Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Για τον Πασά μου...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος Astarty, στις 24 Οκτωβρίου 2005.

  1. SaMoYeT

    SaMoYeT Regular Member

    Κθε συναισθημα ειναι εντονο καθε συναισθημα μας βαζει μεσα του και θελουμε να σκεφτουμε για αυτο...
    Ποιος ειπε π.χ. πως το αντιθετο της αγαπης το μισος δεν μπορει να μας κανει να σκεφτουμε το πως θα καταστρεψουμε καποιον πως θα τον πλήγωσουμε η θα τον πονεσουμε?
    Καθ συναισθημα εχει την δυναμη του απο εκει και περα εμεις καθοριζουμε ποια μας κανουν να φευγουμε απο τις flat καταστασεις.
    Εμεις σκεφτομενοι αποφασιζουμε με ποιο τροπο θελουμε να σπαταλησουμε την σκεψη μας και ως προς ποιο απο τα συναισθηματα μας.
    Και εχοντας ολο αυτο καταληγουμε ( τις περισσοτερες φορες ) στο think possitive
     
  2. Astarty

    Astarty Contributor

    Το μίσος είναι η άλλη πλευρά της αγάπης 
    Για να μισήσεις κάποιον πρέπει να τον λατρέψεις, να καταναλώσεις ενέργεια για αυτόν, να βρεις τρώτα σημεία που θα τον πονέσουν.
    Ας χρησιμοποιήσουμε την ενέργεια μας σε πιο εποικοδομητικά συναισθήματα 
    Και ναι τελικά καταλήγουμε στο think possitive.

    Πάντως όπως και να έχει χρειάζεται κάποιες φορές να νιώθουμε το αίμα μας να βράζει. Γιατί καταλαβαίνουμε πως είμαστε ζωντανοί.
    Και το BDSM, αυτό το lifestyle που αποκαλείτε είναι και αυτός ένας τρόπος!

    Αστάρτη
     
  3. SaMoYeT

    SaMoYeT Regular Member

    Φυσικα και πρεπει να τον λατρεψεις πριν τον μισησεις γιατι δεν θα μισησεις καποιον αδιαφορο ως προς εσενα αλλα καποιον που πριν ηταν κατι σημαντικο.
    Και οπως συμφωνησαμε Think possitive καλυτερα να σπαταλω την σκεψη μου ψαχνοντας και θελοντας να κανω, να δειξω σε καποιον την ομορφη πλευρα της σκεψης Μου...
    Μια χαρα ειναι astarty μιλαμε prv βγαζοντας πραγματα απο μεσα μας χωρις να μας ενδιαφερει το κοινο που παρακαλουθει την καθε σκεψη και θελω μας 
     
  4. Astarty

    Astarty Contributor

    Είναι μια ιδιωτική κουβέντα με όλους προσκεκλημένους. Όποιος θέλει μπορεί να μετέχει σε αυτό.
    SaMoYeT εύχομαι να σκέφτεσαι θετικά σε ότι και αν σου συμβαίνει. Η πίστη πως τα προβλήματα έρχονται με την λύση τους με βοηθάει να αντιμετωπίζω δύσκολες καταστάσεις. Και αν κάποια στιγμή χάνομαι, καθότι διαθέτω υπερ-αναλυτικό μυαλό, βρίσκεται δίπλα μου ο σύντροφος μου να μου φωτίσει το μονοπάτι. Αυτό είναι η σχέση...Αλληλοσυμπλήρωμα.

    Αστάρτη
     
  5. SaMoYeT

    SaMoYeT Regular Member

    Αλληλοσυμπληρωμα - Αλληλοεκτιμηση - Αλληλοσεβασμος - Ειλικρινια
    Δεν ειναι η βαση για καθετι που θα μας γεμιζει?
    Δεν ειναι οτι επιθυμουμε επιζητουμε?
    Μιση ζωη εγω δεν θελω να ζω...
    Τα υποτακαστατα τα ημιμετρα λεω να τα αφησω για αλλους...
     
  6. Astarty

    Astarty Contributor

    Νομίζω πως το 4ο που αναφέρεις είναι παρεξηγημένο. Λίγοι είναι αυτοί που είναι ειλικρινείς με τον εαυτό τους και με τον σύντροφο τους.
    Να εκμυστηρεύεσαι τις πιο αμαρτωλές σου σκέψεις...Αυτό σε δένει απίστευτα με τον άλλον. Είστε συνένοχοι σε αυτή την αμαρτία. Μοιράζεστε σκέψεις που δεν μοιράζεσαι με έναν φίλο. Αυτό στον κάνει ξεχωριστό. Έναν άνθρωπο που εσύ έχεις βάλει σε άλλο υψηλότερο επίπεδο. Για αυτό μου αρέσει να δίνω την ψυχή μου στις σχέσεις. Για να είναι ξεχωριστές. Και φυσικά πάντα υπάρχει το ρίσκο "Όποιος αντέξει!"

    Αστάρτη
     
  7. SaMoYeT

    SaMoYeT Regular Member

    Αν ειναι η αγαπη αμαρτια λοιπον που εχει πει και η Βανου αν δεν κανω λαθος 
    Φυσικα και μεσα απο τις κρυφες σκεψεις σου με εκεινη μοιραζεσαι ζεις βιωνεις απιστευτες εως και μοναδικες καταστασεις.
    Φυσικα και μεσα απο καθε μορφη δυνατων και γεματων συναισθηματων εισαι ικανος να τις ζησεις μεχρι την τελευταια σταγονα
    Και φυσικα καλο ειναι να ξερεις πως εχεις μεγαλες αντοχες γιατι στην αρχη δεν ξερεις τις αντοχες του αλλο και η μπορει να σε πνιξει το μεγεθος των συναισθηματων του η μπορει να σε κανει να νοιωσεις μεγαλυτερη ως προς το συναισθημα.
     
  8. Astarty

    Astarty Contributor

    RE: RE: Για τον Πασά μου...

    Δεν καταλαβαίνω απόλυτα την τελευταία σου φράση...μπορει να σε κανει να νοιωσεις μεγαλυτερη ως προς το συναισθημα.

    Θα μπορούσε το έντονο συναίσθημα να σε κάνει να υπερεκτιμήσεις τις αντοχές σου; Και αν ναι γιατί θα πρέπει να είναι αρνητικό προς εσένα; Αν δεν θέλεις να απογοητεύσεις τον σύντροφο σου θα προσπαθείς και θα μάχεσαι για την αύξηση των αντοχών σου, για το καλύτερο.
    Κάνω λάθος να πιστεύω πως αυτή είναι και η κινητήριος δύναμη μιας υποτακτικής; Να στέκεται υψηλά σε όποιες περιστάσεις. Το ίδιο και του Κυρίαρχου.

    Αστάρτη
     
  9. SaMoYeT

    SaMoYeT Regular Member

    Αυτα ειναι τα καλα ερωταπαντησεις...  
    Λοιπον δεν ειπα τιποτα αλλο περα απο το οτι το δυνατο δικο σου συναισθημα ειναι ικανο να τρομαξει τον αλλον ως προς την ικανοτητα του να το αντεξει
    Ο τρομος δεν ειναι πιθανον να τον απομακρυνει?
    Οσο αναφορα το αντοχες... αντοχες ως προς τι ως προς συναισθημα που νοιωθεις για καποιον?
    Σε αυτη τη περιπτωση φυσικα και αν διωξεις το πρωτο τρομο μπορει και να μεγαλωσεις αυξησεις αντοχες σου.
    Τελος στο θεμα Κυριαρχου υποτακτικου φυσικα και υπαρχει θεμα αντοχων η οριων που παλευεις να αυξησεις μεσα απο την τριβη αυτης της σχεσης..
    Κανε και αλλες ερωτησεις...  
    Μια χαρα ψυχαναλυση δεχομαι δωρεαν  
     
  10. Astarty

    Astarty Contributor

    Να τον τρομάξει το έντονο συναίσθημα; Χμμ...θα πρέπει να τον ρωτήσω τον Συκοφάντη. Αν και ξέρω την απάντηση του: "Γουστάρωωωωωω" θα μου πει! Το ίδιο λέω και εγώ.
    Δεν αμφιβάλλω όμως πως αυτό που λες SaMoYeT συμβαίνει. Κάποιοι τρομάζουν. Και τι μπορώ να κάνω εγώ γι'αυτό; Να βάλω χαλινάρια στον έρωτα μου; Δεν μπορώ. Όσες φορές το προσπάθησα πνιγόμουν. Έβγαινε θυμός από μέσα μου για μένα και για τον σύντροφο μου.
    Κρύβεις ένα σαράκι μέσα σου που σε τρώει.
    Η διαφάνεια στα συναισθήματα μέσα στην σχέση νομίζω πως λυτρώνει.
    Θα ομολογούσες στην υποτακτική σου τις ανασφάλειες σου; Γιατί η ομολογία μας, η κατάθεση μας θα πρέπει να είναι αποτρεπτική και όχι συνδετική;

    Αστάρτη

    Υ.Γ. SaMoYeT, αν υπάρχει φόβος να εκτεθείς με την ψυχαναλυτική διαδικασία που ακολουθούμε, σε παρακαλώ να σταματήσεις. Δεν θέλω να σε φέρω σε δύσκολη θέση.
     
  11. SaMoYeT

    SaMoYeT Regular Member

    Να τον ρωτησεις   και φυσικο ειναι να σου πει γουσταρω οπως θα ελεγε ο καθενας που δεν φοβαται τον εαυτο του που τον ξερει καλα και τον εχει μελετησει οσο αφορα αναγκες θελω ποθω ευχομαι ελπιζω περιμενω.
    Ομως δεν αναφερομουν εκει αλλα στη μαζα... και ας ξερω πως δεν ειμαι μερος της.
    Και το ξερω λογο τροπου που αντιλαμβανομαι τις καταστασεις..με τους ανθρωπους και το τι ειναι η το τι θα ηθελαν να ειναι η τελος τελος το τι νομιζουν πως ειναι...
    Παντα κατα την δικη μου γνωμη που μπορει να ειναι η να μην ειναι σωστη...
    Ομως ακομα και αυτη την γνωμη εχω τα αντερακια να την πω και ας πεσουν ολοι να με φανε για αυτη...
    Αρα φυσικα και δεν εχω προβλημα να εκτεθω ως προς τις δικες μου σκεψεις και επιθυμιες...
    Εκτος αν σε κουρασε ενα δημοσιο private 
     
  12. Astarty

    Astarty Contributor

    SaMoYeT άργησα να σου απαντήσω αλλά τον ρώτησα...
    Δεν είπε γουστάρω   Μου έδωσε την εξής απάντηση:

    Νομίζω λοιπόν πως γουστάρει αυτό το ξύπνημα των συναισθημάτων.
    Μέχρι κάποιος να φτάσει σε αυτό το πάγωμα ίσως έχει και την ψευδαίσθηση ότι και τα ημίμετρα αρκούν. Αλλά όχι. Όπως είπες SaMoYeT...μισή ζωή δεν δύναμαι να ζω.

    Αστάρτη