Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γυναικεία αντιζηλία

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Katemou, στις 12 Μαϊου 2019.

  1. Katemou

    Katemou Εκτός λειτουργίας

    Η κουτσούλια σημαίνει τύχη.... 
     
  2. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Αλλααααααααα.......
    Να καταλαβαίνουν και πολλά...
       

    Συγγνώμη Δεν κρατήθηκα  
     
  3. tithon

    tithon Contributor

    να 'χετε καλή τύχη.
     
  4. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Και η μαγεία που χάνεται;;;;
     
  5. Katemou

    Katemou Εκτός λειτουργίας

    Σίγουρα θα την χρειαστούμε..
     
  6. lexy

    lexy .ti.va.

    Δεν είμαι καθόλου σίγουρη, στην πραγματικότητα δεν το αντιλαμβάνομαι ως πράξη σαδιστική το παραπάνω και δεν κατανοώ την απόλαυση που μπορεί να προσφέρει.
    Θα το καταλάβαινα, αν αυτό που περιγράφεις, αποτελεί τακτική για επιβεβαίωση του με ανύπαρκτη αυτοεκτίμηση και πολύ ανασφαλούς ατόμου που λειτουργεί έτσι αλλά σε καμμία περίπτωση δεν μπορώ να τον αντιληφθώ ως Κυρίαρχο.

    Για να πω την αλήθεια, θα τον λυπόμουν πάρα πολύ.
     
  7. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Θα άξιζε να δει κανείς πώς και πόσο έχει χτυπήσει τους ζηλειοπαθούντες η ζήλεια.
    Αν μπορούν να την διαχειριστούν παρά το ότι υποφέρουν από αυτήν, ανεξαρτήτως του βαθμού στον οποίο υποφέρουν, τότε μπορώ να δεχτώ την σαδιστική πράξη.
    Αν δεν μπορούν να την διαχειριστούν, αν είναι θύματα της ζήλειας, τότε δεν μπορώ να δεχτώ την σαδιστική πράξη από το Κ εκείνο που, χωρίς να το έχει προσχεδιάσει, είναι η αιτία της ζήλειας. Δεν είναι ότι μου πέφτει λόγος. Είναι ότι η δεύτερη περίπτωση δεν πατάει σε καμία φιλοσοφία και καμία λογική. Όπως κανένας, μόνο για τον λόγο ότι συμβαίνει να είναι σαδιστής, δεν θα σκουντούσε το δεκανίκι κάποιου που στηρίζεται σε αυτό ή δεν θα προσπαθούσε να κάνει μικρό παιδί να ζηλέψει το αδελφάκι του, έτσι για πλάκα.
     
    Last edited: 20 Μαϊου 2019
  8. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Το βράσιμο του άλλου στο ζουμί του *είναι* απολαυστικό για κάποιους και πλέον της απόλαυσης μπορεί να έχει επιπλέον κέρδη, έχει αναφέρει σχετικό παράδειγμα ο @Marqui.

    Ομολογώ πάντως πως δεν δεν θα το έκανα σε κάποιον για τον οποίο τρέφω αισθήματα καθότι το θεωρώ πιο πολύτιμο από τη σαδιστική μου εκτόνωση.
     
  9. lexy

    lexy .ti.va.

    @gaby_m
    ναι, καταλαβαίνω τι (και πώς το) γράφεις ωστόσο δε μπορώ να διαβάσω τον σαδισμό στην τακτική "ταίζω τη ζήλεια του υ" .

    @Arioch
    το παράδειγμα του @Marqui αφορούσε σε T/b-b και στη δημιουργία "ανταγωνισμού" μεταξύ των b - στοιχείο εντονότατο στα bottoms. Εδώ αντιλαμβάνομαι την απόλαυση και τα οφέλη για τον Top καθώς και την διασκέδαση των bottoms
     
  10. tithon

    tithon Contributor

    κάποιος φαντασιώνεται οτι επιβάλλεται απλώς επειδή μπορεί, επειδή βρέθηκε αναπάντεχα ευκαιρία, χωρίς να χρειάζεται να θέλει κιόλας, από ανεξέλεγκτη παρόρμηση, χωρίς πριν και μετά, εκτονωτικά. και αντλεί απόλαυση απ' αυτό. αυτό το λέμε φετιχισμό. την απόσπαση, εν προκειμένω, του σαδισμού από το αποτέλεσμά του και την καταγωγή του. την φαντασίωση (και απόλαυση) οτι κατισχύεις επί μη κατισχυόμενου. απροσανατόλιστα, αυταναφορικά ή αυθαίρετα. πεισμωμένα ή εκδικητικά.
    ούτε σπάνιο είναι, ούτε παράξενο.
     
  11. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Η διασκέδαση του bottom δεν είναι στην οπτική μου, είναι ελεύθερο να σηκωθεί να φύγει αν δεν αντέχει.
     
  12. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    @tithon,

    Συμφωνώ ότι μπορεί να μην είναι σπάνιο ή παράξενο, απέφυγα να χαρακτηρίσω πώς μου φάνηκε εμένα και θα συνεχίσω να αποφεύγω. Δε νομίζω όμως ότι είναι χαρακτηριστικά του σαδισμού να φαντασιώνεται ότι επιβάλλεται απλώς επειδή μπορεί ή η ανεξέλεγκτη παρόρμηση χωρίς μάλιστα να το θέλει και δε νομίζω ότι είναι ορθή η γενίκευσή σας όταν λέτε ότι η απόσπαση του σαδισμού από το αποτέλεσμα και την καταγωγή του θα ήταν, αν υπήρχε τέτοιο πράγμα, φετιχισμός. Ή ίσως θα χρειαζόμουν ένα παράδειγμα ξέχωρο από το δικό μου για να καταλάβω πώς ο σαδισμός αποκόπτεται από τη ρίζα του και το αποτέλεσμα και μετατρέπεται σε φετιχισμό.

    Θέλω να πω ό,τι ζορίζει και πονάει δεν είναι απαραίτητα σαδισμός και επιβολή.