Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γυναικείες Πατούσες

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ποδολαγνεία' που ξεκίνησε από το μέλος snoupy, στις 24 Σεπτεμβρίου 2006.

  1. Yiannis

    Yiannis Regular Member

    Απάντηση: patouses

    gia ayto kai palia ipirxe kai ena ksylaki pagoto se sxima patousas me geysi fraoulas !!!

    to thymatai kaneis? legotan patousa !
     
  2. mmm

    mmm

    Εγώ πάντος δεν το χρησιμοποιώ σαν όχημα...μάλλον το αντίθετο...το φετίχ ήταν το όχημα που με έφερε στο μαζοχισμό. Ή για να είμαι πιο ακριβής, ο συνδυασμός των δύο με ανεβάζει πολύ περισσότερο απ' ότι μόνο ενα απλό φετίχ για τα πόδια.
     
  3. perfect_number

    perfect_number Regular Member

    Απάντηση: patouses

       :lol:  
    Ναι!!Μπραβο..ενα ροζ..και ηταν και καλοσχηματισμενο...να γλυφεις ξεχωριστα τα δαχτυλα να γουσταρεις  
     
  4. Elysium

    Elysium Contributor

    Re: Απάντηση: patouses

    Τρελή πατούσα. Έτσι για το αρχείο....  
     
  5. Yiannis

    Yiannis Regular Member

    Απάντηση: patouses

    Και οταν αρχιζε να λιωνει ηταν σαν ιδρωμενο    

    Aραγε τι σκεφτοταν αυτος που το δημιουργησε ε?

    Μημπως ειναι κανενα κρυφο μελλος και σε αυτο το forum χεχεχε.

    Η Ιδεα του παντως δεν ειχε συνέχεια. Επρεπε να βγαλει και υποδηματα/παγωτα.
    Μποτες, platforms, flip-flops...

    Μαλιστα το τελευταιο FLIP-FLOPS ακουγεται ήδη σαν παγωτο !!! (θυμαστε το LOLLIPOP ?)
    FLIP FLOP LOLLIPOP  

    Θα εβγαινε στις εξης γευσεις : Βανίλια, Σοκολατα και FETISH ! για τους ανωμαλιαρηδες.
    (Η Διαφορα του Fetish με τα υπολοιπα θα ηταν οτι επροκειτο για αληθινη μποτα η οποια
    θα ειχε την σολα της πασαλημενη με παγωτο)

    Aρρωστημενο ε?  
     
  6. naida

    naida Regular Member

    Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου.
    Συγνώμη που δεν έχω διαβάσει το thread στο οποίο είχατε αναφερθεί στο παρελθόν.
    Δεν γνωρίζω τόσους σκλάβους/υποτακτικούς ώστε να μπορώ να βγάλω ανάλογα συμπεράσματα αν και διαφωνώ με το fact-4.
     
  7. Yiannis

    Yiannis Regular Member

    Απάντηση: patouses

    Kαι εγω διαφωνω με το fact-4

    Ειναι συχνο φαινομενο στο ιδιο ατομο να συνηπάρχουν περισσότερες απο 1 διαστροφες.
    Και η καθε μια να εκδηλωνεται και σε διαφορετικο επίσης βαθμο.
    Εγω για παραδειγμα χρησιμοποιω το φετιχ μου με τα γυναικεια ποδια ως τροπο ταπεινωσης
    και οχι ως λατρης καθαρα των γυναικειων ποδιων..
    Δηλαδη τα χρησιμοποιω σαν τιμωρια, που σημαινει ακριβως το αντιθετο απο το fact-4
     
  8. Υiannis θα διαφωνήσω κάθετα με τον όρο διαστροφές.. αν είναι έτσι να πάμε όλοι να μας κοιτάξει κάνας γιατρός (γέλια)

    Lost Boy έπαιζε και ένα ντόνατ πατούσα πέραν του παγωτού γεμιστό με μαρμελάδα (σλούρπ)
     
  9. magda37

    magda37 Regular Member

    Απάντηση: patouses

    Μήπως η άποψη αυτή είναι λίγο αφοριστική;
    Πώς θα μπορούσε άραγε κανείς να επιχειρηματολογήσει υπέρ μιας τέτοιας θέσης;
    Στην αντίπερα όχθη.. πολλοί Κυρίαρχοι και υποτακτικοί ενδεχομένως θα μπορούσαν
    να δηλώσουν πως ¨προσαρμόζουν¨ τα φετίχ τους ώστε να εκφράζουν
    και να ικανοποιούν τη φύση τους.
     
  10. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Re: Απάντηση: patouses

    Ποια φετιχ πιστεύεις πως μπορεί να θεωρηθεί πως εκφράζουν την φύση κάποιου magda37;
     
  11. magda37

    magda37 Regular Member

    Απάντηση: patouses

    Κάθε φετίχ θα μπορούσε να γίνει μέσο έκφρασης της ιδιαιτερότητας του καθένα..
    Αλλά ας φέρουμε ως παράδειγμα τα πόδια, μια και βρισκόμαστε σε σχετικό νήμα..

    Βρίσκουμε αυτήν την άποψη (εκφρασμένη από έναν υπό):


    Αλλά βρίσκουμε και αυτήν την άποψη (εκφρασμένη απο perv)

    Αν οι πιο πάνω δηλώσεις θεωρηθούν ειλικρινείς...(και γιατί όχι;)..
    η υποτακτικότητα (ή η Κυριαρχία) δεν είναι το όχημα για να εκφράσει κάποιος το φετίχ του..
    αλλά μάλλον το αντίστροφο..

    Πέρα βέβαια από το γεγονός ότι Κυρίαρχος ή υποτακτικός
    δε εξυπακούεται κατ΄ανάγκην ότι είναι και φετιχιστής...
    Νομίζω ειπώθηκε ήδη πως οι έννοιες αυτές
    δε σχετίζονται μεταξύ τους απαραίτητα.
     
    Last edited: 16 Ιουνίου 2007
  12. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Re: Απάντηση: patouses

    @magda37: δεν αναφέρθηκα στην ιδιοτερότητα του καθενός αλλά στην φύση, που ανέφερες στο αρχικό σου ποστ. Είναι φύση = ιδιαιτερότητες ή σύνολο ιδιαιτεροτήτων;

    Αν και απομακρυνόμαστε από το θέμα του νήματος, που ούτως ή άλλως εκφράζει απλά ενα προσωπικό (και σύνηθες) γούστο, είναι η φύση καποιου που καθορίζει τα "γούστα" του ή τα "γούστα" του αυτά που προσδιορίζουν την φύση του;

    Η κυριαρχία και αντίστοιχα η υποταγή είναι εκδήλωση του εσωτερικού κόσμου κάποιου και σαν τέτοια μπορεί να συμπεριλαμβάνει πλήθος ιδιαιτεροτήτων, δεν είναι ομως απαραίτητο αυτές να υπάρχουν μόνον σε κυρίαρχα ή υποτακτικά άτομα.

    Αναρωτόμενη αν

    δεν υποβιβάζεις την κυριαρχία και την υποταγή απλά στην ανάληψη ενός ρόλου; τι είναι η υποταγή σου για σένα; κάτι που κάνεις ή κατι που είσαι;