Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γιατί οι lifestyle Dommes δεν κάνουν sex με τους υποτακτικούς τους;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 9 Ιουλίου 2006.

  1. TheWildOne

    TheWildOne Regular Member

    Το πρωκτικό είναι μεγαλύτερη κυριαρχία από το κολπικό. Μήπως μιλάς για switch και όχι Αφέντρα;
     
  2. Astarty

    Astarty Contributor

    Ο Dream αν κατάλαβα καλά (εδώ είμαστε να με διορθώσει) δεν μιλά αγαπητέ μου TheWildOne για την κυριαρχία πέους έναντι αιδοίου αλλά για το γέμισμα (σημειολογικά) του κόλπου, την εγκόλπωση του αρσενικού από το θηλυκό στοιχείο και όλα αυτά που συνεπάγονται αυτή της ενέργειας.
    Συχνά λένε οι γυναίκες "πάρε με" καλώντας τον σύντροφο της σε ερωτική συνεύρεση. Μήπως τελικά όμως οι κόλποι ως εσοχές παίρνουν (γεμίζουν);

    Αστάρτη
     
    Last edited: 19 Ιουλίου 2006
  3. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Μήπως έτσι δεσμεύεις την Αφέντρα σου στον τρόπο που θα επιλέξει να παίξει μαζί σου ;
    Η ανάγκη σου να σου συμπεριφερθούν σαν αντικείμενο , εμπεριέχει και τους κανόνες του παιχνιδιού ;
    Όμορφα να αμφισβητείς...
     
  4. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Τώρα εγώ που δεν καταλαβαίνω ούτε το πρώτο σκέλος ούτε το δεύτερο? Ποιός λέει πως το πρωκτικό είναι μεγαλύτερη κυριαρχία από το κολπικό και τι σχέση έχει η κυριαρχία είτε με το ένα είτε με το άλλο?
    όσο αφορά το switch και τις Αφέντρες δεν μπόρεσα ούτε κι εδώ να αντιληφθώ αναφορικά με τί λέχθηκε.

    The Wild One θα μπορούσες ίσως, αν έχεις την καλωσύνη να μου επεξηγήσεις την πιο πάνω φράση σου?
     
  5. TheWildOne

    TheWildOne Regular Member

    ο Dream λέει οτι γέμισε ο κόσμος αφέντρες και έτσι φοβάται οτι δε θα απολαμβάνει κολπικό sex. (ή διάβαζω ότι θέλω; εχω χτυπήσει και κανα 2 whiskey)

    Προσωπικά πιστεύω οτι το απο πίσω βγάζει μια μεγαλύτερη αίσθηση κυριαρχίας στους άντρες (είμαι ο μόνος . Άρα πως μια αφέντρα την βρίσκει με το απο πίσω. Είναι switch ή όχι;
     
  6. G_E

    G_E Contributor

    Συνοψίζω

    Κι εγώ, νομίζω ότι το θέμα έχει διευκρινισθεί. Η αγαπητότατη SM Art Lady είπε τι θέλει και πως το βλέπει. Καμία αντίρρηση – Αυτή θέτει τους κανόνες στη ζωή της και τους υποτακτικούς της.

    Το θέμα παρουσιάστηκε γενικευμένο για Όλες τις Dommes. Οι σκλάβοι έσπευσαν να υιοθετήσουν αυτή τη θέση. Οι υπόλοιποι έθεσαν ερωτήματα και επιφυλάξεις, τόσο ως προς την αλήθεια του ισχυρισμού, όσο και σε σχέση με τα επιχειρήματα που τον στήριζαν.

    O Dream έθιξε παρεμπιπτόντως και ένα μεγάλο πρόβλημα της εποχής μας που κατά τη γνώμη μου θα έπρεπε να αναγνωρίζεται σαν μια από τις σημαντικές απειλές της κοινωνίας μας. Δεν ανησυχώ για την ποσότητα του κολπικού σεξ που μπορεί να είναι διαθέσιμο αλλά για την ποιότητά του. Ο νεοφιλελευθερισμός υποβαθμίζει συστηματικά την ποιότητα του κολπικού σεξ.

    Τέλος η αίσθηση μεγαλύτερης κυριαρχίας με το πρωκτικό (ή οποιονδήποτε άλλο τρόπο σεξ), έχει κάποια βάση, μόνο αν ο λήπτης έχει την αίσθηση μεγαλύτερης υποταγής. Αλλά, το ίδιο θα μπορούσε να συμβαίνει και με ένα πλήθος άλλων πράξεων και συμπεριφορών.
     
  7. tender lilly: λαλακιες αβάσιμα λόγια μόνο για αστείο (η αλλιως,ο αγιος βασιλης υπαρχει,οπως και ο King Kong) <<< με αρκετη διαθεση χιουμορ για τους αγελαστους  

    εκτος αν ο τυπος ειναι ευνουχος η εχει προβλημα στυσης η αλλα προβληματα που δεν του επιτρεπουν να εχει μια φυσιολογικη επαφη,

    οσον αφορα την Mistress μηπως ειναι καιρος καποτε να μεγαλωσει και να σταματησει να ζηλευει που δεν εχει πουλακι ?

    στο κατω-κατω τι ειναι πιο δυνατο χαρτι στο παιχνιδι της εξουσιας,ενα κοματι κρεας η ο ανθρωπινος εγγεφαλος ?

    εσυ το πες.
     
    Last edited by a moderator: 23 Ιουλίου 2006
  8. G_E

    G_E Contributor

    Συμφωνώ με πολλούς από τους αφορισμούς που έγραψες σε διάφορα posts, αλλά όχι πάντα και με το ύφος τους.

    Στον συγκεκριμένο αφορισμό διαφωνώ.

    Απ' ότι καταλαβαίνω ασχολείσαι με θέματα ψυχολογίας, οπότε θα ξέρεις οτι για ένα συγκεκριμένο άτομο (οχι γενικά) ένα κομμάτι κρέας, ακόμη και μια ελιά, μπορεί να είναι απείρως πιο σημαντική από όλες τις φιλοσοφίες του κόσμου.

    Με δεδομένο οτι εδώ δεν κάνουμε ατομική ψυχοθεραπεία και οτι ο σκοπός μας δεν είναι να "κανονικοποίησουμε" τους ανθρώπους αλλά αντίθετα να δώσουμε βήμα για την ελεύθερη έκφραση του "αποκλίνοντος" θεωρώ οτι η μη διείσδυση είναι αποδεκτή και άγια για όποιον δεν τη θέλει, όπως και το αντίστροφο.

    Δεν αντιλαμβάνομαι τα περί «φυσιολογικής επαφής», και «ωρίμανσης των Mistresses”. Σύμφωνα με τη δικιά μου αντίληψη, «φυσιολογική» είναι η κατά το δυνατόν συνειδητή και απενοχοποιημένη έκφραση των ατομικών ιδιαιτεροτήτων και όχι η κανονικοποίησή τους. Δηλαδή μπορεί ένας ομοφυλόφιλος να ζήσει μια καλή ομοφυλοφιλική ζωή, μια Mistress να είναι ερωτικά πλήρης χωρίς τη διείσδυση κι ένας αριστερόχειρας να γράψει με το αριστερό αριστουργήματα της λογοτεχνίας.
     
    Last edited: 20 Ιουλίου 2006
  9. zinnia

    zinnia Contributor

    Ναι ετσι ειναι.
    Η ενσταση που εχω ειναι : Οχι ομως οταν σερβιρεται σαν θεσφατο! Αν εγραφε εγω ετσι ειμαι , κανενα προβλημα! αλλά να σερβιρονται τα προσωπικα μας θελω σαν τα μονα σωστα κι αξιοπιστα και ιν και μεσα στο λαιφσταιλ..οχι.
     
     
  10. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    "μαλακιες,
    εκτος αν ο τυπος ειναι ευνουχος η εχει προβλημα στυσης η αλλα προβληματα που δεν του επιτρεπουν να εχει μια φυσιολογικη επαφη,
    οσον αφορα την Mistress μηπως ειναι καιρος καποτε να μεγαλωσει και να σταματησει να ζηλευει που δεν εχει πουλακι ?
    στο κατω-κατω τι ειναι πιο δυνατο χαρτι στο παιχνιδι της εξουσιας,ενα κοματι κρεας η ο ανθρωπινος εγγεφαλος ?
    εσυ το πες. "


    δεν θα ζητουσες απο ζωγραφο να σου βαψει το σπιτι ...
    δεν θα ζητουσες απο σεφ να σου ψησει μερακλιδικο καφε ...
    δεν θα ζητουσες απο ποιητη να σου συμπληρωσει την φορολογικη σου δηλωση ...
    δεν θα ζητουσες απο τον Φραγκουλη να τραγουδισει ρεμπετικο ... (ελπιζω..)
    ... η ιδια αρχη ισχυει και εδω : οτι ολοι αυτοι ικανοποιουν διαφορετικες αναγκες και ανταποκρινονται σε διαφορετικες αισθησεις , εστω ακομα και αν χρησιμοποιουν τα ιδια εργαλεια .....
     
  11. G_E

    G_E Contributor

    Συμφωνώ. To θέμα αυτό καλύφθηκε από σένα και πολλούς από μας σε προηγούμενα posts. Με την ευκαιρία θέλω να προσθέσω πως η αποδοχή για το ότι οι «αποκλίνοντες» μπορούν να έχουν «φυσιολογική ζωή» χωρίς να χρειάζεται να «συγκλίνουν» (και πως οι «αποκλίσεις από την απόκλιση» επίσης είναι δεκτές) δεν είναι ηθικό και δημοκρατικό αίτημα. Είναι απλός ρεαλισμός και κατανόηση των όσων συμβαίνουν.
     
  12. Kits

    Kits Contributor

    Φουρτουνακηδες και Βροντακηδες σε ξενο αχυρωνα...!!


    Η Art Lady μας εδωσε ενα ''must'' αναμεσα σε Αφεντρες και υποτακτικους.. δεν ειναι κανονας και δεν ειναι ουτε λαθος αλλα ουτε και σωστο.
    Αυτο εχει να κανει με την αντιλιπτηκοτητα του καθενος και της καθεμιας ασχετα αν ειναι λαιφσταιλερ η οχι.
    Μιλαμε για BDSM..ισως το ''καθαροτερο'' εγκεφαλικο σεξουαλικο παιχνιδι ( αν και η λεξη παιχνιδι δεν ειναι η καταλληλη)

    Υ.Γ. εγκεφαλοι και γνωμες πολλες...SM Art Lady ομως μια! ( απλα το ανακοινωσε, η επιλογη να το πραξετε η οχι ειναι δικη Σ/σας