Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γιατί οι lifestyle Dommes δεν κάνουν sex με τους υποτακτικούς τους;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 9 Ιουλίου 2006.

  1. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Kits πως μπορει αληθεια κατι να είναι must ανάμεσα σε Αφέντρες και υποτακτικούς, χωρις να είναι κανόνας?
     
  2. αυτο ακριβως ειναι και το προβλημα lara,

    μεσα σε ενα κοσμο ελευθερης εκφρασης δεν χωρανε must και δογματα,

    η Art Lady παρουσιαζει κατι που σε αυτην ισως να ειναι αρεστο και ιδανικο σαν δογμα,με αλλα λογια πιστευε και μη ερευνα,

    η πρωτογενεις ορμες και τα σεξουαλικα ενστικτα ενος αντρα δεν μπορουν να καθοδηγηθουν απο καμια αφεντρα,

    τωρα αν ο συγκερκιμενος αντρας για καποιο λογο τα εχει παρεκλινει ειναι δικια του υποθεση,η αφεντρα στη συγκεκριμενη περιπτωση παιζει το ρολο της σε ενα παιχνιδι που εχουν διαλεξει και οι δυο,καμια εξουσια και καμια δυναμη να παρεμβαινει στις επιθυμιες του συγκεκριμενου σκλαβου δεν εχει παρα μονο αυτη που αυτος απο μονος του εχει παραχωρισει στην σχεση τους,

    εκτος βεβαια αν και η Art Lady εχει βρει καποιο μαγικο τροπο να παρεκλινει τα πρωταρχικα σεξουαλικα ενστικτα των αντρων,λεμε τωρα.
     
  3. G_E

    G_E Contributor

    Εχετε ειρμό?

    1) μεσα σε ενα κοσμο ελευθερης εκφρασης δεν χωρανε must και δογματα ΔΗΛΩΣΗ 1

    2) η πρωτογενεις ορμες και τα σεξουαλικα ενστικτα ενος αντρα δεν μπορουν να καθοδηγηθουν απο καμια αφεντρα, ΔΗΛΩΣΗ 2

    κλπ κλπ
     
  4. anasia

    anasia Contributor


    Για να καταλαβω τι εννοεις ...

    Ακυρωνεις τον male slave ?

    Αλλο '' παιζω καποιο ρόλο '' , αλλο '' παιζω καποιο παιχνιδι '' , αλλο ζω '' ενα τροπο ζωης '' .

    Πως αντιλαμβανεσαι εσυ το bdsm , μια σχεση Μ/ς ?
     
  5. Ακριβως,για οποιον δεν τη "θελει" και οχι σαν δογμα οπως προσπαθησε να το περασει η Art Lady,εκει ειναι και η ενσταση μου,ελευθερη εκφραση οπως ειπες οχι φασισμος.

    Αλλα αν θελετε να το παμε και λιγο παραπερα,μεταξυ μας ξερετε πολλες γυναικες που να μη τη θελουν ? οχι απο το συγκεκριμενο σκλαβο αλλα γενικα,ξερετε πολλες αφεντρες που να μη γουσταρουν να πιασουν ενα πουτσο και να τον χωσουν μεσα τους ? (δε μιλαμε για λεσβιες,εκει παει μακρια η βαλιτσα),


    Τωρα την ατομικη ψυχοθεραπεια που την ειδες ?
    Φυσικα να δωσουμε βημα για να εκφραζονται ελευθερα αποψεις αρκει να μην αρχισει ο καθενας να εξαπολυει πυρινους λογους και ιερα δογματα με υφος "Μουσολινι",

    Συμφωνω οτι η συνειδητη εκφραση της σεξουαλικοτητας μας ειναι το ζητουμενο γι αυτο ακριβως το λογο ξαναδιαβασε πολυ προσεκτικα το ποστ της κυριας και θα δεις οτι απεχει πολυ μακια απο αυτο,

    Δεν ειμαστε σε θεση να κανονικοποιησουμε καμια απο τις σεξουαλικες μας ορμες και τασεις γιατι ακομα ειμαστε πολυ πρωτογονοι,πραγματικοι σκλαβοι των ενστικτων μας,και ειδικα οσοι εχουμε σχεση και με bdsm,

    Ριξε μια ματια γυρω σου και πες μου με το χερι στη καρδια τι αλλο βλεπεις σε αυτο φορουμ περα απο "φοβισμενους" ανθρωπους που προσπαθουν να καταλαβουν τα "πως" και τα "γιατι" των σεξουαλικων τους αναγκων και κατ επεκταση και της ψυχης τους,

    Με ποιους απο τους αφορισμους μου συμφωνεις ?
     
  6. Δεν καταλαβαινω γιατι μπερδευτηκες,


    "1) μεσα σε ενα κοσμο ελευθερης εκφρασης δεν χωρανε must και δογματα ΔΗΛΩΣΗ 1"

    ακριβως,οταν μιλαμε για sex και bdsm.

    "2) η πρωτογενεις ορμες και τα σεξουαλικα ενστικτα ενος αντρα δεν μπορουν να καθοδηγηθουν απο καμια αφεντρα, ΔΗΛΩΣΗ 2"

    και παλι ακριβως,οταν μιλαμε για ανθρωπινη ψυχη σεξουαλικοτητα και ενστικτα,απο επιστημονικης αποψης οι πρωτογενεις ορμες δεν μπορουν να καθοδηγηθουν απο καμια αφεντρα,η γυναικα αν προτιμας,μονο απο το ιδιο το ατομο.

    μη τα μπλεκεις ειναι 2 διαφορετικα πραγματα και μη κολας στις λεξεις.
     
  7. Οχι καμια σχεση,δεν ακυρωνω τιποτα,ο καθενας εχει δικαιωμα να παιζει οποιο ρολο του αρεσει,

    Αρκει να μην προσπαθει να τον πασαρει ως την απολυτη αληθεια.

    Το πως αντιλαμβανομαι εγω μια σχεση Μ/ς δεν εχει καμια σχεση με αυτο που συζηταμε.
     
  8. anasia

    anasia Contributor


    .... με την διαφορα πως το bdsm , μια σχεση M/s , δεν ειναι '' ενας ρολος για ενα παιχνιδι '' .

    .... και ομως εχει πολυ μεγαλη , γιατι ετσι θα καταλαβουμε με πιο σκεπτικο γραφεις και θα μπορουσαμε να κατανοησουμε τις θεσεις σου .
     
  9. Ρολοι ειναι τα παντα στη ζωη μας,απλα καποιοι τους παιρνουν πιο σοβαρα απο καποιους αλλους,συνηθως πιο σοβαρα τους παιρνουν αυτοι που δεν καταλαβαινουν οτι η ζωη ειναι ενα μεγαλο θεατρο με συνεπεια να ανεβαινουν στο σανιδι και να παιρνουν τα μυαλα τους αερα,

    για να καταλαβεις τι εννοω πρεπει να διαβασεις αρκετα ποστ πανω,αν εχεις ορεξη.
     
  10. anasia

    anasia Contributor


    ... εγω διαβαζω κανενα χρονο τωρα εδω μεσα ...

    φυσικα και εχω διαβασει ολα τα πιο πανω ποστ .

    .... και καταλαβαινω τι , πως και γιατι γραφει καποιος με τον τροπο που γραφει ...

    δυστυχως θα ελεγα .....

    Παρολα αυτα ,
    το πως καταλαβαινει ο καθε ενας την ζωη του και οχι την ζωη γενικα ,
    αυτο ειναι δικο του θεμα και εχει να κανει με τα βιωματα του και την αντιληψη του γενικοτερα για την ζωη !

    Το αν η ζωη λοιπον ειναι ενα μεγαλο θεατρο η ταινια η οτι αλλο ,
    ειναι αποψη σου ,
    και καλα κάνεις και την εχεις αν ετσι αισθανεσαι ,
    αλλά θα επιμεινω στο ,
    αλλο '' ρολοι , παιχνιδια ''
    και αλλο μια Μ/ς σχεση ...

    για να επανελθουμε, και να τελειωσουμε .... ( νυσταξα   , sorry ) !
     
  11. χεχε,βλεπεις γιατι σου ειπα οτι δεν εχει σχεση το πως αντιλαμβανομαι εγω το χωρο ? ξεφευγει απο τα ορια του φορουμ και παει αλλου το θεμα,

    δεν χρειαζεται να ζητας συγνωμη που νυσταξες,αντε να ξεκουραστεις τωρα και τα λεμε παλι.
     
  12. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Έχετε δίκιο να διαμαρτύρεστε Κ/καποιοι/ες.
    Εξέφρασα μια προσωπική Μου άποψη και όχι μόνο δική Μου φυσικά.
    Σωστή για Με λανθασμένη για άλλους την εστερνίζετε ένα μεγάλο ποσοστό Κυριαρχικών γυναικών που σέβονται τον εαυτό τους και την…"Θέση" Τους.
    Δεν θα πω ότι είναι λάθος να έρχονται Κάποιες σε σεξουαλική επαφή με τους υποτακτικούς Τους. Αλλά αυτό αυτόματα με παραπέμπει Εμένα προσωπικά σε αυτό που πολύ σωστά είπε η Astarth
    Μετά το "πάρε με" μπορεί να έρθει και η πεολειχία, άντε και το στα τέσσερα, άντε και το τι μου κάνεις μάτια Μου...(σκλάβε μου στην προκειμένη περίπτωση κλπ).

    Όντως δεν είναι ΔΟΓΜΑ. Για ΜΕΝΑ όμως, το να παραδώσω το κορμί Μου στην σεξουαλική απόλαυση του σκλάβου Μου, Μου φαίνεται αδιανόητο να το κάνω...

    Και για να πω την αλήθεια Μου (χωρίς να θέλω να θίξω τους ρόλους και τα status...άλλωστε τους απολαμβάνω και μάλιστα αρκετά) πως θα μπορούσα ένα σκλάβο που μπορεί να τον χρησιμοποιώ σαν "πουτανίτσα", "τσουλίτσα" (με ότι αυτά συνεπάγονται) να τον δω να κυριαρχεί στο κορμί Μου σαν το απόλυτο αρσενικό....με το φαλλοκρατικό του όργανο ορθωμένο έτοιμο να κατακτήσει σα δυνάστης την Κυρία Του, και το οποίο πριν λίγη ώρα ίσως και να το έχω μηδενίσει... (?)

    Ε, ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ...ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΧΩΝΕΨΩ, δεν είναι στα θέλω και τις φαντασιώσεις Μου να λειτουργήσει το μυαλό Μου εκείνη την στιγμή, σαν λεσβία ακόρεστη που θα το έκανε ακόμα και με την τσούλα, η την υπηρέτρια της όσο εγκεφαλικός τύπος και αν Είμαι. (Δεν θα ήμουν Κυρία.. ακόμα και στην ζωή μου πέρα από το ΒDSM αν το έκανα με τον υπηρέτη Μου – άντε μετά να τον βγάλεις από το σαλόνι, την κρεβατοκάμαρα και να του υπενθυμίζεις τους λόγους που τον έχεις προσλάβει).

    Η εμπειρία Μου :
    Διατηρούσα γραφείο παροχής υπηρεσιών. Πάντα είχα γραμματέα γένους αρσενικού (βίτσιο). Προσέλαβα κάποιον για την θέση αυτή ο οποίος Μου έκανε ΚΛΙΚ και πέρα της εργαισιακής μας σχέσης. Σα γυναίκα αντιλαμβανόμουν ότι ο γραμματέας Μου με είχε σε στενό μαρκάρισμα...

    Ομολογώ ότι η φάση με κολάκευε και Μου άρεσε. Ενέδωσα λοιπόν μετά από μήνες (ήταν φυσικό και σιγά μη και δεν το έκανα) Του πρότεινα να βγούμε για γεύμα και ποτάκι.
    Την επόμενη μέρα από αυτή την συνάντηση μας ήρθε στο γραφείο μίση ώρα αργότερα από αυτή που έπρεπε. Ακολούθησαν και άλλες ξέφρενες βραδιές και πάντα την επόμενη μέρα αργούσε και πάνω ακόμα από μισάωρα. Όσο και αν του έλεγα για τις υποχρεώσεις του στο γραφείο και συμφωνούσε με αυτά η κατάσταση δεν άλλαζε.
    Κάποια φορά που βγήκαμε και πέρασα με καλά (γιατί να το κρύψω άλλωστε) ήταν και το αποκορύφωμα....δήλωσε ασθένεια την επόμενη μέρα και δεν ήρθε στο γραφείο Μου ζήτησε μετά το κλείσιμο του γραφείο μου να παω να τον δω σπίτι του. Φυσικά και πήγα με χαρά κρατώντας όμως στο χέρι χυμό πορτοκαλιού, βιταμίνες, αλλά και την απόλυση του.
    Μη σας κουράζω απλά σας έδωσα ένα παράδειγμα που ίσως σας βάλει στον τρόπο που σκέφτομαι και ενεργώ.

    Sorry αν μερικούς σας απογοητεύω αλλά έτσι νιώθω και αυτό δεν αλλάζει εκτός και αν...(το "ΑΝ" είναι μεγάλη ιστορία που δεν είναι της ώρας να την πω - άλλη μια πικρή αλήθεια).

    Φυσικά αν δεν αντιπροσωπεύει άλλους/ες η άποψη Μου και δεν με απασχολεί.
    Είμαι εδώ και εκθέτω τις σκέψεις Μου, τις εμπειρίες Μου, με όλη την αλήθεια Μου, είτε αυτή αρέσει είτε όχι.
    Κάθε διαφορετική άποψη και στάση ζωής είναι κατανοητή και φυσικά ευπρόσδεκτη και μη κατακριτέα.

    Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.
     
    Last edited: 22 Ιουλίου 2006