Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γιατί υπό?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Cinnamon, στις 30 Σεπτεμβρίου 2018.

  1. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Από τη στιγμή που το υ έχει υποταχθεί σκοπός του δεν είναι η προσωπικη του ευχαρίστηση αλλά η ευχαρίστηση του Κυρίου του. Αυτό μπορεί να του προσφέρει χαρά αλλά μπορεί και όχι, θα μπορούσε να μην είναι και καθόλου χαρούμενο. Για παράδειγμα όπως αναφέρθηκε μπορεί να μην έχεις τον χρόνο, το ενδιαφέρον και την ασφάλεια που θα ήθελες αλλα θα δεχθείς ο,τι σου δωθεί από τον Κ σου.
    Το να είσαι υποταγμένη δεν έχει να κάνει με ικανοποίηση αναγκών, δεν ορίζεις πλέον εσύ τα πράγματα. Γιατί το κάνεις; Γιατί έχεις υποταχθεί από έναν Κυρίαρχο και πλέον δεν έχεις επιλογή.
     
  2. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Φυσικα. Ουτε υπαρχει αποδεσμευση. Μονο τελικη εξοντωση.  
     
  3. Cinnamon

    Cinnamon Mary Celeste

    Αυτοκαταστροφικό..... καλύτερα να αρχίσω τα ναρκωτικά  
    Εδώ λοιπόν έρχεται και κολλάει το δικαίωμα στην επιλογή του "τρένου" και κατ' επέκτασιν τις διαδρομής.
    Για να μην έχεις αυτόν τον προορισμό, που προσωπικά εμένα μου είναι απεχθές και ανόητο.
     
    Last edited: 30 Σεπτεμβρίου 2018
  4. Cinnamon

    Cinnamon Mary Celeste

    Αρχίζω να πιστεύω πως οι νεότεροι άγιοι της εκκλησίας μας, θα προέρχονται από τον χώρο του βδσμ.
    Με τέτοια αυταπάρνηση.... 
     
  5. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    To διατύπωσα σε άλλη περίπτωση, επαναλαμβάνω μια φράση μόνο, το υπόλοιπο αλλού:
    προσωπικά βρίσκομαι σε ασύμμετρη σχέση γιατί με ικανοποιεί η απόλαυση που παίρνω από την προσαρμογή στις επιθυμίες του άλλου, ενεργά, συνειδητά, με χαρά.

    Θα μπορούσα να ζήσω και διαφορετικά, αλλά όχι εξ ίσου καλά. Είναι εξαιρετικό μονοπάτι  
     
  6. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Υπαρχουν δυο ειδων Κυριαρχοι και Κυριαρχισσες, ειναι μεγαλο το θεμα και απλα ξυνω επιφανειακα την μπογια. Καθε ειδος Κυριαρχου ´´μιλαει´´ στο αντιστοιχο ειδως υποτακτικων, και πιστεψε με, αυτους εχουν.

    * οι Αυταρχικοι, που επιβαλλονται με φωνες, απολυταρχια και τιμωρια.

    * οι Καθοδηγητες, που εμπεουν με την παρουσια, συμπεριφορα και το παραδειγμα τους.
     
  7. Nikos_34_Thess

    Nikos_34_Thess Regular Member

    Κατανοητό απλά ειναι κατι που με απωθεί σαν όρος .
     
  8. mad_hatter

    mad_hatter You can always take more than nothing

    Γιατι αυτο γεμιζει το ειναι του υπο... εκει που ολα σταματουν και παυει ο καθε παργοντας εξωτερικος και μη να φορτιζει τον εγκεφαλο.
     
  9. Cinnamon

    Cinnamon Mary Celeste

    Συμφωνώ απόλυτα Λύκε.
    Αφού λοιπόν ο καθένας έχει το κοινό του και βρίσκει το αντίστοιχο του, μπορούμε να ζήσουμε όλοι χαρούμενοι μέσα στις διαστροφές μας  
     
  10. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Παίρνεις χαρά επειδή υπάρχεις με κάποιο τρόπο στη ζωή του και επειδή μπορει να καταφέρνεις να τον ευχαριστείς.
    Αυτό δεν σημαίνει άμεση ικανοποίηση των αναγκών σου για να το διατυπώσω καλύτερα και αυτό πολλές φορές ναι, είναι δύσκολο.
     
  11. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Ελλειψη επικοινωνιας Κ/υ.

    Aftercare, η απαγορευμενη λεξη.
     
  12. Cinnamon

    Cinnamon Mary Celeste

    Συγγνώμη για να μην το κάψω τελείως τώρα...
    Το αρχικό κίνητρο που μπαίνεις σε μια βδσμ σχέση ποιο είναι?
    Πάνω κάτω το ίδιο σε όλους .
    Η απόλαυση του υ να υποτάσσεται στον κ και η απόλαυση του κ να κυριαρχεί στον υ.
    Η απόλαυση αυτή είναι σαρκική, ψυχική, πνευματική, σωστά?
    Ανταλλαγή δυνάμεων , σωστά?
    Όταν λοιπόν εγώ σαν υ θα δώσω τον εαυτό μου , δεν δέχομαι ελεημοσύνη σαν επιστροφή.
    Οπως και ο κ έχει απαιτήσεις από μένα.
    Άν είναι να είμαι σε βδσμ σχέση που δεν μου προσφέρει απόλαυση , σε όποιο επίπεδο εγώ θεωρώ σημαντικό, και με αρρωσταίνει και με κάνει δυστυχή , ποιος ο λόγος τότε?