Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γυμναστικούλα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και υγεία' που ξεκίνησε από το μέλος Hematite, στις 18 Δεκεμβρίου 2018.

  1. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    Τα υ αιτουνται πρώτα  
     
  2. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    Το θέμα έχει το ενδιαφέρον του.

    Καταρχήν δεν νομίζω πως θα διαφωνήσει κανείς ότι η γυμναστική σε τακτική βάση προσφέρει ευεξία. Και η ευεξία, δλδ το να μην κουράζεσαι εύκολα, προφανώς συνδέεται με περισσότερη αντοχή (επιδόσεις το λένε;  στο σεξ. Επίσης, δεν νομίζω να διαφωνήσει κανείς πως τα πασίγνωστα στους χώρους των γυμναστηρίων συμπληρώματα διατροφής (τουμπανόσκονες, στεροειδή, κλπ), πέρα από κάποια πρόσκαιρη παρέμβαση στο σώμα (πχ αύξηση όγκου για αισθητικούς λόγους), μακροπρόθεσμα μάλλον θα βλάψουν παρά θα ωφελήσουν τον όποιο ανθρώπινο οργανισμό.

    Από κει και πέρα, η ευλυγισία δεν είναι μόνο τι είδους γυμναστική κάνουμε (αν κάνουμε) σε αυτή τη χρονική φάση της ζωής μας, αλλά και το τι κάναμε μικρότεροι.
    Χαρακτηριστικό παράδειγμα όσοι κάνανε μπαλέτο (σε μικρή φυσικά ηλικία), οι οποίοι έχουν μεγαλύτερη ευλυγισία από όσους κάνανε κάποιου άλλου είδους εκγύμναση.
    Αντίστροφα, υπάρχουν και οι περιπτώσεις ανθρώπων που κάνανε έντονη άθληση (πχ πρωταθλητισμό), οι οποίοι έχουν πάθει κάποιο σοβαρό τραυματισμό και είναι πλέον απαγορευτικό να κάνουν συγκεκριμένες ασκήσεις - πρακτικές.
    Νομίζω όμως πως η γιόγκα, αλλά και οι πιλάτες, καθώς και κάθε άλλο είδος γυμναστικής με το οποίο κάνεις τακτικά stretching στους μύες, αυξάνουν σίγουρα την όποια ευλυγισία έχει κάποιος.

    Επιπλέον, φρονώ πως δεν πρέπει να συγχέεται το πόσο ευλύγιστος είναι κάποιος με το πόσο ᾽᾽καλά᾽᾽ θα δεθεί.
    Γιατί ασχέτως της τεχνικής που ακολουθεί κάποιος, ο πρωταρχικός σκοπός ενός δεσίματος είναι να φέρει το έτερο σώμα σε άβολη θέση.
    Και ο καθένας που δένει, αναγνωρίζει μέχρι που να πάει και μέχρι πόσο να αφήσει τον άλλον.
    Με απλά λόγια, όλοι μπορούνε να το απολαύσουνε, είτε είναι τα παιδιά - λάστιχο, είτε πονάνε στην μέση και μόνο που πιάνουν το γόνατό τους.

    Και last but not least, ο σαδισμός με flogger, crops, μαστίγια κλπ, είναι προφανώς κουραστικός και σε αυτό η τακτική γύμναση σίγουρα θα έχει καλύτερα επίδραση.
    Δεν νομίζω όμως ότι η αντοχή στον πόνο συνδέεται άμεσα με τη γύμναση των μυών, όσο με το δέρμα αυτού που δέχεται τον πόνο.
     
  3. Black Dog Stray Michael

    Black Dog Stray Michael Regular Member

    Πιστεύω ότι βοηθάει γιατί αν μη τι άλλο γνωρίζεις καλύτερα το σώμα σου, την αντοχή και τη δύναμη σου - κατ επέκταση και στον "τομέα" μας.

    Προτάσεις για το τι θα βοηθούσε δεν έχω, μπορώ μόνο να σου πω τι κάνω εγώ. Στην αντοχή βοηθάει κάπως το τρέξιμο και οι ασκήσεις με το βάρος του σώματος, στην ευλυγισία οι διατάσεις που πρέπει να ακολουθήσουν. Στην ευλυγισία βοηθάνε πολύ πολύ πολύ όπως προανέφερε κάποιος και οι πολεμικές τέχνες.

    ...πολυ μίλησα για τη γυμναστική και μου άνοιξε η όρεξη  
     
  4. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Το ξέρω τέκνον μου, Εγώ ελέγχω τις αιτήσεις σας και ευλογώ τις επιλογές των Κ, γι αυτό ανατσουτσούρωσα με την γλώττα του @lizard_ που έλαθε. Ευτυχώς όμως κατάλαβε γρήγορα το λάθος του.
     
  5. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    ποιο λάθος?
     
  6. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Τι ποιό λάθος ; επιλέγουν τα υ η αιτούνται;
     
  7. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    το ίδιο είναι ρε μαν. θα παίξουμε με τις λέξεις τώρα? στην τύχη αιτούνται δηλαδή?
     
  8. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Ε, άμα είναι το ίδιο ρε @lizard_ προς τι το ποστ #49;
     
  9. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    ρωτάς παραπάνω αν επιλέγουν τα υ, στο ποστ 49 σου απαντώ οτι ναι επιλέγουν, με ολίγον απο bdsmική μελούρα...
     
  10. tithon

    tithon Contributor

    χωρίς να θέλω να ανακατευτώ, υποθέτω ότι η διαφωνία αφορά στην διαφορά της επιλογής όπως στην διαφήμιση του γερμανου "έλα να επιλέξεις το ταμπλετ σου" από την επιλογή όπως στην φράση "το πήρα απόφαση, έκανα την επιλογή μου". αλλά απλά υποθέτω.
     
  11. eteros

    eteros Regular Member


    Ποια γυμναστική, φυσικοθεραπεία, αποκατάσταση μπορεί να κάνει αυτό; Καμία μόνο η Yoga λόγω φιλοσοφίας!

     
  12. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    πως γίνεται μια φιλοσοφία να έρχεται σε αντίθεση με το bdsm? σε ποιά σημεία? (no troll)