Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γιατί όλοι οι σκλάβοι αποχωρούν εύκολα/γρήγορα;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος Queen B, στις 11 Σεπτεμβρίου 2023.

  1. Queen B

    Queen B Vicki Premium Member

    1) Σκλάβος είναι αυτός που μπορεί να μου παραδωθεί ως σώμα κι μυαλό για να με ικανοποιήσει.
    2) Στο διαδικτυακό. Πρώτα μιλάω με κάποιον από κει για να προχωρήσουμε στο δια ζώσης.
    3) Γενικά, σκλάβοι.
     
  2. espimain

    espimain Contributor

    1. Σκλάβος είναι αυτός που μπορείς και θέλεις να τον κάνεις να σου παραδοθεί, «ως σώμα και μυαλό και να σε ικανοποιεί».
    2. Το να μιλήσεις με κάποιον στο διαδίκτυο δεν τον καθιστά σκλάβο.
    3. Δεν υπάρχουν «γενικά» σκλάβοι, όπως δεν υπάρχουν «γενικά» Αφέντες.
    4. Για να υποταχτεί κάποιος σε επίπεδο Μ/s χρειάζεται χρόνος.
    5. Για να υποταχτεί κάποιος πρέπει να υπάρχει και κάποιος που να είναι σε θέση να τον κυριαρχήσει.
    6. Δεν αποχωρούν εύκολα οι σκλάβοι, εσείς δεν μπορείτε να τους υποτάξετε.
    7. Σχετίζεστε με φετιχιστές της υποταγής και όχι με υποτακτικούς.
    8. Ο φετιχιστής τα κάνει όλα για την γκαύλα του, όταν ικανοποιήσει το φετίχ του, σας έχει χεσμένη, μέχρι να ξανακαυλώσει.
     
  3. Queen B

    Queen B Vicki Premium Member

    Αρχικά, τσίλλαρε ψηλέ. Σε θίξαμε;
    Προφανώς κάποιος γίνεται σκλάβος επειδή το θέλει και όπως είπα αυτοί έρχονται σε μένα. Δεν τους μαζεύω από κανά χαντάκι των Εξαρχείων.
    Ξεκινάμε session γνωριμίας ΠΑΝΤΑ αρχικά διαδικτυακά γιατί, σε αντίθεση με σένα, είμαι γυναίκα και ο κίνδυνος ελοχεύει παντού. Ακραίο;
    Το ότι χρειάζεται χρόνος , το ξέρω. Αλλά με το καλημέρα να φεύγεις είναι λίγο περίεργο δεν νομίζεις;
    Επίσης, είπα η πλειοψηφία, η οποία απαρτίζεται από "νέους στο χώρο".
    Γενικά, δούλεψε το λίγο μέσα σου για να εκφράζεσαι και να λες πράγματα που θα αξίζει να διαβάσω.
     
    Last edited: 13 Σεπτεμβρίου 2023
  4. Nikos_34_Thess

    Nikos_34_Thess Regular Member

    Ίσως γιατι πολλοί που δηλώνουν σκλάβοι δεν θέλουν να το ζήσουν στην πραγματική ζωή ή να υπηρετήσουν πραγματικά κάποια Κυρία γιατι έχουν «ταμπού» με αυτο που τους αρεσει ή διστάζουν γιατι σκέφτονται τον κοινωνικό τους περίγυρο.
    Και επίσης πιστεύω πως αυτο που ειπώθηκε παραπάνω πως πολλοί ειναι φετιχιστές και μόλις χύσουν δεν δίνουν δεκάρα πλέον για την Κυρία που μιλούσανε ισχύει 100%
     
  5. Queen B

    Queen B Vicki Premium Member

    Ναι, αυτό με τους φετιχιστές συμφωνώ κι εγώ άπειρα.
     
  6. espimain

    espimain Contributor

    Από την απάντηση σας φαίνεται γιατί δεν τα πάτε καλά.
     
  7. espimain

    espimain Contributor

    Καθόλου περίεργο. Κάτι κάνετε λάθος.
     
  8. Queen B

    Queen B Vicki Premium Member

    No shit Sherlock
     
  9. Queen B

    Queen B Vicki Premium Member

    Δεν μπορείς να 'σαι αυταρχικός και απόλυτος γενικά σε συζητήσεις. Κράτα τα για τις subs σου αυτά. Συμβουλή φιλικά από μια 25χρονη.
     
  10. Guiltless

    Guiltless Handle with care

    Οι καλοί τρόποι δεν είναι μόνο για τα υ/σ και ο γραπτός λόγος είναι φοβερά εύκολα παρεξηγήσιμος ειδικά όταν πρόκειται για συζητήσεις μεταξύ αγνώστων. Με δεδομένο ότι ξεκινάνε όλες σας οι γνωριμίες διαδικτιακά ίσως πρέπει να αναθεωρήσετε την προσέγγισή σας μήπως αυτό "τρομάζει" τους συνομιλητές σας.
     
  11. Queen B

    Queen B Vicki Premium Member

    Ναι, σωστά. Κάπου εκεί έχω καταλήξει κι εγώ. Οτι ενδεχομένως να 'μαι αρκετά "σκληρή" από την πρώτη επαφή.
     
  12. espimain

    espimain Contributor

    Σας μιλάω ευγενικά κι εσείς σαν να είστε του πεζοδρομίου.
    Αυτό και μόνο αρκεί.
    Σας ζητώ συγνώμη δεν γνώριζα ότι είστε 25 ετών.