Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γυναίκες, Μύες και Φετίχ

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 27 Ιανουαρίου 2006.

  1. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Το βασίζεις σε κάποιες έρευνες και στατιστικές μελέτες αυτό isnogood ;
     
  2. Guest05

    Guest05 Guest

    RE: RE: Γυναίκες, Μύες και Φετίχ

    Τι μύθος πάλι είναι αυτός; Τι θα πει ανοργασμική γυναίκα ; Για την περιπτωσιολογική ανοργασμικότητα των γυναικών φταίνε οι εραστές τους ΚΑΙ ΜΟΝΟ.

    Δεν υπάρχουν ανοργασμικές γυναίκες ανοργασμικές σχέσεις υπάρχουν
     
  3. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Y.Γ. Ναί, γνωρίζω τα περι επαναλλήψεως, όμως κάποιες φορές αξίζει
     
  4. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    αν και οι MasterJp και Χαινριχ εχουν δικιο και συμφωνω μαζι τους εστω και αν αυτο εκ πρωτης αντιφασκει με το προηγουμενο μου ποστ ... θα επιμεινω στην συμβουλη "μεινετε μακρια" ... Οχι .. δεν υπαρχει επισημη στατιστικη ερευνα , υπαρχουν ομως καποια χρονια μεσα στον αθλητικο χωρο . Αξιολογοντας τα γεγονοτα που βιωνεις ο ιδιος αλλα και που παρατηρεις γυρω σου , χτιζουν αυτο που ονομαζουμε εμπειρια .. και η εμπειρια , τουλαχιστο , η δικη μου δεν ειναι η καλυτερη ...
    Σιγουρα φταει το κλικ , σιγουρα φταει η χημεια , ισως ομως και η αυξημενη παραγωγη ορμονων να παιζει τον αρνητικο της ρολο .... Διαφωνω ομως με τον Χαινριχ στο οτι φταινε ΜΟΝΟ οι εραστες .. φταινε και οι δυο εξισου ... ποτε δεν φταιει ο ενας σε παιχνιδι για δυο .. το θεμα ειναι ποιος παραδιδει τα οπλα και ποιος προσπαθει ......
     
  5. Mavrobasilis

    Mavrobasilis Regular Member

    RE: RE: Γυναίκες, Μύες και Φετίχ

    Αγαπητέ μου, αν αναφέρεσαι σε κοπελιές που κάμουν πρωταθλητισμό κι από τα ανδρογόνα στη ντόπα τα μουστάκια ντως είναι μεγαλύτερα από τα δικά μου, δε μπορώ παρά να συμφωνήσω. 'Ανοργασμικιά' ή μη, ποιός μπορεί να ρέγεται τη Θέκλα του Αρκά;

    Επίσης θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες Χάινριχ και MasterJp. Βιολογικά οι 'ανοργασμικές' είναι ένας πολύ βολικός μύθος (όπως και το κατά τους γυναικολόγους ανύπαρκτο g point). Οπότε μένει η έννοια της νοοτροπίας ως περιεχόμενο του χαρακτηρισμού (ήτοι η 'ξινή' ή 'δυσκοίλια' γκόμενα, βλ. και 'παρακαλετό μουνί, ξινό γαμήσι'). Αυτό όμως είναι εμπόδιο που πρέπει να υπερπηδηθεί (κυριολεκτικά) από τον άμεσα ενδιαφερόμενο, ήγουν τον άνδρα που τη βατεύει και ενδεχομένως τη νέμεται.
     
  6. Amazona

    Amazona Nothing More, Nothing Less - Amazona is the best!

    RE: RE: RE: Γυναίκες, Μύες και Φετίχ


    Να το λέει ένας άντρας έχει άλλη γλύκα από το να το πεί μία γυναίκα!

    Όσο για τις αθλήτριες, ναί ίσως να έχουν κάποια διαταραχή λόγω ορμονών (ούτως ή άλλως παίρνουν ορμόνες για να μήν έχουν περίοδο), αυτό δε σημαίνει ότι δεν μπορούν να απολαύσουν ένα καλό γαμ** (πάντα εκτός αγωνιστικής περιόδου και αν δεν έχουν προπόνηση).

    Υπάρχει και η κατηγορία αντρών που περιμένουν πως μία γυναίκα με το που θα ξαπλώσει το κρεβάτι και θα γδυθεί, είναι έτοιμη (μόνο να ανοίξει τα πόδια μένει). Γνωστοί τεμπέληδες! (συνήθως ωθούν τη σύντροφό τους να κάνουν τρίο με μία γυναίκα, η οποία ουσιαστικά αναλαμβάνει το ρόλο της προετοιμασίας του "εδάφους" - βλ. προκαταρτικά - και αυτοί συμβάλλουν μόνο στην γεώτρηση <κάτι θυμήθηκε και γελάει>).
     
  7. G_E

    G_E Contributor

    RE: RE: Γυναίκες, Μύες και Φετίχ

    και πώς θα αισθανόσουν Oscar στην ιδέα να σε έπειθε να αθληθείς μαζί της, σε πρόγραμμα light, ειδικά για σένα..??

    σκέψου το ζεστό, ενθαρρυντικό της βλέμμα στο πρώτο ζέσταμα…

    Το "φρίκη" το 'πες. Δε μετράει.
     
  8. llazouli

    llazouli Contributor

    Κάτι σαν τους ''Τεμπέληδες της εύφορης κοιλάδας'' για να θυμηθούμε και την ταινία...

    Ίσως σ' αυτήν την περίπτωση το μαστίγιο στα χέρια των γυναικών, να ήτο μία κάποια λύσις... 

    Κyrie G, αν θες την προσωπική μου γνώμη σ' ό,τι αφορά τον αγαπημένο μου Όσκαρ, ευχαρίστως θα πιλαλούσε σαν το κατσίκι με κοντοβράκι και κασκέτο σ' όλα τα στάδια και τα γυμναστήρια αυτής της γης, με την προϋπόθεση ότι το πρόγραμμα ήταν ''υπέρ της αθλήσεως της ηδονής'' και των συναφών πτυχών αυτής.
     
  9. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    RE: RE: RE: RE: Γυναίκες, Μύες και Φετίχ

    γι αυτο υπαρχουν τα διαζυγια και οι αποχαιρετισμοι ... δεν αξιζει να το τραβας και να μην ερχεται ...
     
  10. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    sharkhunter κάπου είχα διαβάσει, δεν θυμάμαι που, ότι οι περισσότεροι άντρες ενστικτωδώς, κοιτάζουν τις γυναίκες με ανοιχτή λεκάνη γιατί λέει αυτές μπορούν πιο εύκολα να τεκνοποιήσουν, όσο για τις γυναίκες δεν τις ενδιαφέρει τόσο η εμφάνιση του άντρα, αρκεί να τους βγάζουν το αίσθημα ότι αυτός θα είναι ιδανικός για πατέρας των παιδιών τους. Μύθος ή αλήθεια, δεν ξέρω  
     
  11. Don Machino

    Don Machino Regular Member

    Γεια είμαι ειληκρινής, μια γκόμενα η οποία βάζει 100+ κιλά πρέσσα δεν μου κάνει αίσθηση.

    Σίγουρα όμως ένα ελαστικό και σφιχτό κορμί είναι όλα τα λεφτά...
    Και αναφέρομαι σε αυτές που ασχολούνται με τον κλασσικό χορό.Αφήστε που τα πόδια τους είναι τέλεια...
     
  12. phoenixxx

    phoenixxx Regular Member

    19 χρονών είχα μια πολύ ενδιαφέρουσα σχετική εμπειρία...

    Σε κάποιες καλοκαιρινές διακοπές στην Κέρκυρα γνώρισα μέσω κάποιου κοινού φίλου ένα πολύ εντυπωσιακό πλάσμα. Την έλεγαν Τζούλι, ήταν από την Αυστραλία (όπως και ο φίλος). Η Τζούλι ήταν απλά, όπως έμαθα, παγκόσμια πρωταθλήτρια στο body building...

    Η Τζούλι, με ύψος κοντά 1.80, είχε ένα πολύ όμορφο πρόσωπο, πολύ μακριά ίσια ξανθά μαλλιά, καταπράσινα μάτια και ένα πολύ γυμνασμένο, κτισμένο, ανάγλυφο σώμα μιας παγκόσμιας πρωταθλήτριας. Μεγάλο στητό στήθος και μακριά, απίστευτα γυμνασμένα μυώδη πόδια. Και μακριά φούξια νύχια! (ήταν τότε στην μόδα...)

    Στην αρχή, όταν την γνώρισα, με απώθησε το σώμα της. Δεν μπορούσα να αποδεχτώ αυτό που έβλεπα. Μου φάνηκε σαν να ήταν κάπως παραμορφωμένο! Ευτυχώς, η ίδια ήταν ένας εξαιρετικά ενδιαφέρον, γεμάτος χιούμορ και πολύ επικοινωνιακός άνθρωπος. Έτσι αποδέχτηκα τουλάχιστον την παρουσία της στην παρέα, αν και το κορμί της με τάραζε κάθε φορά που το κοίταζα. Δεν πίστευα πως ένα γυναικείο κορμί μπορούσε να έχει τόσες γραμμώσεις και μύες! Της έριχνα συνεχώς πλάγιες ματιές, δεν ήξερα αν με έλκυε ή με απωθούσε αυτό που έβλεπα. Το μόνο πράγμα που ήξερα ήταν πως με σόκαρε!

    Μια και εκείνο το καλοκαίρι πηγαίναμε όλοι σε ένα μεγάλο γυμναστήριο την προσκαλέσαμε για να κάνει και εκείνη την αναγκαία για εκείνη προπόνηση μαζί μας. Δέχτηκε αμέσως. Εκεί με περίμενε η πρώτη μεγάλη έκπληξη.

    Έκανα το πρόγραμμα μου κανονικά (ήμουν σε πολύ μεγάλη φόρμα τότε) και συνειδητοποιώ πως η γυναίκα σήκωνε βαράκια με τα κιλά που έκανα εγώ στα πόδια μου (60 κιλά)!! (Στα πόδια σήκωνε 120 κιλά, μόνο για ζέσταμα) Και έκανε τις άπειρες επαναλήψεις, υπομονετικά, χωρίς να κουράζεται.

    Συνειδητοποίησα ξαφνικά πως είχα σταματήσει και καθόμουν και την θαύμαζα! Και κοιτάζοντας γύρω είδα πως όλοι στο γυμναστήριο είχαν σταματήσει και απλά την κοίταζαν υπνωτισμένοι! Ήταν πολύ εντυπωσιακή και άρχισα να καταλαβαίνω τι μπορούσε να κάνει με αυτό το κορμί.

    Μετά από δύο μέρες βρέθηκε όλη η παρέα στην παραλία της Γλυφάδας (στην Κέρκυρα). Περιττό να πω πως είχαμε όλοι πεθάνει στα γέλια με τα καμάκια που κυκλοφορούσαν και σταματούσαν εμβρόντητοι μπροστά στην ξαπλώστρα της Τζούλι. Απλά δεν ήξεραν τι να πουν! Περνούσαν ξανά και ξανά, γοητευμένοι από αυτό το απίστευτο σώμα, για να καταλάβουν καλύτερα τι έβλεπαν. Όντως, ήταν απίστευτη με μπικίνι, όμως τι να πουν σε κάποια που μοιάζει σαν την μικρή αδελφή του Σβαρτσενέγκερ;

    Το χαμόγελο της ήταν τελικά αυτό που με κέρδισε. Διασκέδαζα πολύ με την προφορά της και την πείραζα! Εκείνη γέλαγε.

    Μετά από λίγες μέρες που κάναμε διακοπές μαζί, όχι μόνο αποδέχτηκα το κορμί της, αλλά άρχισα να καμαρώνω που ήμουν στην ίδια παρέα και που την συνόδευα. Τα βράδια δε, ήταν απλά απίστευτη. Ντυμένη με τα φορεματάκια της και τα τακούνια της, ήταν πολύ θηλυκή.

    Λάτρευα που με έπιανε και με σήκωνε στο αέρα σαν πούπουλο, παρόλα τα 72 κιλα μου. Με έκανε ότι ήθελε, σαν να ήμουν το παιχνίδι της. Άρχισε να μου αρέσει αυτή η αίσθηση πως μια τόσο ισχυρή σωματικά γυναίκα μπορούσε να με κάνει ότι ήθελε, Άρχισα να έχω φαντασιώσεις, πως θα ήταν άραγε να κάνω έρωτα σε ένα τέτοιο ατσαλένιο γυναικείο κορμί.

    Την ερωτεύτηκα.

    Με ακινητοποιούσε με τα ισχυρά της χέρια και θα με κοίταζε περιπαικτικά με αυτά τα υπέροχα σκούρα πράσινα μάτια. Χανόμουν στο αγγελικό της πρόσωπο. "Τι θα κάνεις τώρα;" με ρώταγε με ένα σαρδόνιο χαμόγελο... Όσο και να πάλευα, δεν μπορούσα να ξεφύγω. Τότε με φίλαγε...

    Δεν κράτησε πολύ η γνωριμία μου με την Τζούλι. Μετά από 5 μέρες επέστρεψε εσπευσμένα πίσω στην πατρίδα της γιατί αρρώστησε ξαφνικά ο πατέρας της. Την αποχαιρέτησα στο αεροδρόμιο. Κοίταξε πίσω όταν επιβιβαζόταν στο αεροπλάνο και με αποχαιρέτησε.

    Δεν την ξαναείδα ποτέ ξανά. Δεν ήλθε ποτέ πίσω στην Ελλάδα. Έμαθα μόνο πως στα επόμενα χρόνια κέρδισε ακόμα δύο παγκόσμιους τίτλους στο body building. Της έστειλα τα συγχαρητήρια μου μέσω του κοινού μας φίλου.

    Πιστεύω πως αυτό που αισθανόμουν μαζί της, ένα ακατέργαστο ακόμα αίσθημα υποταγής, με καθόρισε για την μετέπειτα ζωή μου. Ανέκαθεν με έλκυαν οι ισχυρές γυναίκες. Όμως η Τζούλι, με το μοναδικό, ισχυρό κορμί της, μου έμαθε για πρώτη φορά την δύναμη της παράδοσης...