady Regular Member

    Απάντηση: Γιατί οι γυναίκες 'φτιάχνεστε' με άντρες ντυμένους γυναίκες στις απόκριες?

    Εμένα με εξιτάρει τρελά και μου απογειώνει την λίμπιντο το crossdressing .

    Αλλες γυναίκες ίσως αισθάνονται πιο οικεία με ένα άντρα που ειναι ντυμένος γυναίκα και αλλες ίσως απλα απολαμβάνουν έστω και για πλάκα την αλλάγη των ρόλων .