Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γυμναστική;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Darkreminder, στις 22 Ιουλίου 2008.

  1. Darkreminder

    Darkreminder Regular Member

    Καλησπέρα.
    Άνοιξα αυτό το θέμα με το σκεπτικό ότι ένας/μία slave πρέπει να έχει την φυσική κατάσταση για να μπορεί να ανταπεξέρχεται στις επιθυμίες του/της Master/Mistress, και φυσικά να κράταει μια καλή εμφάνιση για ευνόητους λόγους. Υπό αυτό το σκεπτικό, και γνωρίζοντάς τις ιδιέτερότητες του αντικειμένου... κατά την γνώμης σας ποιο είναι το κατάλληλο πρόγραμμα γυμναστικής ενός slave;
    Φιλικά. Χ.
    Υ.Γ. Δεν προτείνω κάτι επειδή δεν έχω ιδέα... γι αυτό ρωτάω άλλωστε.
     
  2. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Δεν νομιζω οτι ειναι τοσο απαραιτητο ενας υποτακτικος για να ανταπεξελθει στις υπηρεσιες του να γυμναζεται.
    Ασφαλως και η γυμναστικη εξασκει το σωμα και εξασφαλιζει υγεια, ομως δεν σημαινει οτι γυμναζομαι= αντεχω τον πιθανο πονο που μπορει να μου προκληθει.
    Θελω να πω, οσο και να γυμναζεται καποιος καθε ανθρωπινο σωμα αντιδρα διαφορετικα σε αυτες τις περιπτωσεις.
     
    Last edited: 22 Ιουλίου 2008
  3. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    ψωνια στο the mall με την πιστωτικη του Μαστερ .....
     
  4. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Μα....για γυμναστικη μιλαμε οχι για shopping therapy! 
     
  5. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    και το βαδιν γυμναστικη ειναι ...
     
  6. Vermilion

    Vermilion Regular Member

    Κατά τη γνώμη μου το καλύτερο πρόγραμμα γυμναστικής είναι αυτό που χρησιμοποιεί ο Ε.Σ. στο σώμα των Ορεινών Καταδρομών.  
     
  7. elGreco69

    elGreco69 New Member

    Και που ξέρεις το πρόγραμμα αυτό;
     
  8. anatoni543

    anatoni543 Regular Member

    η γυμναστική δεν έχει να κάνει καθολού με την αντοχή στο πόνο,ο καθένας μας αντιλαμβάνεται το πόνο διαφορετικά αφου έχουμε διαφορετική ευαισθησια στο πόνο,καθώς ο πόνος είναι ερεθεισμά των νευρων μπορεισ να εκπειδευτεις νοητικά να αντεχεις το πόνο, ο στρατος χρησιμοποιει μεθόδους καταπονήσης και εξευτελισμου ωστε ο στρατιωτης να εξοικιωθει με τον πόνο και το εξευτελισμο,άλλα και να σπασει καθε αντιδραση που έχει στη εξουσια των ανωτερων του
     
  9. elfcat

    elfcat . Contributor

    Η καλή εμφάνιση έχει να κάνει με την καλή υγεία. Η εκγύμναση έχει πρώτα απ' όλα να κάνει με την καλή υγεία. Και καλή υγεία πρέπει να έχουν και Κυρίαρχοι και υποτακτικοί... 

    αλλά σχετικά με την αντοχή στον πόνο η εκγύμναση του σώματος δεν συνδέεται άμεσα. Καποιος μπορεί να γυμνάζεται τακτικά αλλά να μην αντέχει στον πόνο. Παρά μόνο αν περάσει καμία εδική εκπαίδευση..
     
  10. cider

    cider Kitchen master

    Περπάτημα. Προαιρετικά κολύμπι.
     
  11. leopoldos

    leopoldos Regular Member

    Όποιος δεν έχει καλή φυσική κατάσταση και ωραία εμφάνιση στον Καιάδα δηλαδή;
     
  12. cider

    cider Kitchen master

    Για την εμφάνιση, περί ορέξεως κολοκυθόπιττα, αν και επιφυλάσσομαι του δικαιώματός μου να ρίχνω όποιον θέλω στον προσωπικό μου Καιάδα χωρίς να δίνω λογαριασμό, έτσι δεν είναι;

    Όσο για τη φυσική κατάσταση, ε, δεν είπαμε να είναι το κορμί, αλλά όχι και να φοβάσαι να της τραβήξεις λίγο τα χέρια μην πάθει λουμπάγκο με την πρώτη...