Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γιατι αυτος ο δισταγμος;;;;;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Kits, στις 17 Μαϊου 2006.

  1. Kits

    Kits Contributor

    Γιατι αυτος ο δισταγμος;;;; σε εσας αναφερομαι γυναικες!
    περιπλανιεμαι ωρες ολοκληρες μεσα σε σελιδες και site του διαδικτυου και παντου τα ιδια.... αντρας θελει αφεντρα, αντρας θελει σκλαβα, αντρας κτλ , αντρας κτλ, αντρας κτλ...παντου αντρας!!!
    γιατι γυναικες δεν εκδηλωνεστε ειδικα σε χωρους οπως εδω;; γιατι πνιγετε αυτο που πραγματικα θελετε;; εχουμε ολοι τις ιδιες αναγκες και ομως μια κρυφη δυναμη σας κραταει φιμομενες, κρυμμενες μεσα στον ιδιο σας τον εαυτο!!!
    εκδηλωθειτε, απελευθεροθειτε δειξτε τα ''θελω'' σας και τα ''μπορειτε'' και ζηστε σε κοσμους που μονο στην φαντασια σας υπαρχει... καντε επιτελους τα ονειρα σας πραγματικοτητα. Δεν ειναι ντροπη... Ειναι μαγκια!!! να νικησετε τον εαυτο σας και τους γυρο σας και να μιλησετε μια φορα ανοιχτα και ειλικρινα, οχι σε εμας (αντρες) αλλα στους εαυτου σας!!!!
     
  2. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: Γιατι αυτος ο δισταγμος;;;;;

    Το παρακατω κειμενο που συναντησα στο νετ δινει την δικη του αποψη στην συμπεριφορα της Ελληνιδας και με εκφραζει σε πολυ μεγαλο βαθμο ...
    διαβαστε και αναλογισθειτε διοτι πραγματικα πιστευω οτι η αληθεια δεν απεχει μακρια ....



    Τέλη δεκαετίας 90 έρχεται το φεμινιστικό κίνημα της Βίσσης Βανδογαρμπή με το μήνυμα "Είμαστε γυναίκες, εμείς επιλέγουμε, είμαστε το ανώτερο φύλο, χωρίς εμάς είστε ένα τίποτα, για μας ζείτε, είμαστε ανεβασμένες και οποίος μπορεί ας έρθει να μας την πέσει..." κτλ κτλ.


    Τα μέσα μαζικής εξημέρωσης (TV και περιοδικά του τύπου "έτσι πρέπει να ζείτε, έτσι πρέπει να είναι ο γκόμενός σας" κτλ), φουσκώνουν τα θηλυκά μυαλά που πλέον φτάνουν σε "οργασμό" όταν χυλοπιτώνουν υποψήφιο καμάκι που "δεν τηρούσε προδιαγραφές" του τύπου αμάξι, γυμναστήριο, φράγκα, δημόσιες σχέσεις, εμφάνιση τοπ μοτέλ...


    Άμεσο αποτέλεσμα ο νεοέλληνας machoποιείται, ρόδα, κουστούμι, γυαλί, γυμναστήριο, πουλ-μουρ*, κλαμπ, μπουζουκια και ας μην φτάνουν τα φράγκα για καφέ την επαύριον...και να από πάνω οι φυλλάδες πως κάνει sex ο σύγχρονος MEN, τα μυστικά της επιτυχίας για να ρίξετε γκόμενα και αλλά πολλά που στην τελική μόνο ψυχολογικά προβλήματα φέρνουν και όχι το... μύδι στο πιάτο.​




    Μεγάλος αριθμός νέων αρχίζει να κολλάει με αυτή την συμπεριφορά των θυληκων, το ξεσέλωμα του προκαλεί σοκ και δεος, επειτα από Χ αριθμό χυλοπιτών (όπου χ κοντεύει τριψήφιο νούμερο) αρχίζει τα "δε γαμ*****αι οι καρ**λες", την πέφτει μόνο σε λιγότερο ευπαρουσίαστες γυναίκες (διότι λιγότερο καλή εμφάνιση = λιγότερες πιθανότητες πίτας) και τρώει και τα κραξίματα των κολλητών του στυλ "γεια σου ήρωα". Αποτέλεσμα τις αφήνουν να κουνάνε τα καλή τους επί της μπάρας, το παίζουνε αδιάφοροι, και γ****ναι με τα ματια, ενω τα ξέκωλα χτυπιούνται και κοιτάνε γύρω τους αν τις χαζεύει πολύς κόσμος...



    Η ελληνιδαρα μας όμως έχει αρχίσει να φρικάρει με την όλη φάση διότι "ναι μεν μας βλέπουν αλλά δεν μας την πέφτουν" και το χειροκίνητο πάει να γίνει θεσμός... και δώσε να παίζουν με τα μάτια ,να τραβάνε το μίνι μέχρι να γίνει σουτιέν, χωστού στρινγκ, δωστου see through, να τατουάζ, πάρε παπαγαλέ ανταύγειες στο μαλλι, αποτελεσμα... γιοκ!​



    Αφού πλέον δεν έφτανε το ξεσέλωμα στις μπάρες για να επιβεβαιωθουν, αρχισανε να πετάνε και γυμνές Φώτο τους στο internet, με e-mail από κάτω για να στέλνουν βαθμολογία τα "λιγουρια", και να τους φεύγουν οι ανησυχίες του στυλ "μήπως δεν είμαι όμορφη"​



    Και αρχίζουν οι δηλώσεις τόσο από τις ανώνυμες όσο και από τις επώνυμες της TV και του κινήματος Βανδογαρμπη:​



    -Χαλάσανε οι αντρες, και που να βρεις αντρα, ολοι φλωρέψανε, δεν έχουν αρχ....,μαμούχαλοι όλοι τους κτλ κτλ... ​



    Σ.Σ -Μα εκεί που τον φτάσατε τον αμανέ κύριες μου μόνο ένα γερό χέρι ξύλο με βρεγμένη σανιδά είναι ικανό να σας επαναφέρει στη γη, και δεν σκεφτήκατε ποτέ ότι ίσως δεν φταίει το αντρικό φύλο για την μούχλα που επικρατεί αλλά εσείς, η συμπεριφορά σας, και ταmedia που σας φουσκώνουν τα μυαλά με φύκια και μεταξωτές κορδέλες.... ( ναι ξέρω τώρα θα με πείτε και μισογύνη, οτι μας συμφέρει...)​


    Και βγαίνει στις αρχές του 21ου αιώνα (ΝΑΙ! Τώρα και στην Ελλάδα!) το στυλ του Cool νεοέλληνα το λεγόμενο εν ολίγοις ΠΟΥΣΤΡΕ. Και να τα αγοράκια με τα κολλητά μπλουζάκια, το αδερφίστικο μαλλάκι, αποτριχωμένα στήθη, φούστες, κοκαλάκια και τα συναφή. Και γίνεται μόδα και βγαίνει και ο Σ**ης ***βάς, τα ντεμι-boy-group, ο τ****κης με το αδερφιζέ χαμόγελο, και τρελαίνονται τα ξ**ωλα, να σου λένε το νέο είδος άντρα, δεν έχει ντα ι λικι, ούτε πολύ τσαγανό, τον κάνεις ότι θες, και αισθάνεσαι και ασφάλεια...Σακηηηηηηηηηη... [...]​



    Το κακό είναι ότι ο κλασσικός ο μαλ****ας έλληνας προσαρμόζεται σε ότι μαλ***ια του πασάρουν αρκεί νά'ναι στη μόδα... ​



    Συμπέρασμα: Για να συγκινηθεί η νεοελληνιδα σήμερα θέλει φράγκα, γυαλισμένη ρόδα, πουλ-μουρ, μποντι μπιλντινγκ, ψιλοπουστρέ συμπεριφορά (όχι αντρικό ντα ι λικι αυτό πάει) και ας τες να λένε τις γνωστές μαλ***ες ότι "στον άντρα προσέχω τα πνευματικά χαρίσματα, το χιούμορ, την τρυφερότητα, θέλω στοργή και προδερμ..." ​



    Κοιτάζω και γω προς τα πάνω και λέω: κατέβα να δεις κατάντια... Αλλά αυτός έχει αλλά πράγματα να κάνει... Με τα εγγόνια της Εύας θα ασχολείται τώρα;​



    Υ.Γ. ​



    Μετά λύπης μου λέω ότι έτσι που έγινε η κατάσταση με την νεοελληνιδα σήμερα καλύτερα να ζούσαμε στην εποχή του Νεαντερταλ όπου άμα γούσταρες γκομενα, επαιρνες ένα ρομαντικό... ρόπαλο, καπατανγκ στο κεφάλι, και η δικιά σου ξυπνούσε στο νέο της σπιτικό (καμία φορά και γκαστρωμένη).​



     
    Last edited by a moderator: 18 Μαϊου 2006
  3. Astarty

    Astarty Contributor

    Re: Απάντηση: Γιατι αυτος ο δισταγμος;;;;;



    Και απορούσα γιατί δεν με αφήνει ο Χάινριχ να κόψω το μαλλί!
    Μα για να με τραβάει καλύτερα προς την σπηλιά!


    Αστάρτη
     
  4. zinnia

    zinnia Contributor

    1. ειναι ενα μικρο δειγμα σαχλοκουδουνων που αραζουν γυρω απο την πλατεια κολωνακιου και στην παραλιακη τα βραδυα..ακρωτηρι κλπ.. μονο μελημα τους τα σινιε ρουχα , το νυχι, το μαλλι που θα πανε να κουνησουν το κορμακι το βραδυ, ποιος θα τις στριμωξει, ποιον θα στριμωξουν και τα ενδιαφεροντα τους αρχιζουν και σταματουν στο ταδε ντεφιλέ και στο τι ειπε η ταδε στον ταδε οταν τον επιασε στο κρεβατι με την ταδε.. με τα βιβλια ειναι τσακωμενες, αντε να χουν μερικα στη βιβλιοθηκη τους με το χρωμα που συνηθως ταιριαζει στο συνθετο και τον καναπε. Ξερουν απεξω κι ανακατωτα τι λενε ολα τα περιοδικα μοδας, κατινιας, λαιφ σταιλ .. ε εχουν διαβασει κι εναν κοελλο για ξεκαρφωμα.. Συνηθως παρουσιαζουν αλλο προσωπο απο αυτο που ειναι, μπορει να ειναι πωλητριες, η υπαλληλοι σε γραφειο, η κομμωτριες με βασικο μισθο και να τις σκανε ολημερις οι διαφοροι πελατες και το βραδυ μεταμορφωνονται σε *καποιες*..επειδη φορανε παπουτσι απο την καλογηρου η ρουχαλακια απο τη πραντα , ασχετα αν τον αλλο μηνα θα χουν να πληρωσουν τη φουσκωμενη καρτα ή τα κοινοχρηστα..

    Αυτες θα εντυπωσιαστουν απο το ακριβο αυτοκινητο, απο το κουστουμι , το γυαλι και την πουλ μουρ.. Θα πλασαρουν το εμπορευμα και θα περιμενουν τον αλλον..(που ειναι το ιδιο μ αυτες, σαν το ειδωλο τους στον καθρεφτη, σαν το αρνητικο της ιδιας φωτογραφιας, να τσιμπησει το δολωμα).. Ντρετα πραγματα ... σου δινω αυτο που σου λειπει , μου δινεις αυτο μου λειπει. Τελεια με παυλα μετα..

    2. κατι κακομαθημενα κοριτσακια, συνηθως με σπονσορα τη μαμα με τα μυαλα πανω απο το κεφαλι, που επειδη εκεινη δεν βρηκε αυτα που θα θελε να βρει μες στο γαμο της, φουσκωνει υπερβολικα τις φαντασιωσεις της κορης, για να ζησει εστω μεσα απ αυτην , αυτα που η ιδια δεν εζησε..(και με τα μυαλα που κουβαλαει δεν θα τα ζησει ουτε σε 8 ζωες - κι αν ειχε)

    ελα ομως που υπαρχει κι η αλλη πλευρα του φεγγαριου.. Νεα κοριτσια, με ποθο να σπουδασουν, να μαθουν, να εργασθουν για να φτιαξουν καλυτερα τη ζωη τους, που κοπιαζουν και δεν περιμενουν τον ταδε να τις κανει να νοιωσουν πως ειναι καποιες , απλα γιατι δεν το χρειαζονται..ειναι απο μονες τους οποτε και οι αναζητησεις τους ειναι διαφορετικες..

     
     
  5. Astarty

    Astarty Contributor

    Πες τα ρε zinnia!
    Η πλευρά που φωτίζεται δεν είναι πάντα η καλύτερη και σίγουρα δεν είναι η μοναδική.
    Τα περιοδικά lifestyle ασχολoύνται με τι μοντελάκια θα φορεθούν αυτό το καλοκαίρι αντί να προτείνουν λύσεις πως θα τα βγάλουμε πέρα με τα 500 ευρωπούλα, βασικό μισθό που δεν μπορείς ούτε κωλόχαρτο να αγοράσεις για να σκουπιστείς.
    Είναι κάποιοι κακομοίρηδες, αφού δουν τις διαφημίσεις στα περιοδικά, τα κρατάνε και σκουπίζονται με αυτά.

    Υπάλληλος κρεοπωλείου 30άρης ξημερώνεται στην αγορά εκεί στου Ρέντη να κουβαλάει αρνιά και μοσχάρια για το μαγαζί και το απόγευμα βγαίνει μπακουρότσαρκα με το Punto φτιαγμένο και τα μπάσα από τα γουφέρ να χτυπάνε στο στομάχι αλυπητά. Κοντρίτσες στα λιμανάκια μήπως τον δει καμμιά γκομενίτσα και του κάτσει. Αν δεν του κάτσει, πάει και χτυπάει τραβέλι από την Καβάλας.

    Η μιζέρια χτύπησε και τα Δ. προάστια τα εργατόπαιδα. Ντροπή μας.

    Αστάρτη
     
    Last edited: 18 Μαϊου 2006
  6. gaby

    gaby Guest

    Γι αυτόν τον δισταγμό Kits, καλωσήρθατε με την ευκαιρία <χαμόγελο> υπάρχει κατά τη γνώμη μου ένας υγιής και ένας κοινωνικός λόγος.

    Ο κοινωνικός λόγος είναι ότι οι γυναίκες έχουν ανατραφεί έτσι ώστε να μην αναγνωρίζουν ερωτικά "θέλω" στον εαυτό τους. Συνήθως για να μην παραδεχτούν τί θέλουν αναζητούν τί "δικαιούνται". Πόσες φορές στη ζωή τους έχουν ακούσει όλοι οι άντρες το "που-πηγαίνει-η-σχέση-μας;" Νομίζω ότι γι αυτό πρόκειται. Ότι μία γυναίκα ρωτάει τον ερωτικό της συνομιλητή να της πει τί δικαιούται να περιμένει από αυτόν, αντί να του δείξει, όχι πει, τί θέλει.

    Ο υγιής λόγος είναι ότι η ανάγκη τα θεμελιώδη πράγματα να τα πει σιωπόντας είναι βαθιά ριζωμένος στην ψυχή μίας γυναίκας. Έτσι νομίζω. Το αποτέλεσμα είναι ότι σε φόρα γενικής συναναστροφής, αν μιλάει, μιλάει για να επικοινωνήσει γενικά και όχι ερωτικά. Να πει και να μάθει, να προβληματιστεί, να γελάσει, να ρωτήσει, να βγάλει άποψη και ίσως και συναίσθημα, να μοιραστεί εμπειρίες. Αλλά τα εκάστοτε ερωτικά της θέλω τα διαμορφώνει εντός, όχι εκτός. Εντός της, εντός της εστίας της, εντός της σχέσης της.

    Και για μένα, κάνει καλά. Πολύ καλά. Αν ήξερα να το εξηγήσω αυτό θα το εξηγούσα, αλλά λυπάμαι, ως εδώ γνωρίζω.
     
  7. Guest05

    Guest05 Guest

    Re: Απάντηση: Γιατι αυτος ο δισταγμος;;;;;

    Αντιπαρέρχομαι τις φήμες ότι εγώ βρίσκομαι πίσω από τέτοιου είδους κατάπτυστα κείμενα που αμαυρώνουν το νέο κίνημα του άνδρα .
    Αυτά τα λένε κάτι μπανάλ τύποι , κάτι φορτηγατζήδες , κάτι οικοδόμοι , κάτι καλουπατζίδες , καμία σχέση με τον σύγχρονο άνδρα . Τον άνδρα που θέλουν οι γυναίκες . Μιστρες και μη .
    Εντάξει μπορεί να έχω πει κάποια πράγματα παλαιότερα αλλά μετανόησα πικρά .

    Μονό που να βρε παιδιά προχτές που έκανα εγκαίνια στο νέο μου (λαιφ)στάιλ κοιτούσα ένα παλικάρι που άλλαζε λάστιχο γύρισε και μου είπε «Τι με κοιτά ρε λουλού, τρέχει κάτι;»
     
  8. sklava_epi8ymiwn

    sklava_epi8ymiwn Regular Member

    Αν κοιτάξει κανείς γενικά τις αγγελίες στα διάφορα sites που προσφέρουν αυτή την «υπηρεσία», πιστεύω θα δεί ακριβώς αυτό που περιγράφεις. Οι αγγελίες απο άντρες να είναι σαφώς περισσότερες.

    Η άποψή μου είναι οτι οι γυναίκες δεν εκφράζονται έτσι γενικότερα. Τουλάχιστον η πλειοψηφία τους. Δεν ξέρω ποιοί είναι οι λόγοι ακριβώς. Υποψιάζομαι όμως οτι έχει να κάνει και με την εικόνα που παρουσιάστηκε απο τα παραπάνω πόστς . Όλοι και όλες και θα μείνω στο όλες , αφού αυτό είναι το θέμα μας, έχουμε βιώσει την απογοήτευση απο τον μπερδεμένο ( με το δίκιο του ) Έλληνα που δεν ξέρει πια τι είναι αυτά τα θυληκά γύρω του και υιοθετεί μια συμεριφορά ανάλογη.
    Πιστεύω λοιπόν οτι στον χώρο που κινούμαστε, μια αγγελία δεν είναι ο σωστός δρόμος για κάποια που θέλει να αποφύγει μια τέτοια περίπτωση αφου κατά την γνώμη μου το ερωτικό κάλεσμα που απευθύνεται στον όποιο διαθέσιμο και με την ανάλογη διάθεση δίνει την εντύπωση της σαρκικής και μόνο αναζήτησης που τελικά είναι αρκετά κυνική για την γυναικεία φύση που σε μεγάλο ποσοστό ενέχει και το ρομαντικό στοιχείο.
    Με λίγα λόγια μια αγγελία στερεί στην γυναίκα το « όνειρο» , το παραμύθι αν θέλετε.
    Δεν πιστεύω όμως να έχει να κάνει με « μια κρυφή δύναμη» που μας κλείνει το στόμα.

    Προσωπικά, δεν έχω κάνει χρήση της υπηρεσίας αυτής για τους παρακάτω λόγους.
    1. Δεν έχω το απαιτούμενο επίπεδο χιούμορ να διαβάσω όλα τα μαργαριτάρια ( γιατί τέτοια διαβάζω γενικότερα στις αγγελίες) που θα γραφτούν....
    2. Πιο συγκεκριμένα στον χώρο μας εδώ θεωρώ πολύ σημαντική την εικόνα που βγαίνει απο τα γραπτά Μ/μας, και αυτά τελικά για μένα λειτουργούν καλύτερα απο την οποιαδήποτε αγγελία.
    3. Υπάρχει και το σύστημα pm….

     
  9. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Γιατι αυτος ο δισταγμος;;;;;

    Οι γυναίκες στο διαδίκτυο είναι σαν τις γυναίκες στο στρατό...δε πα να ναι κουτσές ,στραβές και ταμένες.....τα λουλούδια του λόχου θα ΄ναι!Και δε φτάνει που οι περισσότερες είναι στα ώπα-ώπα..γκρινιάζουν κιόλας!
    Λυπάμαι που το λέω κυρίες μου,αλλά είστε καλομαθημένες..

    Υ.Σ.Άμα ήμουν str8,δε θα μουν Dom,αλλά ΣΑΔιστής..
     
  10. Kits

    Kits Contributor

    Re: Απάντηση: Γιατι αυτος ο δισταγμος;;;;;


    Ετσι ετσι...
     
  11. Kits

    Kits Contributor

    Αμα δεν γνωριζετε εσεις οι γυναικες εμεις γιατι θα πρεπει να το ξερουμε????
     
  12. Kits

    Kits Contributor

    Re: Απάντηση: Γιατι αυτος ο δισταγμος;;;;;


    χαχαχαχαχαααα δικιο εχεις!!!! πικρη η αληθεια βλεπεις για μερικες...