Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γιατι αυτος ο δισταγμος;;;;;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Kits, στις 17 Μαϊου 2006.

  1. gaby

    gaby Guest

    Θα ήθελα να προσθέσω μία λεπτομέρεια, βάζω και ένα ερωτηματικό στο τέλος για κάθε χρήση...

    Ε/είμαστε βέβαιοι ότι μία femsub θα εκτιμήσει ερωτικά ότι της προσφερθεί (με το δικό της αισθητήριο) εύκολα;

    Μήπως υπάρχουν femsub που θα πλησιάσουν με τους δικούς τους ρυθμούς, θα εκδηλωθούν με τους δικούς τους τρόπους, αλλά για να αξίζει κάτι γι αυτές πρέπει να το έχουν λαχταρήσει και να έχουν προσπαθήσει για να το έχουν; Ή μάλλον για να τους προσφερθεί;
     
  2. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Γιατι αυτος ο δισταγμος;;;;;

    Σε βρίσκω ανατρεπτική ή μου φαίνεται ;  
     
  3. gaby

    gaby Guest

    Re: Απάντηση: Re: Γιατι αυτος ο δισταγμος;;;;;

    Δε γνωρίζω, πάντως είναι κάτι που μου έχει συμβεί <χαμόγελο>

    Ας μας πουν Α/αλλοι, άν έχουν άποψη.

    Πάντως για το ότι αξίζει αυτό που έχει λαχταρήσει μία μέχρι να της δοθεί, πρέπει λογικά να ισχύει και για μία, έστω ακόμα εκτός από μένα...
     
  4. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    ειλικρινά καποιες στιγμές νιωθω την αγάγκη να σου πω γλυκιά μου tender "χαλάρωσε και απόλαυσέ το"!!! (οπως ο τιτλος του νηματος της carissa) {sweet sweet smiles}

    Ναι όταν λαχταράς κάτι και κάνεις κόπο να το αποκτήσεις, εχει περισσότερη χάρη και μεγαλύτερη αξία... αφενός

    Απο την αλλη δεν ειναι μονη της η fem sub και μόνος Του ο Κύριός της... δεν είναι καθένας για "παρτυ Τ/του" Μια σχέση D/s or M/s και εφόσον την ονομάζουμε
    'σ χ ε σ η" εχει αλληλεπίδραση... ο Ε/ενας στον Α/αλλον. Το μεγεθος αυτης εξαρτάται απο τους συμμετέχοντες τα όριά Τ/τους , την εμπειρία Τ/τους τον ψυχισμό Τ/τους και τόσα άλλα μικρά και μεγάλα

    Με λίγα λόγια θεωρώ ότι αυτό το "ότι της δοθει..." ειναι πολύ σχετικό. Ενας Μαστερ που σέβεται τον εαυτό Του και την υπό Του, δεν θα της δώσει...ότι να ναι! Θα της δώσει αυτο που ειναι κατάλληλο για εκεινη αρχικά και στην πορεία θα την μαθει να της αρέσουν αυτά που Του αρέσουν!!

    ? isn't it so simple?? we just have to be cooooool  
     
  5. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    τωρα που το ξαναβλέπω και με τα αλματακια που είχε το νήμα , δεν ξέρω μήπως το προηγουμενο ποστ μου ειναι εκτός θέματος  

    Εννοουσες κατι τέτοιο tender moy ή κατάλαβα αλλα αντι άλλων... ?????
    <:conf:confused> ma εντελως!!!! lol
     
  6. gaby

    gaby Guest

    Κατά κάποιον τρόπο εγώ ήμουν "εκτός", MPslave <χαμόγελο>.

    Απλά ήθελα να πω ότι στην αριθμητική έλλειψη υποτακτικών γυναικών πρέπει κανείς να προσθέσει ότι οι υποτακτικές γυναίκες ενδεχομένως να έχουν και κάποια twists (επιεικώς) στον τρόπο που εκδηλώνονται επί της ερωτικής ουσίας του ζητήματος.

    Μιά και το επίκεντρο του θέματος ήταν ότι οι γυναίκες δεν εκδηλώνονται, σκέφτηκα ότι μπορεί να είχε μία μικρή σημασία αυτή η λεπτομέρεια.
     
  7. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει όλοι να βρισκόμαστε σε μια αναζήτηση υπό τύπου αγγελίας, είτε συντρόφου, παρτενέρ η προσώπου για οποιαδήποτε "χρήση"?
    Γιατί όσες δεν το κάνουν Κυρίαρχες- υποτακτικές ΠΡΕΠΕΙ να το κάνουν?
    Δηλαδή να αναζητήσουν Master η sub αντίστοιχα οι γυναίκες?
    Γιατί ειναι δηλαδή "μαγκιά"?
    Πως βγήκε το συμπέρασμα Master Kits ότι ψαχνόμαστε?
    Και πιστεύεις ότι ειναι και ο ενδεδειγμένος τρόπος να βρεις αυτό που αναζητάς?
    Να δεις 100 άτομα παράδειγμα, να τους περάσεις interview και αν πιστέψεις η υποψιαστείς ότι σου κάνει ένας ίσως και να ασχοληθείς μαζί του.... και?
    Γνώμη μου και άποψη μου φυσικά ειναι να αφήσετε τις αγγελίες στις επαγγελματίες που τους ειναι απαραίτητες.
    Πιστεύω. Ότι 'ναι να έρθει θε να ρθει, αλλιώς θα προσπεράσει!
     
  8. Kits

    Kits Contributor

     
  9. baliasanagnostou

    baliasanagnostou New Member

    Η αλήθεια είναι ότι στο εξωτερικό βλέπεις άλλες συμπεριφορές -- εδώ οι περισσότερες γυναίκες φοβούνται ακόμα μην χαρακτηριστούν "πουτάνες" ή "αντρογυναίκες" και να
    χάσουν το δικαίωμα στην αναπραγωγή, τον γάμο και την απο κοινού φορολογική δήλωση. Μετά φυσικά όταν καταλάβουν το παραμύθι πλακώνονται στα διαζύγια τα οποία τις περισσότερες φορές εμπεριέχουν και κάποιο ή κάποια παιδιά που "ζούν" την επανάσταση και δεν φταίνε φυσικά σε τίποτα.
    Πάντως νομίζω ότι το σκηνικό αλλάζει και θα δούμε μεγάλες αλλαγές - εδώ κέρδισαν τη eurovision οι LORDI στα φετίχ θα κολλήσουμε;
     
  10. G_E

    G_E Contributor

    Ο "δισταγμός" των γυναικών οφείλεται αποκλειστικά στο γεγονός οτι είναι γυναίκες.
     
  11. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

      Kαλησπερα KyriosG ...

    ...Οποιος εχει ματια βλέπει...και αν λειτουργει και το ενστικτο παει καλα...
    Αργοτερα ισως στησουν χωρο και οι υπολοιπες αισθησεις.
    Αυτο πετυχαινετε ακομη και χωρις αγγελιες αλλα μεσα απο διαλογους που ανετα μπορουν να καταληξουν και σε "φλερτ" μεταξυ δυο (για περισσοτερους δεν ξερω)
     
     
  12. Amazona

    Amazona Nothing More, Nothing Less - Amazona is the best!

    Να σας μιλήσω λίγο για τις γυναίκες; Αυτές τις ευαίσθητες υπάρξεις, που ρίχτηκαν τις τελευταίες δεκαετίες στη μάχη της αναζήτησης συντρόφου και δεν περιμένουν καρτερικά τον πρίγκιπα με το λευκό άτι;

    Πώς να τολμήσει μία γυναίκα άραγε να βάλει αγγελία; Γράφοντας τί; "Παχουλοκομψή, μετρίου αναστήματος, απόφοιτος λυκείου, ζητά γνωριμία με κύριο και ότι προκύψει" Αφού ρε παιδιά, όταν μιλάμε για γυναίκα, η εικόνα που σας έρχεται στο μυαλό είναι κάτι λιγότερο από την Κουλιανού και ότι κάτι περισσότερο από τη Γεωργία Βασιλειάδου!!!! Τί να κάνει και η άμοιρη γυναίκα; Κοπανιέται με τις ώρες στο γυμναστήριο, κάνει αιματηρές οικονομίες για να αγοράζει κρέμες κατά της κυτταρίτιδας και του τοπικού πάχους, και δεν τολμά να βγεί από το σπίτι αν δεν περάσει ένα στρώμα μπογιάτισμα, μή τυχόν και συναντήσει το έτερον ήμιση την ώρα που ψωνίζει στο μανάβη μελιτζανοκολοκυθάκια για να μαγειρέψει μικροαστικό μπριάμι φούρνου!

    Η γυναίκα του σήμερα δεν είναι λιγότερο "θύμα" από τον άντρα. Αν όμως τολμήσει να δημοσιεύσει την αγγελία της για αναζήτηση συντρόφου "Δεσποινίς ετών 31, ζητά γνωριμία με νέο εμφανίσιμο, οικονομικά ανεξάρτητο, ευπαρουσίαστο, με πλούσια προσόντα το λιγότερο που θα χαρακτηριστεί θα είναι αγάμητη και το περισσότερο πουτάνα!

    Κάποτε είχα βάλει μία αγγελία και ποτέ δεν μου απάντησε κανείς.