Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γουστόζικοι βανίλλα/υπό/σλέιβς/Ντομς/Μάστερς

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Λύσανδρος, στις 14 Νοεμβρίου 2017.

  1. lotus

    lotus Silence

    Αν και νομίζω ότι ξεφεύγουμε από το θέμα του νήματος...
    Αφήνεις τη ζωή σου στην τύχη?
    Πως λέμε φτερό στον άνεμο?
    Όσα πάνε κι όσα έρθουν?
    Τότε παίρνεις το έτοιμο πακετάκι  
     
  2. Iwn1989

    Iwn1989 Regular Member

    Καλύτερα να μην πω τι έχω πάρει και τι όχι...
    Ευχαριστημένο πάντως δε με λες!  
    Πήρα αφορμή να απαντήσω από αυτό που έγραψες, για το οποίο νομίζω ότι δεν ισχύει στην πραγματικότητα, συγγνώμη κιόλας!
    Η πλειονότητα μένει στο "φαίνεσθαι" της πρώτης στιγμής, εκείνης της ώρας.... και στη λεγόμενη "θετική ενέργεια" που ποτέ δεν κατάλαβα -ή μάλλον ξέρω, αφορά αποκλειστικά εκείνους που είναι ευχαριστημένοι από τη ζωή τους και είναι λογικό να "σκορπάνε" θετικότητα, εκείνοι πάλι που δεν, είναι υποχρεωμένοι να υποκρίνονται, ως εκ των πραγματων. Αν είναι καλοί "ηθοποιοί" πιάνει, αν όχι, όχι.....- πώς την αποκτάς.. Η ουσία είναι ότι το πράμα είναι φαύλος κύκλος, στην πράξη. Και καταλήγει στο ότι οι μόνοι τους μένουν πάλι μόνοι τους....
     
    Last edited: 12 Φεβρουαρίου 2018
  3. lotus

    lotus Silence

    Το θέμα είναι αν θέλεις να είσαι στην πλειονότητα του "φαίνεσθαι" αν ναι έχει καλώς, αν όχι κάνεις κάτι για να το αλλάξεις αυτό  
    Σκέψου σχετικά με αυτό που είπες για τη θετική ενέργεια τι σημαίνει για σένα να είσαι ευχαριστημένος από τη ζωή σου, γιατί όποιος δεν είναι αν δεν κάνει κάτι για να είναι τότε θα πέφτει στο φαύλο κύκλο της υποκρισίας όπως αναφέρεσαι που είναι μάλλον ο μοναδικός λάθος τρόπος  
    Η ουσία είναι ότι θα πρέπει να είσαι ευχαριστημένος από τη ζωή σου και μόνο που ανοίγεις τα μάτια σου το πρωί και παίρνεις την πρώτη αναπνοή
    Γιατί δεν σου ανήκει δώρο είναι και μάλιστα από τα μεγαλύτερα
    Και για να επαναφέρω στο θέμα του νήματος όλοι εν δυνάμει μπορούμε να βρούμε αυτόν που μας αναλογεί, που "κουμπώνει" μαζί μας  
    Αν δεν είμαστε ικανοποιημένοι από αυτό δεν μας φταίει ο άλλος ας μην τον επιλέγαμε μέσα μας να κοιτάξουμε να δούμε το γιατί...
    Όλοι οι άνθρωποι έχουν είναι όμορφοι απλά κάποιοι κάπου χάσανε το δρόμο ποιοι είμαστε εμείς που θα βάλουμε πίσσα και πούπουλα (όπως είπε μια φίλη σήμερα) είμαστε καλύτεροι?
    Όλοι σφάλουμε και όλοι έχουμε και την όμορφη πλευρά μας
     
  4. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Δεν ξέρω τι λες εσύ, εγώ πάντως είμαι γαματη  
     
  5. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Πακετάκι;
     
  6. lotus

    lotus Silence

    Χα χα καλημέρα  
    Είναι αναφορά του Ίωνα στο αρχικό μου μήνυμα
     
  7. ουαου! 
     
  8. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Ω ναι αγαπητή.  

    Και φυσικά αυτοί που είναι αληθινά τέτοιοι,
    κι όχι εκείνοι που δίνουν αυτή την εντύπωση είτε επειδή υποκρίνονται είτε επειδή αυταπατώνται πειστικά.

    Θέλει εμπειρία να τους ξεχωρίζει κανείς.

    Σε εμπνέουν να θες να γίνεσαι καλύτερος μέσα σου και να τους μοιάσεις σε αυτό.
    Να διδαχθείς από εκείνους μέχρι να αποκτήσεις κι εσύ αυτό το πολύτιμο χαρακτηριστικό.

    Εμένα τουλάχιστον.  
     
  9. entelweis

    entelweis Regular Member

    Μου αρέσουν οι άνθρωποι με χιούμορ.Αυτοι που θα σε κάνουν να γελάς και θα σου φτιάχνουν τη διάθεση ακόμα και μετά από μια δύσκολη μέρα.Μου αρέσουν οι άνθρωποι που είναι ευθύς και ειλικρινης που ξέρεις ότι ότι έχουν να στο πουν,θα στο πουν.Τελος μου αρέσουν οι σταθεροί και δυνατοί άνθρωποι που μπορείς να τους εμπιστευτείς και ξέρεις ότι θα σε προστατεύσουν και θα σε στηρίξουν όποτε το έχεις ανάγκη.
     
  10. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Να είναι ειλικρινείς, να μπορούν να αυτοσαρκάζονται, να αντέχουν το καλοπροαίρετο πείραγμα, να έχουν γερό στομάχι και να μην έχουν expectations πέρα των συμφωνηθέντων.
     
  11. δεν ξερω γιατι αλλα ο γυναικες ελκονται πολυ απο το χιουμορ.Τωρα για εμενα, μου αρεσει η γυναικα να ειναι σοβαρη και κατασταλαγμενη.
     
  12. MrsBorealis

    MrsBorealis Me before you

    Οταν καποιος εχει χιουμορ δεν σημαινει οτι δεν ειναι σοβαρος.
    Επισης,οταν καποιος δεν εχει χιουμορ,δεν σημαινει οτι ειναι σοβαρος.