Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γυναικείες Πατούσες

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ποδολαγνεία' που ξεκίνησε από το μέλος snoupy, στις 24 Σεπτεμβρίου 2006.

  1. magda37

    magda37 Regular Member

    Απάντηση: patouses

    Η κυριαρχία και η υποταγή,αν μη τι άλλο,είναι απελευθέρωση από ρόλους και έκφραση της πραγματικής φύσης.
    Η ερώτηση αυτή μάλλον 8α έπρεπε να απευθύνεται στον υποστηρικτή της παρακάτω άποψης:
    Η άποψη αυτή είναι που υποβαθμίζει την κυριαρχία και την υποταγή από έκφραση της αληθινής φύσης σε μέσο εκδήλωσης και εκπλήρωσης του φετίχ.
    Κι εδώ ακριβώς είναι που .. τόλμησα να εκφράσω την ένστασή μου.

    Αν κάποιος δεν είναι, δεν ξέρω γιατί και κατά πόσο θα μπορούσε να το κάνει.
    Αν δεν απατώμαι, πρόκειται για κατάσταση που προϋπάρχει εν δυνάμει
    για να εκφραστεί εν ενεργεία.
     
    Last edited: 16 Ιουνίου 2007
  2. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Re: Απάντηση: patouses

    @magda37: Δεν νομίζω πως διαφωνούμε κάπου, όσον αφορά την αποψη που αναφέρεις αν αντικαταστήσεις το "η πλειοψηφία των σκλάβων / υποτακτικών" με το "η πλειοψηφεία αυτών που δηλώνουν σκλάβοι / υποτακτικοί" θα συνέχιζες να έχεις αντίρρησεις με το νόημα της; Η ουσία της φράσης, πιστεύω, βρίσκεται στην λέξη "τίτλο".

    Χρησιμοποίησα την ένστασή σου για να την υπογραμμίσω, όχι για να την απαξιώσω.
     
  3. Gargaliesai

    Gargaliesai New Member

    Εμένα μου αρέσει εκτός απο το να της γλείγω να τισ γαργαλάω κίολας...Το ιδανικό για μένα να γλύφω το πέλμα μιας γυναίκας που γαργαλιέται...
     
  4. alex_greece2

    alex_greece2 Regular Member

    είναι πολοί αυτοί που δεν γουστάρουν κατι τέτοιο?
     
  5. yipas

    yipas New Member

    'Ολα τα παραπάνω που προαναφέρατε όλοι, σύν το να τισ μυρίζω...
     
  6. mmm

    mmm

    αυτό έχει σοβαρή δόση αλήθειας, αλλά οχι πιστεύω δεν είναι όχημα που οδηγεί στο φετίχ, αλλά μέρος του ίδιου του οχήματος...αν σου αρέσουν οι πατούσες σου αρέσει και να σε πατάνε/πονάνε
     
  7. Akis957

    Akis957 New Member

    Απάντηση: Γυναικείες Πατούσες

    Κι εγώ το γουστάρω, κακό είναι;